İngiltere Type 45 Sınıfı Destroyerler

Başlatan nokta, Şub 07, 2017, 11:19 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

İngiliz Type 45 destroyeri Rus denizaltıları karşısında savunmasız

İngiltere Savunma Bakanlığı'nın 1 milyar pounda üretilen Project 45 destroyerleri, Rus denizaltıları karşısında savunmasız kaldığı ileri sürüldü. Gemilerin çok gürültülü olmaları nedeniyle 185 kilometre mesafeden tespit edilebildikleri belirtildi.

İngiliz Sunday Times gazetesi, İngiltere Savunma Bakanlığı'nın Project 45 gemisinin üretimi sırasında büyük hatalar yaptığını yazdı.

'GEMİLER ÜLKEYİ BÜYÜK BİR SALDIRIDAN KORUYAMAZ'

Gemilerin büyük bir askeri saldırı durumunda İngiltere'yi koruyamayacağına yer verilen haberde, İngiliz Tuğamiral Chris Perry kaygıları doğruladı: "Rus denizaltıları destroyer gemilerini 185 kilometre öteden tespit edebilir. Gemiler su altında bir kutu anahtar gibi ses çıkarıyor."

'VARŞAVYANKA DENİZALTISI GÖZ ÖNÜNE ALINMADI'

Perry ayrıca İngiltere Savunma Bakanlığı'nın hazineye 1 milyar pounda mal olan gemileri inşa ettirirken, sessizliği nedeniyle Batılı uzmanların 'kara delik' olarak andığı Rusya'nın Varşavyanka denizaltısını göz önünde bulundurmadığını belirtti.

http://www.kaptanhaber.com/haber/45437/ingiliz-destroyer-gemisi-rus-denizaltilari-karsisinda-savunmasiz.html Mesajı Paylaş

HüsamettinErTürk

Aklıma bir soru takıldı bir ingiliz generali açık kaynaklara kendi gemilerinin Rus donanmasına karşı yetersiz olduğunu söyler mi?

Söyledi diyelim bu sıkıntı giderilmeden bu açığı söyler mi?

Mesajı Paylaş

catfish


8.500 ton'luk bir geminin, düşük frekanslı denizaltı pasif sonarlarından sakınması zaten pek mümkün değil. Bence, çok abartılacak bir haber değil. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter