Türkiye'nin Uyguladığı Tarım ve Hayvancılık Politikaları

Başlatan BETONBEY, Şub 06, 2017, 02:27 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

HARZEMŞAH

Takıldıkları gibi sökülürler... Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Güneş panelleri çok yakın geleceğin temel çevre tehdidi olacak. Çünkü içlerinde selenyum var. Bir süre sonra her yıl yüz binlerce ton işlevini yitirmiş güneş paneli ile binlerce ton selenyum doğaya karışma riski oluşturacak...

Bu nedenle biz Dünyanın ilk "Güneş Paneli Geri Dönüşüm ve Selenyum Bertaraf Prosesi" için patent başvurusu aşamasına geldik... Mesajı Paylaş

HüsamettinErTürk

Ben konyaya gelip giderken görüyorum dümdüz ovaya gesleri kurdular.
Mesajı Paylaş

petibor

Tem 02, 2019, 04:26 ÖS Last Edit: Tem 02, 2019, 04:29 ÖS by petibor
Selenyum dediğin nedir ki topraktan eleyip eleyip topluyoruz doğaya karışsa ne olur zaten oradan geldi hepsi. Nehirler milyar yıldır karanın selenyumunu denizlere taşıyor hiç bir balık zahirlenmedi. Kurşun Siyanür petrol yağ bunlar için kopartılan tantanaya gülüp geçiyorum. Pilleri atıyorum gidiyor hiçbirşey olmaz biliyorum. Bir litre yağ bilmem kaç ne kadar alanı kaplıyormuş yalan yağ dediğin nedirki tohumu eziyon yağ oluyor her yosunda her papatyada her sararan bitkide zaten var ilk yağmurda hepsi denize ulaşıyor yosunlarda bile yağ var hiç biri denizleri zehirlemiyor. Petrol de öyle bugüne kadar çıkarttığımızdan bile daha fazlası denizlere aktı gitti hiçbir şey olmadı organik madde zaten çürümüş karbon çorbası birşey yokki petrolde ekmeğe sür ye bence zehirlemez bile Mesajı Paylaş

factoraptor

putty Tarım ya da Çevre bakanı olacak adammışsın  ;D Mesajı Paylaş

saladin

Bunu 10 sen önce bio dizel tutulmak üzereyken (Avrupa liderliğine oynanıyordu) vergiyle engelleyen bir zihniyet anlayamaz.

Diğer açıdan da bio yakıt için gerekli ürünlerin üretiminde kullanılan yakıttan dolayı, bio dizelin esasında uygulanabilir olmadığı söyleniyordu en son okuduğumda. Mesajı Paylaş

BETONBEY

Tem 20, 2019, 04:19 ÖS Last Edit: Tem 20, 2019, 04:22 ÖS by BETONBEY
Twitter'da gezinirken gözüme çarptı. Atatürk'ü kendi sesiyle duyup görebileceğiniz bir çiftlik gezintisinden enstantaneler...

Keşke daha çok olsa...

https://twitter.com/hsoneryalcin/status/1152474243701121025?s=09

Ekle: Simental ve Holstein cinsi daha o dönemde konuşuluyor. Biz o zamandan beri bu inekleri yerlileştiremeyip hala dışarıdan alıyoruz ya yazıklar olsun bize... Mesajı Paylaş

matmat26

Tarımsal Desteklemeler de yeni düzenleme oldu.

Tarım Ziraat yüksek okullarından veya tüm lisans bölümlerinden mezun olan gençlere 100.000 TL kadar hibe destek programı açıklandı.

Önceki programlar ithal hayvancılığı patlattığı için , devlet hayvancılık dışında tarımsal uretime yönelik yatirimlara üniversite mezunlarina destek vermeye baslicak. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter