Savunma sanayi ve teknolojilerine merakınız ne zaman ve nasıl başladı?

Başlatan anafor2016, Oca 08, 2021, 07:02 ÖS

« önceki - sonraki »

BuLuT__

:ok küçüktüm hatırlamıyorum bile ilkokul sanırım askerlerin silahları, ilk g3 görmem sonra mermilerinin büyüklüğü ile o zamanlardaki şaşkınlığım ,ilk tabancayı elime vermeleri o yıllarda olmuştu. Askeri teçhizat ve silaha olan merakımda o yıllarda başladı.
2006 yılından beride askeri forumları takip ediyorum. Benim için anlatılmaz bir tutku..!
Hani bazı insanlar tuttuğu takımın bütün oyuncularını ezbere bilir özel hayatlarına kadar benimkiside o hesap ülke envanteri hakkında tasarlanmasından ürün aşamasına kadar hep buna benzer kaynaklardan takip ettim.
Buralarda sevindik ve üzüldük bu saatten sonrada herhalde bu tutkum mezarda biter. Öyle düşünüyorum. Mesajı Paylaş

HAL-9000

Çocukken zaten film ve belgesellerde ve filmlerde hep uçaklara meraklıydım. Sonra lisede Commodore 64 bilgisayarım olmuştu (aslında ilkokuldayken çıkmıştı :) ) O bilgisayarda "Fighter Bomber" isimli bir oyunda ik defa AIM 9 , AIM 120, AGM 64, Peaway, Durandall vb mühimmatları öğrendim, hangisinin ne işe yaradığını vs. Uzun yıllar farklı platformlarda hep simulasyon (denizaltı / uçak / helikopter) oyunları oynadım. Birinci körfez savaşında ismini öğrendiğim mühimmatları tv de görmek daha da heyecanlandırdı beni.  Internet sonrası pek çok şey değişti tabi. Ancak yoğun olarak 2010 yılı olması lazım ilk ANKA'nın prototipi  konusu ile diğer forumu, yıllar sonra da burayı keşfettim (buraya epeyce erken geçtim sanırım). ANKA'nın bulutlar üzerindeki fotoğrafı uzun süre masaüstü duvarkağıdım olmuştu  ki sonra da duvar kağıdı kullanmayı bırakıp düz mavi ekrana geçtim. Mesajı Paylaş

cemdogut

Beş yada altı yaşımda Gökçeada'da tatildeyken üstümden geçen F-100 ile başladı benim merak. O uçağın F-100 olduğunu öğrenmem ve peşinden diğer uçakları merak etmem ile devam etti. Mesajı Paylaş
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz...

MrExelance

7-8 yaşımda top oynarken gürül gürül bir RF-4 ile başladım bu sevdaya.

Akademik olarak başarılıydım, sınavları kazandım fakat gözlük sebebiyle askeri pilotaja veda ettik

Şimdi hayatımı sivil pilotaja endekslesem de askeri havacılıkla hala ilgileniyorum Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter