Brezilya

Başlatan nokta, Oca 21, 2020, 06:01 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

Brezilya, Stratejik Planı Açıkladı

Ülkedeki savunma sanayisi altyapısını geliştirmek için uzun süredir çalışmalar yürüten Brezilya, bu alandaki stratejik planını yayımladı.

Başta Brezilya Silahlı Kuvvetleri olmak üzere ülkenin savunma ve sanayi alanındaki plan ve hedefleri kapsayan belge, 15 alanda 34 alt başlıktan oluşuyor. Bu kısımlarda ülkenin obüs, personel teçhizatı, insansız kara ve hava araçları, zırhlı botlar, nakliye ve taarruz helikopterleri, hava gözlem radarları, simülatörler, seyir füzeleri, roket sistemleri, genel maksatlı hava araçları, orta irtifa hava savunma sistemleri, havan topları, tanksavar silahları ve 4x4 zırhlı araç tedarik planlamaları yer alıyor.

2020-2023 dönemini kapsayan belgede yeni sistem tedarik projelerinin yanı sıra hâlihazırda kullanımda olan donanımın modernizasyonu için geliştirilen projeler yer alıyor. Bu kapsamda, zırhlı araçlar ve helikopterler başta olmak üzere farklı tipte donanımın modern muharebe şartlarına uyumluluğu hedefleniyor. Bunlara ek olarak elektronik harp, uzun menzilli mühimmatlar, KBRN savunma, füze, yapay zekâ, simülasyon ve adaptif kamuflaj alanlarında Ar-Ge projelerinin yürütülmesi hedefleniyor.

Brezilya, önümüzdeki üç yıllık dönemde donanım ve Ar-Ge sistemlerinin yanı sıra alt yapı sistemlerinin iyileştirilmesi için de çalışmalar yürütecek. Bu süreçte lojistik yönetim ve bilgi sistemleri iyileştirilecek. Yeni eğitim, doktrin ve öğretim sistemleri ve kursiyer personelin eğitimi için bina ile altyapı da inşa edilecek. Askeri fabrikalardaki imalat hatları modernize edilecek. Hâlihazırdaki elektronik harp, istihkâm, komuta-kontrol, bilgisayar ve bilgi teknolojileri kabiliyetleri iyileştirilirken siber savunma ve sınır gözetleme alanına yapılan yatırımlar da artırılacak.

https://c4defence.com/Gundem/brezilya-stratejik-plani-acikladi/9212/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter