Türkiye'nin Enerji Projeleri

Başlatan Energy, Ağu 25, 2017, 01:06 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

onkomd

Aynı fikirde değilim putty. Dediğim sorun şu anda yaşanıyor zaten ama pek gözükmüyor. Trump'ın seçilmesinin en büyük sebeplerinden birinin Amerika'da beyaz erkeklerin işsiz kalması diye düşünüyorum. Amerika'daki işlerin çopu hizmet sektörüne ve daha çok kadınlara kaydı.

Bence senin dediğin yavaş yavaş olacak. Fakat ekonomistlerin düşündüğü gibi insanlar yeni işler bulamayacak. Sonunda kaos çıkacak. Küreselleşmeyi de gazlayan ekonomistler hep bu soruyu küçümsedi. Eğitimle yeni iş kolları açılır falan filan dediler. Ahanda sonucu ben her gün yaşıyorum.

Biz şehirdekiler unuttuk ama tarım dediğin şey insan oğlunun geliştirdiği en önemli teknoloji. Zenginlik, devlet, arazi, matematik, yazı hep tarım üzerine kurulmuş. Tarımın işlevini yitirmesinin çok büyük ve öngörülemez sonuçları olabilir Mesajı Paylaş

HDS

Enerji demişken, Amerikan 2021 savunma yasası NDAA Kongre'den çoğunlukla yine geçti. Biz bunda CAATSA konulu hikmetler arasak da olan bir şey daha var; Kuzey Akımı II.

Evet Amerikalılar savunma bütçesine Kuzey Akımı II boru hattı için de yaptırım zorunluluğu koydu. :)

30 gün içinde ilgili tüm firmalar ya proje ile ilişiklerini kesecek ya da yaptırım yiyecek.

Bu durumda Danimarka'nın ve Norveç'in verdiği izinler kadük kalacak gibi duruyor. Kuzey Akım II muhtemelen tamamlanmaya yakın kadük kalacak.

Bunun bir sonraki adımı Türk Akımı olabilir. Doğu Akdeniz ve Amerikan gazı/LNG'si Amerikan zoru ile Avrupa'ya dayatılabilir. Mesajı Paylaş

anafor2016

Amerika'nın bu zorlaması nereye kadar gidecek? Yani biz neyse de AB ülkeleri nereye kadar buna sessiz kalır? Mesajı Paylaş

TolgaHM

-TPAO, Norveçli Fred Olsen Enerji'ye ait 'Bolette Dolphin' sondaj gemisini almak için ön sözleşme imzaladı. Bolette Dolphin alındığı takdirde 4 adet sondaj gemimiz olmuş olacak.Gemi 2014 yılında Güney Kore'deki Hyundai tersanesinde denize indirildi. Boyu 228.93, eni 36 metre. Bolette Dolphin maksimum 40 bin ft. (yaklaşık 12 bin 192 metre) sondaj yapabiliyor.Derin deniz sondaj gemileri arasında ileri teknolojiye sahip.

Mesajı Paylaş

Teknisyen

Bu kadar gemi gerekli mi?

Yoksa TPAO ileride bu işleri başka ülke yada firmalara yaparak para kazanmayı falan mı düşünüyor? Mesajı Paylaş

Mavibere

Libya ve Somali istekte bulundu, diye biliyorum. BP itiraz etti, ihaleyi ben kazanmıştım diye. Bakalım belki de Karadeniz'de daha çok iş vardır bilinmez.  Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter