Türkiye'nin Petrol Aramaları

Başlatan Energy, Nis 07, 2017, 06:53 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

petibor

Şu güze vatanda güneşin suyun iklimlerin lokasyonun kalabanın elmanın domatesin yüz ölçümünün tarihi mirasın en güzeli bize verilmiş ama biz kişi başı milli geliri 11000 den 9000 dolara düşürmüşüz geri. Yani bir derdimiz petrolmü sanki. Mesajı Paylaş

Atılgan

'Yavuz' isimli sondaj gemisinin havuzlama çalışması başladı

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na (TPAO) ait Yavuz isimli sondaj gemisi, Osmangazi Köprüsü'nün karşı ayağında bulunan Çolakoğlu Limanı'na çekildi. Platformun havuzlama ve boya çalışmaları burada yapılacak.
Milli Enerji ve Maden Politikası kapsamında arama ve sondaj faaliyetlerinin artırılması için 262,5 milyon dolara satın alınan 'Deepsea Metro I' isimli gemiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 'Yavuz' ismi verilmişti. Gemi, 2 ay önce Yalova'ya gelmişti.

İkinci açık deniz arama platformu olan sondaj gemisi, TPAO tarafından satın alınmıştı. 51.283 groston ağırlığında ve 229 metre uzunluğundaki gemi, İspanya'nın Algeciras Limanı'ndan yenileme ve sondaj faaliyetlerine hazırlık için 2 ay önce Yalova açıklarına getirilmişti.

Türkiye'nin ikinci açık deniz arama platformu olan Yavuz, Altınova Tersaneler Bölgesi'ndeki bakım ve onarım öncesinde Osmangazi Köprüsü'nün karşı ayağında bulunan Çolakoğlu Limanı'na çekildi.

Edinilen bilgiye göre, platformun havuzlama ve boya çalışmaları burada yapılacak. Ardından havuza alınacak olan platform Altınova Tersaneler Bölgesi'ne getirilecek ve bakım onarım çalışmaları başlayacak.

Sondaj gemisi, Akdeniz'de 10 bin fit (3048 metre) derinliğe kadar sondaj yapabilme kapasitesine sahip.

https://www.denizhaber.net/yavuz-isimli-sondaj-gemisinin-havuzlama-calismasi-basladi-haber-88545.htm Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter