Aselsan Alper LPI Radar

Başlatan Atılgan, Oca 28, 2017, 08:37 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Atılgan

ALPER, deniz yüzeyinde hareket eden her türlü su üstü hedefin tespitini sağlayan, tespit ederken tespit edilmeme (LPI - Low Probability of Intercept) özelliğine sahip Gemi LPI Radar sistemidir. Askeri gemilerin savaş zamanında seyir radarı olarak kullanımına yönelik geliştirilen ALPER radarının LPI özelliği, geminin çevresindeki hedefleri tespit ederken düşman gemiler tarafından tespit edilememesi için önemlidir. ALPER radarının Savaş Yönetim Sistemleri ve gemilerde mevcut seyir radarları ile entegre edilerek ortak konsol üzerinden kullanılabilmesi, sistemin her türlü deniz platformunda kullanımını olanaklı kılmaktadır.

Önemli Özellikler

- X-Bant yayın frekansı
- 36 Deniz Mili azami menzil
- Düşük tespit edilme olasılığı (LPI, Low Probabilty of Intercept)
- Yarıklı dalga kılavuzu anten
- Yüksek menzil çözünürlüğü
- Seyir radarı ile entegre edilebilir yapı

http://www.aselsan.com.tr/tr-tr/cozumlerimiz/radar-sistemleri/kesif-gozetleme-radarlari/alper-gemi-lpi-radari Mesajı Paylaş

Atılgan

TCG Bayraktar'da, milli radar sistemi ALPER kullanılacak

Milli Savunma Bakanlığı ALPER LPİ Radar Sistemi'nin TCG Bayraktar'da kullanılacağını açıkladı.
Yapımına 2013 yılında başlanan ve yüzde 71 oranında yerli imkanlarla üretilen amfibi harp gemisi TCG Bayraktar ile ilgili Milli Savunma Bakanlığın'dan bir açıklama geldi.

Yapılan açıklamaya göre ASELSAN tarafından üretilen ve her türlü su üstü hedefinin tespitini sağlayan ALPER Gemi LPI Radarı, Bayraktar'da kullanılacak.

ALPER LPI Radar Sistemi Askeri gemilerin savaş zamanında seyir radarı olarak kullanımına yönelik geliştirmiş bir sistem.

ALPER radarının LPI özelliği, geminin çevresindeki hedefleri tespit ederken düşman gemiler tarafından tespit edilememesi için önemli.

Ayrıca Savaş Yönetim Sistemleri ve mevcut seyir radarları ile entegre edilerek her türlü deniz platformunda ortak konsol üzerinden kullanım olanağı sağlıyor.

http://www.denizhaber.com.tr/tcg-bayraktarda-milli-radar-sistemi-alper-kullanilacak-haber-72371.htm Mesajı Paylaş

Terra

ALPER'in ilk ihracatıDeniz

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunan Gemi LPI Radar sistemi ALPER'in ilk ihracatı Pakistan'a gerçekleştirildi.

Deniz yüzeyinde hareket eden her türlü su üstü hedefin tespitini sağlayan, LPI (Low Probability of Intercept - Düşük Tespit Edilme Olasılığı) özelliğine sahip olan ALPER Radarı, Karadeniz'de gerçekleştirilen deniz kabul testlerini başarıyla tamamlayarak tam not aldı. ALPER Radarının kabul testlerinde sağladığı başarı ile dost ve müttefik ülkelere gerçekleştirilecek ihracatlarda artış hedefleniyor.

Askeri gemilerin savaş zamanında seyir radarı olarak kullanımına yönelik geliştirilen ALPER radarının LPI özelliği, geminin çevresindeki hedefleri tespit ederken düşman gemiler tarafından tespit edilmemesini sağlıyor. Radarın, Savaş Yönetim Sistemleri ve gemilerde mevcut seyir radarları ile entegre edilerek ortak konsol üzerinden kullanılabilmesi, sistemin her türlü deniz platformunda kullanımını olanaklı kılıyor.

http://defenceandtechnology.com/alperin-ilk-ihracati/
Mesajı Paylaş

ocay

Sivil Navigasyon Radar pazarı çok çok daha büyük keşke buralarda da ürünler ortaya çıkarsak. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter