Solo Türk

Başlatan canıtez, Oca 25, 2017, 11:47 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Merkator

Slovakya'da SoloTürk fırtınası esecek


SoloTürk ekibi bugün Slovakya'da düzenlenecek olan havacılık gösterilerine katılıyor.

Saat 15:30'da uçacak olan Solo Türk, yarın da gösteri yapacak.

SoloTürk gösteri ekibinin yanı sıra, hediyelik eşya satan çadıra da Slovakyalılar büyük ilgi gösteriyor.


http://www.kokpit.aero/soloturk-slovakya-da Mesajı Paylaş

canıtez

SOLOTÜRK, Zafer Bayramı törenleri nedeni ile Mogan gölü üzerinde gösteri uçuşu yapacak. Gösteri uçuşu saat 17.15'te başlayacak. Mesajı Paylaş

anafor2016

Slovakya dan ödülle dönmüşler Mesajı Paylaş

murattekin

Solo Türk'ün Gölbaşı gibi merkezden uzak bir bölgede gösteri yapması çok düşündürücü ve üzücü. Ankara'nın kenarında gösteri. Burası başkent yahu? Sanki mezarlıkta bayram kutluyoruz (yada kutluyormuyuz?). Hiçbir aktivite yok. Üzerimizde ölü toprağı var.
Paranoyak bir yaklaşım gibi adeta.
Mesajı Paylaş
...

turkdefence

millet 15 temmuzda travma yaşadığı için, türk yıldızlarının ankara veya istanbulda uçması milletin akıl sağlığına pek katkı sağlamayacaktır.

doğru bir karar olmuş, bir kaç yıl uzak tutup unutturmak da bir mahzur yok, ama lakin kesinlikle 2023'de fill yürüyüşü falan yapmak şart.


Mesajı Paylaş

murattekin

Hiç sanmıyorum. Tüm Türkiye'de coşkuyla izlenen bir gösterinin Ankara'da travma yaratacağına inanmıyorum. Mesajı Paylaş
...

Merkator

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında sadece SOLOTÜRK uçtu


Ankara'da Mogan Gölü semalarında bu yıl hem Türk Yıldızları hem de SOLOTÜRK gösteri yapacaktı. Binlerce kişi gökyüzündeki coşkuyu seyretmek üzere Mogan Gölü kıyılarında yerlerini aldı. Ancak gösteri sadece SOLOTÜRK tarafından yapıldı.

Konya'dan kalkan ve gövde altında yakıt tankı taşıyan SOLOTÜRK'ün F-16'sı Mogan Gölü üzerinde uçtu. Türk Yıldızları'nın neden gelmediği konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Doğan Haber Ajansı'nın verdiği habere göre, SOLOTÜRK, 144'üncü gösterisini yaptı.Nefes kesen gösterileriyle izleyenleri adeta büyüleyen Solo Türk uçuş timi, Ankaralılara yine unutamayacakları bir akrobasi şovuna imza attı. Ankara Büyükşehir Belediyesi de anons araçlarıyla yaptığı duyurularla, tüm Ankaralıları Türk Yıldızları'nın uçuşunu izlemek üzere Gölbaşı Belediyesi Atatürk Sahil Parkı Mogan Gölü'ne davet ederken, vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

TEK UÇAKLI GÖSTERİ

TÜRK Hava Kuvvetleri'ne bağlı Solo Türk  gökyüzü gösteri timi, Gölbaşı semalarında tek  uçak ile Hava Pilot Yüzbaşı Erhan Günar'ın kullandığı F-16 uçağı ile gösteri yaptı. 15 Temmuz darbe kalkışamasından sonra Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde bulunan MÜRTED Hava Üssü'nün kapatılmasından sonra Konya'da konuşlanan 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan kalkan Solo Türk ile birlikte F-16 uçaklarının gösteri uçuşunu vatandaşlar ilgiyle izledi.

http://www.kokpit.aero/ankara-sadece-soloturk-uctu Mesajı Paylaş

Revolver

İlginç. "TSK'dan Haberler" başlığında da var. Türk Yıldızları'nın gösterisini Genel Kurmay, resmi web sitesinden de duyurmuştu. Sabah kaldırmışlar. Gösterinin iptal edilmesinin nedeni önemli olmalı. Mesajı Paylaş

canıtez

Belçika'da SoloTürk rüzgarı


Türk Hava Kuvvetlerinin F-16 gösteri ekibi Solo Türk, Belçika'da gösteri düzenledi.

Sanicole Havacılık Kulübünün düzenlediği 40. uluslararası hava şovu Belçika'da yapıldı. Hechtel-Eksel kasabasında düzenlenen hava gösterisine Solo Türk'ün yanı sıra aralarında Belçika, ABD, İngiltere, Fransa ve İtalya'nın olduğu ülkelerden çok sayıda ekip katıldı.

Yaklaşık 250 bin kişinin izlediği gösteride, Solo Türk, alkışlar eşliğinde şovunu gerçekleştirdi. Türk pilotların gösterisinin açıklaması İngilizce, Fransızca ve Flamanca dillerinde yapılarak izleyicilerin, zorlu manevraları daha iyi anlamaları sağlandı.

Gösteri sonunda Solo Türk standı önünde toplanan yüzlerce seyirci, Türk pilotlardan imza alabilmek için kuyruklar oluşturdu.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/belcikada-soloturk-ruzgari-66101.html Mesajı Paylaş

cemdogut

Solo Türk için 5-10 millik bir alan hava trafiğini kapatılırken Türk Yıldızları için 25x25 millik bir alanın trafiğe kapatılması lazım. İstanbul - Ankara gibi hava trafiği yoğun bölgelerde Türk Yıldızları'nın işi daha zor. Muhtemelen bu yüzden Solo Türk yapmıştır.
Bir diğer sebepte F-5 F-16 ayrımcılığı. Türk Yıldızları'nın yaptığı iş çok daha zor olduğu halde Solo Türk daha yeni bir uçak olması ve flare+AB gibi iki güzel de artısıyla daha popüler oldu. Mesajı Paylaş
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz...

Karabasan

Ben şahsen her ikisinin de gösterisine gittim. Ama Türk yıldızlarından aldığım lezzeti Solo Türkten alamadım. Solo Türk F-16 olmasına rağmen alçak uçuşlarda beklediğim o "şok" etkisini yaratmadı Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

dum

F-5 yerine belki de t-x'e geçis yapmaları lazım..  hürjet midir? Başka bir şey midir bilmem.. hürkuş hafif kalır da .. f-5 mi kaldı allasen..?
Mesajı Paylaş

cemdogut

Solo Türk gösterisine son iki sene içinde gittiyseniz haklısınız, antrenman ve gösteri eksikliği hissediliyor. Ama ondan öncesi iyidir. Hele ki prova uçuşuna denk gelirseniz o daha güzel olur.

F-5 akrobasi için çok iyi bir uçak; Hafif, kıvrak ve kumandalara iyi cevap veren bir tayyare. Yeni nesil uçaklar fly by wire ve uçuş bilgisayarlarına bağımlılar, eski nesil gibi pilot uçaktan fazla geri bildirim alamıyor. Bu saatten sonra Hürkuş bence de olmaz. Jet lazım :)
Mesajı Paylaş
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz...

HARZEMŞAH

Türk Yıldızları jet ile başladı, pervaneli uçağa geçmek imaj açısından olumlu algılanmaz. F-5'ler bir süre daha devam eder. Yerini Hürjet ya da F-16 Blok 30'lar alır...

Ancak Türk Hava Kurumu yeniden yapılandırılacak. Belki THK bünyesinde Hürkuş'ları kullanan oluşan yeni ve sivil bir akrobasi ekibi kurulabilir... Mesajı Paylaş

murattekin

Kawasaki T-4 alıp dostu, düşmanı şoke etsek? Mesajı Paylaş
...


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter