Amerika Birleşik Devletleri

Başlatan Sihirbaz, Oca 22, 2017, 12:40 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

petibor

Çinli olmaktansa amarikada zenci olmak daha iyidir Mesajı Paylaş

erdem

California'daki krizin bir cok boyutu var.

Her seyden once California su sorunu olan bir eyalet. Buna ragmen gocu ozendiriyor. Bir yandan Uzak Dogu Asya'dan bir yandan G. Amerika'dan ve ciddi goc aliyorlar. "Sanctuary City"ler ilan ediyorlar v.s.

Ev almak zorlasiyor, fiyatlar yukseliyor. Yeni ev projeleri yapmak istemiyorlar; yerlesim yerleri o guzel halleriyle kalsin istiyorlar.

E o zaman neden cagiriyorlar o kadar insani?

Cunku zenginler acisindan kisa vadede bir "win - win situation". Hem cok sefkatli, insancil, irkci olmayan bir goruntu veriyorlar hem de ucuz bakici, bahcivan, isci sahibi oluyorlar.

Esas sikinti zengin olmayip da liberal-solcu takilan orta sinif icin ortaya cikiyor. Onlar simdi Texas'a falan gocmeye basladilar. Ama o goctukleri yerlerde de solcu-liberal politikalari destekleyip orayi da yasanilmaz bir yer haline getireceklerinden endise ediliyor.

Mesajı Paylaş

erdem

Bu arada ABD'nin Cin ile girdigi ticaret savasindan sonra Cin de kendi ulkesinde para arayisina basladi:

https://www.zerohedge.com/news/2019-01-09/china-raids-24-trillion-personal-wealth-offset-latest-round-tax-cuts

Cok ciddi bir vergi toplama hamlesine girismis durumdalar. Oyle ya da boyle elinizdeki parayi alacagiz diyorlar zenginlerine.

Hic de iyi bir sinyal olmadigini dusunuyorum.

Ellerinde cok ciddi bir kapasite fazlasi varken simdi trump'in uretimi Cin'den ABD'ye kaydirmasi Cin'in ikinci bir Japonya'ya (ekonomik durgunluk olarak) donusmesi olasiligi var gibi. Mesajı Paylaş

HDS

Amerika bir yere gitmeyecek yahu. Pek öyle gözükmüyor. Amerika öldü, yaşasın yeni kral Çin demek için çok erken. Hem Amerika'nın göçtüğü yok hem de Çin'in öyle çok devleştiği.

İşte konuşuyoruz; Yakın zamanda taraf seçmesi gereken ve beklenen orta seviyeli güç bir İran vardı, o da Çin'i seçti. Seçtirildi. AB Amerika'ya rağmen Çin'den kendisi vazgeçemedi ama sonra zorunlu kaldı denebilir.

Amerikalılar bu kadar salak olmasalar bu sorunlar da olmazdı ya. Her şeyi abarttıkları için ülkeden iş göçü de çok hızlı ve acımasız oldu, şimdi geri dönüşünü de acımasızca yapıyorlar.

Arada da Rusya öcüsünü bize karşı salladılar, Avrupalıya karşı salladılar, kendileri bir kaç Stryker'a 30mm'lik kule takıp gittiler. En ucuz "postür" ve pazu gösterme bu oldu.  :) Mesajı Paylaş

Sihirbaz

İHA Kaynaklı Sivil Ölümleri Açıklama Zorunluluğu Kaldırılıyor

Başkan Donald Trump, kendisinden önceki başkanın yürürlüğe koyduğu, istihbarat yetkililerinin insansız hava araçlarının savaş bölgeleri dışında neden olduğu sivil kayıpları açıklamaları yönündeki uygulamayı kaldırdı.

Sözkonusu uygulama, 2016 yılında daha şeffaf olması gerektiği yönünde baskıyla karşı karşıya kalan dönemin başkanı Barack Obama'nın imzaladığı kararnameyle başlatılmıştı.

11 Eylül saldırılarından sonra terör ve askeri hedeflere yönelik insansız hava araçlarıyla düzenlenen operasyonların sayısı giderek arttı.

Trump yönetimi, söz konusu kararın "gereksiz" olduğunu kaydetti.

Karar, Afganistan, Pakistan ve Somali gibi ülkelerde insansız hava araçlarıyla saldırılar düzenleyen Merkezi Haber Alma Teşkilatı CIA'yi kapsıyordu.

Bir yetkili, uygulamanın kaldırılması kararıyla ilgili olarak, "Bu adım gereksiz nitelikteki bildirim zorunluluklarını ortadan kaldırıyor. Bu zorunluluklar, yönetimin şeffaflığını geliştirmediği gibi, istihbarat çalışanlarımızın dikkatini ana görevlerinden ayırmalarına yol açıyor" dedi.

İngiltere'deki Araştırmacı Gazetecilik Bürosu adlı bir düşünce kuruluşunun rakamlarına göre, Trump'ın başkanlığının ilk iki yılında 2 bin 243 insansız hava aracı saldırısı düzenlendi. Obama'nın 8 yıllık döneminde ise bu sayı toplamda 1878 olmuştu.

Bazı Kongre üyeleri ve insan hakları örgütleri Trump'ı bu kararı nedeniyle eleştirdi ve bunun CIA'ye insansız hava araçlarıyla saldırılarını hesap verme zorunluluğu olmadan yapma olanağı sunabileceğini kaydetti.

Önce İnsan Hakları adlı kuruluş Trump yönetiminin kararını "gereksiz ve tehlikeli" olarak nitelerken, Temsilciler Meclisi üyesi ve aynı zamanda Temsilciler Meclisi İstihbarat Komisyonu Başkanı Adam Schiff, Obama'nın dönemindeki uygulamayı iptal etmek için bir gerekçe olmadığını savundu.

https://www.amerikaninsesi.com/a/i̇ha-kaynaklı-sivil-ölümleri-açıklama-zorunluluğu-kaldırılıyor-/4817300.html Mesajı Paylaş

BETONBEY

url=https://hizliresim.com/nQBA71][/url]

İlginç bir çalışma olmuş ve sanırım kimler bunu ister sorusuna da dönüşler babında cevap almayı hedefliyorlar.

https://twitter.com/hakanchelik/status/1117121703094685698?s=19 Mesajı Paylaş

BETONBEY

Bu arada Mısır, ABD'nin İran ile mücadele etmek için Arap ülkelerinden kurmaya çalıştığı Ortadoğu Stratejik İttifakından çıkmayı kararlaştırmış.

Sisi için sonun başlangıcı olabilir mi acaba ? Mesajı Paylaş

theavengers

Ayrılacak olsa Teksas ayrılırdı.

Kaliforniya ile ilgili bana en ciddi gelen eyaleti 3'e bölme mevzusuydu, gerçe o bile çok ilerleyemedi herhalde. Mesajı Paylaş
All animals are equal but some animals are more equal than others.

HDS

@TA, Hiiiç öyle düşünme. TX ile CA'nın alakası bile yok. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter