Demiryolu Haberleri

Başlatan Traverten, Oca 15, 2017, 07:55 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Traverten

Göller Ekspresi Tren Seferleri Yeniden Başlayacak

Isparta-Burdur-Denizli-Aydın-İzmir hattında sefer yapan ve demiryolu hattı bakım çalışmaları nedeniyle 11 sene önce seferden kaldırılan Göller Ekspresi seferlerine yeniden başlayacak.

Göller ekspresi tren seferlerinin 9 Aralık 2018 itibari ile başlayacağı öğrenildi. Isparta-Burdur-İzmir tren seferleri karşılıklı olarak günde bir kez yapılacak. Göller ekspresinin seferlerine başlayacağı kararı özellikle Burdur ve Isparta da yaşayan vatandaşlar tarafından sevinçle karşılandı. Zira yıllardır Burdur ve Isparta'da vatandaşlar İzmir tren seferlerinin yeniden başlaması için bir çok girişimde bulunmuştu.

İzmir-Isparta-Burdur hattında seferlerine başlayacak olan Göller Ekspresi treninin hareket saatleri ile ilgili henüz TCDD Taşımacılık A.Ş.'den herhangi bir açıklama yapılmadı. Tren sefer saatleri ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

https://rayhaber.com/2018/12/goller-ekspresi-tren-seferleri-yeniden-baslayacak/ Mesajı Paylaş

ayibarishi

Gerçekten sevindirici bir haber, uzun bir aradan sonra...
Ama halka da iyi duyurulmalı. Isparta tren garından çoook uzun zamandır hiçbir yere sefer düzenlenmediği için, ahhh...
Yine de çok sevindim... Mesajı Paylaş

murattekin

Bir demiryolu sevdalısı olarak Eğidir'e de girmesini isterdim. Ama olmayacak herhalde. Mesajı Paylaş
...

petibor

Ray çıksa taş çıksa bir şey kopsa tamam ama trenlerin birbirine çarpmasına neden mühendisler mani olamıyor en gelişmiş ülkelerde bile bunu anlamıyorum. İki demirin üstünde giden iki tren işte bunu çarpıştırmamak tan kolay ne var. Dönüyor dolanıyor illa iki tren çarpışıyor. Almanya da, İtalya da bu oluyor. Bunun otomasyonunu neden beceremiyor mühendisler bu kadar mı zor. Birde milyonlarca aracı otonom gider hale getirecek o mühendisler.
  Mesajı Paylaş

HDS

Mühendisin mühendisin olduğu yerde engel oluyor @putty.

Yapacakları işe tüküreyim. Mesajı Paylaş

petibor

Ara 13, 2018, 08:56 ÖÖ Last Edit: Ara 13, 2018, 08:58 ÖÖ by petibor
Bana kalsa bütün zor işleri inşaat mühendislerine veririm. İnşaat mühendislerine çok büyük saygım var. Uzay işleri inşaat mühendislerine verilseydi şimdiye koloniler kurmuştuk çoktan.
Şunu yapan mühendis için tren çarpması nedirki tırnağinın ucu ile çözer o sorunu

Mesajı Paylaş

murattekin

Modern demiryolculuk tarihinin en saçma iki kazası Türkiye'de oldu. Birisi bu, diğeri Çorlu.
YHT yolunda o trenin ne işi var yahu! Kim dedi o saatte oraya git diye? Aymazlık, ciddiyetsizlik, bilgisizlik milli ilkelerimiz oluyor. Mesajı Paylaş
...

HDS

Beceriksizliğimiz bir yana, galiba en yeni Valero setlerinden birisi ile yeni Powerhaul anahat dizel-elektriklerinden birini de kal etmeyi başardık.

Daha ilk görevlendirmesine giderken Çankırı'yı geçemeyip takla atan Kirpi'lerimiz gibi. Ve tabii ki FETÖ sabotajı geyikleri. Ama her şube müdür, her mühendis neredeyse ya birinin hemşehrisi ya da akrabası. Biri diğerinin kirvesi, falan filan.

Lan insanların trenlerin üzerinde istif gittikleri Hindistan'da bile bu kadar ölümlü kaza olmuyor. Mesajı Paylaş

MSG

Ara 13, 2018, 10:34 ÖÖ Last Edit: Ara 13, 2018, 11:02 ÖÖ by MSG
Bana kalsa tamamen dispecer hatasi, klavuz aracin, hizlinin kalkis saatin de o yolda ne isi var. Hadi diyelim gec kaldi, o zaman dispecer ne ise yarar hizliya telsiz den ulasip neden uyarmamis.
Baska bir seneryo
Klavuz araca verdigi yol, sinyalizasyon hatasindan dolayi farkli bir yola mi yonllendirildi?
Mesajı Paylaş

HDS

İnsanlarımızın iş disiplini sorunu gittiğin restoranda da, buralarda da kendini belli ediyor. Tatava daha çok otomatik sistem eksiklerinden yana dönecektir. Türkiye'de bir şey oldu mu hemen sisteme, otomatizasyona suç aranıyor.

Madencilik insanlıkla yaşıt, trencilik 200 senelik iş. Kimse bu işleri bizim kadar lakayt yapmıyor. İnsanımızın zaten disiplin ve prosedürizasyon sorunu var, bir de kaht-ı rical ile, nepotizm ile hepten üzerine tüy diktik artık. Mesajı Paylaş

matmat26

Tren üst geçite çarpmış sanki Mesajı Paylaş
Vatanımın üzerine çöreklenmiş olan kara bulutlar arasında hala parlamakta olan yıldızları seçmekteyim..

MSG

@HDS
Ustadim sinyalizasyona suc atmadim, olabilir dedim.
Hizlinin yolu o kadar ozeldir ki, dispecer hizlinin gelmesine yarim saat bile kalsa o yola arac sokmaz. Bu olay nasil oldu aklim, mantigim almiyor. Mesajı Paylaş

tuğrulbey

Makine mühendisleri odası hatta sinyalizasyon sisteminin olmadığını, yapım aşamasında olduğunu söyledi. Telsiz ve cep telefonu ile haberleşiyorlarmış. Mesajı Paylaş

murattekin

Ben Cimer'e sormuştum TMİ demişlerdi. Evet. Mesajı Paylaş
...

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter