Güney Kore Silahlı Kuvvetleri

Başlatan kimlikci, Oca 15, 2017, 04:09 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

ABD'den Yeşil Işık

ABD Dışişleri Bakanlığı, Kore Cumhuriyeti'nin RQ-4 Blok 30 Global Hawk yüksek irtifa, uzun havada kalışlı (high-altitude long-endurance/HALE) insansız hava aracı için talep ettiği lojistik desteğe yeşil ışık yaktı. Yaklaşık 950 milyon Amerikan Doları değerindeki lojistik destek, program yönetimi, depo ve organizasyon seviyesi bakımı, yedek parça, operasyonel uçuş desteği, teknik ve program desteğinin diğer unsurlarını kapsayacak. Bu talebin, Kore Cumhuriyeti'nin RQ-4 Blok 30 filosunu uzaktan komuta edilen uçaklarla işletmesini sağlaması planlanıyor.

Kore yarımadasında güçlü bir istihbarat, gözetim ve keşif kabiliyetine sahip olmayı amaçlayan Kore Cumhuriyeti, 2014 yılında ABD'den Northrop Grumman üretimi platformlar için lojistik destek talebinde bulunmuştu. Anlaşmanın yürürlüğe girmesi için ABD Kongresi'nin Yabancı Askeri Satışı onaylaması gerekiyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/abdden-yesil-isik/8444/1 Mesajı Paylaş

Terra

Güney Kore denizaltıları boş bırakmıyor

Güney Kore donanmanın denizaltılara karşı savaş kapasitesini arttırmak amacıyla ABD'den MH-60R helikopteri alacak.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Güney Kore'ye 800 milyon dolarlık askeri silah satışını onayladı. Buna göre, Güney Kore 12 adet MH-60R çok amaçlı donanma helikopteri ve ekipman satın alacak.

ABD Savunma Bakanlığına (Pentagon) bağlı Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansından yapılan açıklamada, 12 MH-60R çok amaçlı donanma helikopteri ve ekipman satın alma talebinin Dışişleri Bakanlığınca kabul edildiği ve Kongrenin onayına sunulduğu belirtildi.

Bunun yanı sıra Güney Kore'nin talebi dahilinde 13 yüzey tarama radarı, 25 T-700-GE helikopter motoru, bin sonar sistemi, haberleşme sistemleri ve yedek parça alım talebine de onay verildiği aktarıldı.

Güney Kore'nin "Asya'daki en önemli müttefiklerimizden biri" olarak tanımlandığı açıklamada, söz konusu askeri satışın ABD'nin dış ulusal güvenlik ve siyasi çıkarları kapsamında onaylandığı ifade edildi.

Söz konusu satışın Kore'nin yüzeysel ve denizaltı karşıtı askeri görevler gerçekleştirme kabiliyetini arttıracağı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Doğu Asya ve Batı Pasifik'teki siyasi ve ekonomik en büyük güçlerden biri olan Güney Kore Cumhuriyeti, aynı zamanda ABD'nin hayati bir müttefiki olarak bölgedeki istikrar ve barışa katkı sağlıyor. Kore Cumhuriyeti'nin güçlü ve hazır bir savunmaya sahip olmasına yardımcı olmak ABD'nin ulusal çıkarları için hayati öneme sahiptir."

Sınıfının en iyi helikopteri

İlk uçuşunu 2001 yılında gerçekleştiren MH-60R gemi konuşlu genel maksat helikopterleri denizaltı ve gemileri daha uzun bir menzilden tespit ve imha kabiliyetine sahip. Helikopter arama / kurtarma, muhabere destek, yangın müdahale ile personel, yaralı ve malzeme nakliyesi görevlerini de yerine getirebiliyor. Sayısal kokpite sahip olan helikopter su üstü hedefler için AGM-114K Hellfire, su altı görevleri için ise Mk 46 ve Mk 50 torpidolarıyla donatılabiliyor.

2 adet General Electric T700-401C motoru ile maksimum 270 km hıza ulaşan helikopter 884 km menzile sahip. Üç saat havada kalabilen MH-60R 4+5 personel taşıyabiliyor. ABD, Danimarka, Avustralya ve Suudi Arabistan Donanmaları tarafından tercih edilen dünyanın en gelişmiş deniz helikopteri olarak kabul edilen Romeo'nun bir saatlik uçuş maliyetinin 5 bin doların altında olması onu sınıfının en ekonomik helikopterlerinden biri yapıyor.

http://defenceandtechnology.com/2019/08/10/guney-kore-denizaltilari-bos-birakmiyor/ Mesajı Paylaş

farabi

G.Kore donanmasında Wildcat - SPIKE NLOS entegrasyon çalışmaları tamamlanmış.Mesajı Paylaş

putty

Adım gibi eminim UMTAS IIR NLOS füzemiz var. Olmaması matematiğe fiziğe kimyaya aykırı. Saklıyorlar ama nereye kadar illa görecez biz onu Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter