Heckler&Koch MG4 Makineli Tüfek

Başlatan nokta, Haz 01, 2020, 11:13 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

Makineli Tüfek, Testlerde

Endüstri Devrimi'nin harp meydanına en önemli hediyelerinden biri olan ve savaşların kaderini değiştiren makineli tüfekler, teknolojiye paralel olarak gelişimlerini sürdürüyor.

Alman Silahlı Kuvvetleri (Bundeswehr), envanterindeki MG3 makineli tüfeklerin yerini alması için MG4'ü geliştirmiş ve sahada aktif kullanım sokmuştu. Bundeswehr, silahın MG4 A3 modeli için denemelere başlandığını duyurdu. Tüfek, Zweibrücken'de konuşlu 26'ncı Hava İndirme Tugayı bünyesinde kapsamlı testlere tabi tutuluyor.

Alman silah üreticisi Heckler&Koch'un geliştirdiği MG4 makineli tüfek, Alman Ordusu'nda manga seviyesinde kullanım için geliştirildi. Firma stok adıyla HK123 olarak da bilinen silah, 5,56x45 mm NATO fişeği ateşlemekte ve döner kafalı gaz mekanizması ile tam otomatik atış imkânı sunmakta. Düşük geri tepme sayesinde kontrollü atış imkânı sunan makineli tüfeğin A3 modelinde yeni bir boya ve 4x30 optik nişangah kullanıldı. Atış isabetliliği ve etkinliği artan silahın ağırlığı ise 8,6 kilograma yükseldi.

https://c4defence.com/Gundem/makineli-tufek-testlerde/10037/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter