Denizcilik Haberleri

Başlatan Atılgan, Oca 12, 2017, 02:01 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Atılgan

Oca 12, 2017, 02:01 ÖS Last Edit: Oca 14, 2017, 11:35 ÖÖ by Atılgan
Dünya deniz ticaretinin krizde olduğu şu günlerde Almanyadan ilginç bir birleşme haberi geldi.3 büyük Alman gemi yapımcısı birleşme kararı aldı.Birleşen German Dry Docks,Mürzelfeldwerft ve Bredo,tüzel varlıklarını ve faaliyetlerini sürdürecekler.Ancak satın alma,ar-ge gibi giderler ortak olarak karşılanarak işletim giderlerinden tasarruf edilecek.Her bir tersane,kendisine gelen ve kapasitesinin ötesindeki talepleri diğerlerine yönlendirecek.Gerektiğinde her bir tersane diğeri için parçalar üretecek.Birleşme German Dry Docks markası altında gerçekleşecek.İlginç bir iş modeli gibi. Mesajı Paylaş

Atılgan

İzmir ve Selanik arasında feribot seferleri Mart ayında başlıyor. Böylece Türkiyeden Avrupaya araç ve TIR ulaşımında yeni bir seçenek daha oluşuyor. Sefer sayısı yılda 100 adet olacak.

http://www.denizhaber.com.tr/izmir-selanik-feribot-seferleri-mart-ayinda-basliyor-haber-72111.htm Mesajı Paylaş

Atılgan

Basında pek yer bulmasa da halen İzmit Körfezinde ciddi bir çevre felaketi yaşanıyor. Denize yayılan mazot toplam 28 farklı bölgede çok sayıda kuş ve deniz canlısının ölümüne yol açtı. Felaket hala sürüyor.

12 Ocak tarihinde vuku bulan olay sonucunda, kazanın Dilovasında Polisana ait Poliportta gemiden, kıyıdaki yakıt tanklarına yakıt aktarılırken oluşan sızıntıdan kaynaklandığı ileri sürüldü. Ancak daha sonra bölgeden alınan örneklerin analizi sonucunda, Poliporttan sızan yakıtın CST600 olduğu belirlenmişken, yaklaşık 20 km. uzaklıktaki Tüpraş, DP Port ve Evyaport gibi limanların kirlilik nedeninin CST2200 ve CSR1600 olması kafaları karıştırdı. Çünkü CST2200 ve CST1600 gemilerde yakıt olarak kullanılıyor.

İlk değerlendirmeler, çevre felaketinin birden fazla etkenli olabileceğini ve eşzamanlı olarak birden fazla kaynaktan oluşmuş olabileceğini düşündürüyor. Olay anında bölgede bulunan asfalt ve akaryakıt tankerleri de araştırılıyor.


Kıyı Emniyetine ait yakıt toplama gemisi Seyit Onbaşı'da bölgede deniz temizlik çalışmalarına katılıyor. Kirlenen kıyılar ve deniz, Med Marine, Seagull ve Mare şirketleri tarafından temizleniyor.   Mesajı Paylaş

Atılgan

İzmit Körfezinde yaşanmakta olan çevre kirliliğinin nedeni belli olmaya başladı. Kirlilik hem Poliport limanındaki kara depolama tanklarından (CTS600)hem de bağımsız olarak geçen hafta yaşanılan fırtına sırasında batan ve denizden dün çıkarılan iki gemiden kaynaklanmış (CTS2200 ve CTS1600).

Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta yaşanan kötü hava şartlarında, M/T Fırtına 5 ve M/T Hancı C adlı petrol barçları batmış ve birkaç gün sonra vinçlerle denizden çıkarılmıştı. Kirliliğin bahsi geçen barçlardan kaynaklandığı düşünülüyor. Barç, limanlarda gemilere akaryakıt taşıyan küçük ikmal gemisi anlamına geliyor. Mesajı Paylaş

Atılgan

Hollandanın en büyük tersanesi Damen hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturmayı başlatan kurum Hollanda Maliye Bakanlığı ve paralel olarak Dünya Bankası.

Damen,hem rüşvet, hem etik dışı davranış, hem de ihale kurallarına uymamak ile suçlanıyor.Olay Batı Afrika Bölgesel Balıkçılık Programı çerçevesinde inşa etmesi gereken devriye botunu inşa etmediği halde, sahte belgeler ile teslim edilmiş gibi gösterip ödemesini almakla ilgili. Damen ayrıca ihale sırasında gizlilik sözleşmelerine aykırı olarak elde ettiği ve kendisine verilmiş dokümanları üçüncü kişi ve kurumlara  vermekle suçlanıyor. Mesajı Paylaş

Atılgan

İstanbul Büyükşehir Belediyesi acil yangın müdahale botları alıyor. Botların uzunlukları 15, genişlikleri 5 metre. Saatte 44 knot hız yapabilen botlarda 4 er adet su topu bulunuyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Kanadalı Metalcraft Marine şirketinden alacağı botlar, yangınlara acil müdahale amacı ile kullanılacak.

Alınacak 3 adet bot için 10 milyon dolarlık bir harcama yapılacak. Botlar Metalcraft Marine şirketine ait Firestorm 50 modeli olarak belirlendi. Mesajı Paylaş

ocay

Ares üretiyordu  buna benzer botlar, tabii söz konusu İBB olunca "parayı veren düdüğü çalar". Mesajı Paylaş

Atılgan

Türkiyenin en hızlı büyüyen şirketi Ares Tersanesi oldu.

Satışlarını 3 yılda yüzde 4 bin 473 oranında artıran Antalya merkezli yat ve askeri sahil güvenlik botu üreticisi Ares Tersanesi, Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirket oldu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği desteğiyle Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından düzenlenen Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi belirlenmesine yönelik çalışma tamamlandı. Satışlarını 3 yılda yüzde 4 bin 473 oranında artıran Antalya merkezli yat ve askeri sahil güvenlik botu üreticisi Ares Tersanesi, Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirket oldu. Mesajı Paylaş

Atılgan

Türk Denizciliğine Büyük Teşvik

6770 sayılı torba kanun kapsamında, yabancı bayraklı gemi ve teknelerin Türk bayrağına geçmesini teşvik eden düzenlemenin yasalaşmasıyla birlikte binlerce teknenin dünya denizlerinde Türk bayrağı ile dolaşacak.

Yabancı bayraklı gemi ve teknelerin Türk bayrağına geçmesini teşvik eden düzenlemeye yönelik yasa TBMM Genel Kurulundan geçti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının açıklamalarına göre bu düzenleme sayesinde yaklaşık 5 bin 600 Türk sahipli yabancı bayraklı teknenin, Türk bayrağına geçmesi bekleniyor. 2009 yılındaki vergi indiriminde sadece 1237 tekne Türk bayrağına geçmişti. TBMM'den geçen bu yasa daha kapsamlı. Ancak yeni yasayla, ikinci el tekne ithalatının yolunun açılmasından endişe eden yerli tekne imalatçılarımızı koruyacak tedbirlerin de alınması bekleniyor. Ayrıca yabancı sahipli yabancı bayraklı yatların da Türk karasularında kalması ve Türkiye'nin tercih edilebilirliğinin cazip hale getirilmesi gerekiyor. 

Halen Türkiye'de yıllık yat alım satımında 450 milyon avroluk bir pazarın var. Mesajı Paylaş

Atılgan

Söndüren 4 Römorkörü Yıldız Teknik Üniversitesi'ne hibe edildi

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ile yapılan protokol kapsamında M/TUG Söndüren 4 adlı römorkör Yıldız Teknik Üniversitesi'ne hibe edildi.

Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi'ne eğitim amacıyla kullanılmak üzere hibe edilen M/TUG Söndüren 4 römorkörü 20 Ocak 2017 tarihinde İstanbul Limanı'na 'Yıldız Teknik Üniversitesi' adı ile tescil edildi.

İzmir Alabey Tersanesi'nde inşa edilen 36,23 metre boyunda ve 8,90 metre genişliğinde ki Yıldız Teknik Üniversitesi adlı römorkör şu anda İBB Yenikapı iskelesinde bağlı bulunuyor. Römorkör önümüzdeki akademik dönemden itibaren eğitim faaliyetlerinde kullanılacak. Mesajı Paylaş

Atılgan

Dünyanın en büyük Pilot Tekneleri Türkiyeden.

Saudi Aramco'nun yüzde 85 ihracatının gerçekleştirdiği Ras Tanura Rafinesi ve 4 mil açıkta yer alan iskelelerinde kullanılmak üzere Torgem Tersanesi'nde inşa edilen 27 metre boyundaki dünyanın en büyük 2 pilot botu, Saudi Marcap firmasına teslim edildi.

Geçen sene ihale edilen ve 10 ay gibi kısa bir sürede Torgem Tersanesi'nde inşa edilen pilot botlarının deneme seferlerinin tamamlanmasıyla birlikte, önümüzdeki günlerde Basra Körfezi'nde görev yapmak üzere gemiye yüklemeleri yapılacağı kaydedildi.

Ras Tanura Rafinerisi ve iskelelerine yanaşacak ULCC ve VLCC tankerlerine pilotaj hizmeti verecek olan dünyanın en büyük pilot botları, 7 gün ikmalsiz alarga da hizmet verme özelliğinin dışında, 3 metre dalga yüksekliğinde güvenli operasyon yapma özelliğine sahip.

Pilot Botların önemli özellikleri

* 7 gün ikmalsiz alargada hizmet verebilme

* 3 metre dalga yüksekliğinde güvenli operasyon

* 10 kişilik pilot ve mürettebat yaşam alanları

* 54 derecede dış ortam ve 37 derece deniz suyu sıcaklığına göre tasarlanmış klima ve havalandırma sistemi

* Otomatik dönüş ve flap sistemleri

* Tam Boy : 26.80 M

* Genişlik:  7.00 M

* Draft: 2.50 M

*Tam Dolu Deplasman: 155 Ton

*Boş Deplasman: 126 Ton

*Yakıt Kapasitesi: 20.000 LT

*Tatlı Su Kapasitesi: 11.250 LT

*Pis Su Kapasitesi: 14.000 LT

*Servis Hızı : 15,5 KNOJ S (% 80 MC R) 18KNOTS

*Ana Makinalar: 2 X .340 KW YANMAR 12 AYM-WGT

*Jenaratör :  2 X 58 KW CAT

*Klas: BV I + HULL + MACH, Pilot Boat, Unrestricted Nav

*İnşa: SAC + ÜST BİNA ALİMUNYUM


http://www.denizhaber.com.tr/dunyanin-en-buyuk-pilot-botlari-torgemde-insa-edildi-haber-72475.htm Mesajı Paylaş

Atılgan

Akdeniz ve Karadeniz, Sanal Bölgesel Deniz Trafik Merkezi ile izlenecek

Akdeniz ve Karadeniz İçin Sanal Bölgesel Deniz Trafik Merkezi Kurulmasına Dair Operasyonel Düzenleme" TBMM'de onaylandı.

ABD, İngiltere, Fransa, İspanya, İtalya, İsrail, Yunanistan, Portekiz, Romanya, Arnavutluk, Hırvatistan, Kıbrıs, Ürdün, Malta, Karadağ ve Slovenya'nın da imza attığı bu anlaşmaya göre, Atlantik ve Kızıldeniz yaklaşma suları da dahil olmak üzere Akdeniz ve Karadeniz'de, feribotlar hariç 300 ton ve üzeri tonajlı ticari gemilerin limanlara geliş-gidiş zamanları ve denizdeki mevkileri uluslararası işbirliğiyle takip ve kontrol edilecek. İtalya Deniz Kuvvetleri Donanma Harekat Merkezi'nde oluşturulan bilgi toplama merkezinde toplanacak bilgiler anlaşmayı onaylayan ülkelerle paylaşılacak.

ORTAK DENİZ RESMİ

Anlaşmaya göre her ülke kendi yetenekleri, yasaları ve uygulamaları uyarınca, kendi ülkesinin ve varlıklarının güvenliğini sağlamaya uygun olarak bilgi sağlayacak. Ticari internet aracılığıyla anlaşmaya taraf ülkelerce belirlenmiş harekat karargahları arasında ortak bir tanımlanmış deniz rismi oluşturmak için bir ağ kurulacak. Projenin ilk aşamasında İtalyan Deniz Kuvvetleri Donanma Harekat Karargahı Veri Füzyon Merkezi görevini icra edecek. Taraf ülkeler maliyetini kendileri karşılayarak kendi harekat karargahında sistem raporlarını gönderip almak üzere bir iş istasyonu kuracak ve sistemin gereklerini yerine getirecek internet bağlantısı ve donanımlara sağlayacak. İtalya Deniz Kuvvetleri de tüm taraflara tanımlanmış deniz resmini oluşturmaya yönelik ücretsiz yazılım sağlayacak.

KAPSAM GENİŞLEYEBİLİR

Anlaşma kapsamında taraf ülkeler arasında değişim yapılacak veriler, deniz araçlarının milli limanlarına varış ve limanlardan ayrılışlarıyla ilgili bilgilerle denizdeki mevkilerini kapsayacak. İlk aşamada askeri deniz ulaştırma birimleri, feribotlar ve 300 ton tonajdan az kargo gemileri ile tonajı ne olursa olsun balıkçı gemileri kapsam dışı tutulacak. Ancak ileride denetlenecek gemilerle ilgili tonajın azaltılması ve bilgi verilecek gemilerin tipinin arttırılması yeniden değerlendirilebilecek.

http://www.denizhaber.com.tr/akdeniz-ve-karadeniz-sanal-bolgesel-deniz-trafik-merkezi-ile-izlenecek-haber-73031.htm Mesajı Paylaş

Atılgan

Küçükkuyu-Midilli gemi seferleri Mayıs ayında başlıyor

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ÇTSO) bir süredir üzerinde çalıştığı Ayvacık İlçesi'ne bağlı Küçükkuyu Beldesi ile Yunanistan'ın Midilli Adası arasında yapılması planlanan gemi seferleri başlıyor.
Çanakkaleliler'in merakla beklediği Küçükkuyu ile Midilli Adası arasında yapılması planlanan gemi seferleri, ÇTSO Mart ayı olağan meclis toplantısında gündeme geldi. Toplantıya, Küçükkuyu-Midilli arasındaki gemi seferlerini gerçekleştirecek firma olan Dentur Avrasya'nın Genel Müdürü Ünsal Savaş ve yönetim kurulu üyesi Tural Kaymaz da katıldı.

Açıklama yapan ÇTSO Meclis Başkan Yardımcısı Turgay Kılıç, Küçükkuyu'dan Yunanistan'ın Midilli Adası'na gerçekleştirilmesi planlanan deniz ulaşımıyla ilgili olarak, gümrük kapısının Mayıs ayının ilk haftası hazır olacağını ve seferlerin başlayacağını umduğunu söyledi.

Projenin hayata geçmesinin, turizm açısından Çanakkale'ye ve esnafa ciddi katkı sağlayacağını belirten Kılıç, "Bu projeye emek veren başta siyasi parti temsilcilerimiz olmak üzere, ÇTSO Yönetimine, proje için heyette yer alan arkadaşlarımıza, desteğini esirgemeyen basınımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Dentur Avrasya Genel Müdürü Ünsal Savaş ise, Küçükkuyu-Midilli arasında Mayıs ayında başlaması planlanan gemi seferlerle ilgili bilgi verdi. Genel Müdür Ünsal Savaş, "Bölgedeki tüm turizm aktörleriyle birlikte burada yeni bir katma değer yaratacağız. Yeni turizm parkurları oluşturacağız. Projemiz iki aşamalı. Birincisi Midilli'den buraya gelecek Avrupalı turistler. İkincisi ise İstanbul, Ankara ve Bursa'dan gelip, talebe göre Çanakkale'de konaklayarak, Gelibolu, Assos, Kaz Dağı ve Truva turu yaptıktan sonra Midilli'ye hareket edecek yerli turist. Ulaşım için Çanakkale'den sürekli ücretsiz servislerimiz olacak.

Bu servisler Gestaş deniz ulaşımıyla entegre olarak çalışacak. Ayvacık Panayırını çok beğendim. Ayvacık Panayırına Midilli'den turist getirme projemiz var. Bu sene için hedefimiz 12 bin yerli, 5-6 bin yabancı turist taşımak. Önümüzdeki dönemde Bozcaada için ayrı projelerimiz var. Öncelikli hedefimiz Çanakkale'de konaklama süresini 2-3 güne uzatmak. Seferlerimiz 12 ay boyunca sürecek.

Sezonu beşe böldük. Yoğun sezonda günde karşılıklı iki sefer, sezon azalınca haftada 6 sefer, ölü sezonda haftada 3 sefer yapacağız. Geçiş ücretini şu anki hesaplarımıza göre gidiş ve geliş olarak 25 Euro olarak belirlerdik. Ulaşım süresi ise 1 saat 45 dakika olacak" diye konuştu.

http://www.denizhaber.com.tr/kucukkuyu-midilli-gemi-seferleri-mayis-ayinda-basliyor-haber-73527.htm Mesajı Paylaş

Atılgan

Paşabahçe Vapuru Beykoz'da denize batırılacak

2011 yılında Beykoz Belediyesi'nin uhdesine geçen Paşabahçe Vapuru'nun maalesef yeryüzündeki ömür tükendi. Paşabahçe Vapuru denizin dibine ineceği günü beklemeye başladı.

Türkiye Deniz İşletmeleri tarafından 2010 yılında hurdaya çıkarılan ve Beykoz Belediyesi'nin kültür amaçlı kullanmak amacıyla 2011 yılında Beykoz Belediye binasının önüne çektiği vapurun suya batırılacağı ve eğitim amaçlı kullanılacağı öğrenildi.

Yaklaşık 6 yıldır Beykoz Belediye binası önünde duran ve bir dönem nikah salonu olarak ta kullanılan Paşabahçe Vapuru'nu tadilata almak için ihale yapıldı.

O süreçte müze yapılması planlanan tarihi vapur, zaman zaman dizi setlerine de ev sahipliği yaparak Beykoz'un kültürel zenginliğine katkı sağladı.

Yaklaşık 3 trilyona çıkan ihale bedelinin yüksek olması nedeniyle iptal edilen ihale sonrası vapurun tadilatından vazgeçildi.

Paşabahçe Vapuru'nun gerekli izinlerin alınabilmesi durumunda Beykoz açıklarında batırılacağı ifade edildi. Hem dalış turizmine hem de eğitime katkı sağlayacağı düşünülen Paşabahçe Vapuru ile ilgili önümüzdeki günlerde işlemlerin başlayacağı bildirildi.

http://www.denizhaber.com.tr/pasabahce-vapuru-beykozda-denize-batirilacak-haber-73521.htm
Mesajı Paylaş

Atılgan

Ruslardan Karadeniz'de Kruvazyer Turizm Önerisi

TÜROB, Rusya'nın Karadeniz'de Sochi-İstanbul parkurunda kruvaziyer turlarının başlatılması için iki ülke tarafından çalışma yapılması yönünde öneride bulunduğunu kaydetti.Geçen yıl neredeyse durma noktasına gelen Rusya turizm pazarı yeniden canlanma yoluna girdi. Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), 2014 yılındaki 4.5 milyonluk sayıya ulaşılamasa da bu yıl Rusya'dan 3-3.5 milyon turist beklenebileceğini açıkladı. TÜROB, Rusya'nın Karadeniz'de Sochi-İstanbul parkurunda kruvaziyer turlarının başlatılması için iki ülke tarafından çalışma yapılması yönünde öneride bulunduğunu kaydetti.Türkiye'nin en büyük turizm pazarlarından biriyken, iki ülke arasındaki uçak krizi nedeniyle geçen yıl neredeyse durma noktasına gelen Rusya turizm pazarı yeniden canlanma yoluna girdi. Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), 2014 yılındaki 4.5 milyonluk sayıya ulaşılamasa da bu yıl Rusya'dan 3-3.5 milyon civarında turist gelebileceğini açıkladı. TÜROB, kısa bir süre önce gerçekleşen MITT Moskova 2017 Turizm Fuarı sonrası, Türkiye turizmi için çok önemli olan bu pazardan beklentileri içeren bir sonuç raporu hazırladı. TÜROB Başkanı Timur Bayındır ile birlikte TÜROB yönetimi fuara geniş bir katılım gösterirken, Rusya tarafından da ilginç bir öneri geldi. Rusya turizm otoritesi, Karadeniz'de Sochi-İstanbul parkurunda kruvaziyer turlarının başlatılması için iki ülke tarafından çalışma yapılması yönünde öneride bulundu. Öneri kapsamında Karadeniz kıyılarını dolaşacak olan turun Sochi'de başlayıp İstanbul'da sonlanması öngörülüyor.

TÜROB'un sonuç raporu özetle şöyle:

2016 yılında Rusya'dan Türkiye'ye gelen turist sayısı yüzde 76 oranda düşerek 866 bine geriledi. 2014'te Rusya'dan yaklaşık 4.5 milyon, 2015'te 3.5 milyon turist gelmişti. -Rusya'dan 2016 yılında toplam 31.6 milyon kişi yurt dışına çıktı. Rusya'da turizm amaçlı yurt dışına çıkışlarda her zaman lider konumundaki Türkiye, geçen yıl Rusya turizm pazarında 8'inciliğe geriledi- Ülkemizin turizm ve tatil denince Rusya'da akla ilk gelen ülke olması, fiyat kalite dengesi, sektörümüzün deneyimi ve Avrupa pazarında olası talep daralması, Rusya'dan 2016'dan beri ertelenen talebin sezonda ülkemize yönlenmesi olasılığı oldukça yüksek.

Sayı yakalansa da gelir düşük kalır

Siyasi ilişkilerde herhangi bir olumsuz gelişme olmaması halinde, Rusya'dan ülkemize 2017 yılında gelecek turist sayısının 2015 yılı rakamlarına yaklaşması mümkün olmakla birlikte fiyatlardaki gerilemeye bağlı olarak elde edilecek turizm gelirinde önemli bir değişim olmayacağı tahmin ediliyor. - Rusya'da faaliyet gösteren önde gelen tur operatörlerinden Anex Tour, Pegas Tour, TUI Rusya, Coral Travel, Tez Tour, Intourist / Thomas Cook ve Sunmar üst düzey yöneticileri, yaz dönemi rezervasyonlarının beklendiği gibi iyi bir seviyede ilerlediğini belirtiyor. Bunun; iki ülke arasında yaşanan siyasi ilişkilerdeki iyileşmenin katkısının yanında erken rezervasyon fiyatlarının son derece uygun seviyelerde seyretmesi ve Rus turistlerin en önemli tatil destinasyonlarından Mısır'ın charter ve grup satışlarının hâlâ kapalı olmasının bir sonucu olduğunu belirtildi.

Türkiye talep artışında ilk sırada

Rusya'nın turizmde karar mercii olan Federal Turizm Ajansı, ilk verilere göre 2017 yılında Türkiye'ye gidecek Rus turist sayısında önceki yıla oranla önemli oranda artış kaydedileceğini öngörüyor. - Rusya Federal Turizm Ajansı'nın (Rosturizm) tur operatörlerinden derlediği verilere göre, Rusların Mayıs 2017 tatillerinde toplam talepte yüzde 12 artış kaydedildiği, rezervasyon payında Türkiye yüzde 32 oranla ilk sırada yer alırken takiben Kıbrıs yüzde 8 ile ve Yunanistan yüzde 7 ile sıralandığı kaydedildi.- Ruslar; Ukrayna, Kazakistan, Özbekistan gibi eski Sovyet ülkelerine arkadaş ve akraba ziyaretleri amacıyla, Finlandiya'ya özellikle noel dönemlerinde alışveriş ve hafta sonu tatili amacıyla, Çin'e iş ve ticaret amacıyla, İspanya, İtalya, Fransa, İngiltere'ye tarih, kültür ve alışveriş amacıyla Türkiye, Kıbrıs, Tayland ve Yunanistan'a deniz, kum, güneş amacı ile gidiyorlar.

En önemli talep: Güvenlik

Rusya Federal Turizm Ajansı, özellikle ülkemizde tatil yapan vatandaşlarının hukuki, can ve mal güvenlikleri için önlemlerin alınması ve kendilerinin ve medyanın bu önlemlerden haberdar edilmelerinin ısrarla talep ediyor. - Türkiye-Rusya arasında son dönemlerde yaşanan siyasi alanda iyileşme havacılık sektörüne olumlu katkı yapıyor. Charter uçuşların zorlu izin ve planlama süreci ile risk faktörleri karşısında, tur operatörlerinin büyük bölümü, 2017 programlarını tarifeli seferler düzenleyen havayolu kuruluşları ortaklığında gerçekleştirecek. - Fiyat/kalite dengesi sürdürülebilir turizm açısından büyük önem taşıyor. Ne var ki, pazarda faaliyet gösteren bazı tur operatörlerinin otellerden sürekli olarak fiyat indirimi taleplerini yineledikleri dile getiriliyor. Fiyatların 'denge fiyat' seviyesinin altına çekilmesi neticesi olarak muhtemel hizmet standartında gerileme, orta ve uzun vadede telafisi mümkün olmayan kayıplara yol açabilecektir. Bu nedenle, başta hükümet temsilcilerimiz ile, tüm sektör paydaşları olarak gelen turist sayısından çok elde edilecek gelir ve katma değere odaklanmamız, gerek ülke ekonomisi gerekse sürdürülebilir turizm açısından büyük önem taşıyor.- Hükümetimiz tarafından uçaklara sağlanan akaryakıt desteği, tur operatörleri ve havayolu Şirketleri tarafından pazarın canlandırılması açısından son derece önemli ve yararlı olarak bulunuyor.

http://www.virahaber.com/sochi-istanbul-gemi-turlariyla-karadenizi-canlandiralim-44193h.htm Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter