Milli Elektrikli Tren seti

Başlatan Traverten, Oca 07, 2017, 12:59 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

MSG

Kusura bakmayin uzun zamandir yogunlukdan tren ile ilgili bilgi veremedim. 30 agustosa yetistirmeye calisiyoruz, ancak yetismeyecek gibi pandemiden dolayi fren sistemini tam olarak devreye alamadik, cer tarafin da ilk hareketi gecen hafta tek arac, iki motor ile verdik, bu hafta iki aracin da motoru devreye alindi, iki arac kaldi. anons sistemi bitmek uzere bir kac gunluk isi kaldi. Bizim icin onemli olan cer ve fren. Aselsan ekibi ve biz elimizden gelen her seyi yapiyoruz. Mesajı Paylaş

alekoaler

Bilgilendirme için teşekkür ederiz sevgili MSG.

Çocukluğumdan beri hobi alanlarımdan biri olduğu ve sizi bulmuşken müsadenizle birkaç soru soracağım:  :)

Bu proje nihayetinde ulaşılması hedeflenen yerlilik oranı nedir acaba?

Mevcut durumda yerlilik oranı ne düzeyde?

İlk olarak hangi güzergahlarda kullanılacak?

Otonom sürüşe yönelik proje kapsamında bir opsiyon veya vizyon var mı?

Saygılarımla.
Mesajı Paylaş

MSG

Yerlilik orani su an %60'in uzerin de, seri uretim de daha fazla olacak.
Ulasa bilecegi yerlilik orani emin olun cok yuksek, firmalarimizin biraz ilgi gostermesi yeterli.
ilk olarak nerede calisir bilmiyorum.
Tam otonom calismasi mumkun degil, calisacagi guzergah da, bu bir metro araci degil. Proje de ermts(yari otonom sistem) mevcut ama ben kullanilacagini dusunmuyorum.
Mesajı Paylaş

alekoaler

Teşekkürler. Bu aşamada yüzde 60'lar bile gayet iyi. Dilerim bir gün  ihraç edildiğini de görürüz. Mesajı Paylaş

HDS

Bojilerin kaynaklı imalatını kim yapıyor? Bunu bilen var mı? Mesajı Paylaş

MSG

@HDS boji kaynaklari kayseri'de yapildi, firma ismi bilmiyorum. Mesajı Paylaş

MSG

Güncelleme:
Milli tren testleri, cer konvertör, tcms tarafın da statik olarak devam etmek de.
Statik testi biten cihazlar; fren sistemi, olay kayıt edici, cctv, pa/pis(yolcu bilgilendirme), hareket algılama, yangın uyarı sistemi, yan giriş kapıları, salon kapılar v.s.
Şimdi gelelim nasıl gidiyor, pandemiden dolayı çok etkilendik ama nihayete ermek üzereyiz. 2 ay önce ilk hareketi vermiştik motorlara bir aksilik olmaz ise 7 Aralık da dinamik fren testlerine başlayacağız. Bu hafta fabrika için de düşük hızlar da testler yapılacak. Mesajı Paylaş

TeoMan

Üstad şu aralar aklımdaydın acaba son durum güncellemesi yapar mı diye yaradan sesimi duymuş  :D

Bilgi için sağolun işinizde kolaylılar diliyorum. Mesajı Paylaş

MSG

Arac nereden, nereye geldi bir bilseniz siz bile şaşırırdınız. İçin de olduğum için söylüyorum fabrikam ile gurur duyuyorum. Mesajı Paylaş

HDS

Motor, itiş vs gibi konularda testler ne durumda? Aselsan kotarabildi mi cer işini? Mesajı Paylaş

MSG

@HDS Testler devam ediyor. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter