Sahil Güvenlik Komutanlığı

Başlatan Atılgan, Oca 06, 2017, 12:19 ÖS

« önceki - sonraki »

ocay

SG Komutanlığının 105 adetlik Kontrol Bot ihalesi Ares'e verilmiş.

https://www.defenceturk.net/ares-tersanesi-sahil-guvenlike-105-adet-bot-uretecek

Bunun yanında 15 adetlik Arama Kurtarma Botu ve Deniz Güvenlik Timi Botu projeleri ise devam ediyor. Mesajı Paylaş

farabi

Asıl merakla beklediğimiz SG Komutanlığının 600 ton OPV/Çok Maksatlı Sahil Güvenlik korveti ama pek ses seda yok. Halbuki bu proje üzerinden ilerleyecek bir tersane, bilhassa D.Akdeniz'de şekillenmekte olan jeopolitik nedeniyle donanmanın modernizasyon planları içerisinde bir ara çözüm yaratabilirdi. Mesajı Paylaş

ocay

Şu mali konkonktürde herhalde ancak küçük bot projeleri ve IT/C4 altyapısına yatırım devam eder diye düşünüyorum Mesajı Paylaş

petibor

Bana o botların finanası da AB den göçmenlerle mücadele kapsamında geldi gibi geliyor.  Yoksa böyle iskeleye bağlamak için boş boş tekne almazlar Mesajı Paylaş

Atılgan

Sahiller için 5 yıllık yeni stratejik vizyon belirlendi

Türkiye, denizlerde güvenlik ve emniyeti sağlamak için 2019-2023 yıllarını kapsayan 5 yıllık strateji belirledi. Plana göre, Sahil Güvenlik hizmeti başta olmak üzere vatandaşın hizmetlere erişiminde hız ve kalitenin artırılması hedefleniyor.
Türkiye, hem denizlerde güvenlik ve emniyeti sağlamak hem ulusal çıkarları, çevreyi ve tabii kaynakları korumak için yeni tedbirler alıyor. Bu doğrultuda 2019-2023 yıllarını kapsayan 5 yıllık strateji belirlendi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın planına göre, Sahil Güvenlik hizmeti başta olmak üzere vatandaşın hizmetlere erişiminde hız ve kalitenin artırılması hedefleniyor.

Bu tedbirler hayata geçirilirken milli ve yerli teknolojiden faydalanılacak, stratejik ve operasyonel işbirliği ağı da geliştirilecek.

40'TAN FAZLA YENİ KARAKOL

Ege, Akdeniz, Marmara ve Karadeniz kıyılarına yapılacak 40'tan fazla karakolla sahil güvenlik karakollarının sayısı artırılacak.

Komutanlık bünyesinde görev yapacak yeni personel alınması da bekleniyor. Sahile yakın kesimlerde meydana gelen olaylara daha kısa sürede müdahale edilebilmesi için küçük tip bot sayısı artırılacak, yeni kontrol botları tedarik edilecek.

Göç ve terörle mücadelede de adımlar atılacak. Bu çerçevede 'deniz güvenlik timleri' gibi önleme ve müdahalede gerekli birimler oluşturulacak.

https://www.denizhaber.com.tr/sahiller-icin-5-yillik-yeni-stratejik-vizyon-belirlendi-haber-86021.htm Mesajı Paylaş

nokta

Sahil Güvenlik'te ARES Damgası 

SSB ile Ares Tersanecilik arasında imzalanan sözleşmeyle 105 adet Kontrol Botu inşa edilecek. Düzensiz göçle mücadelede, arama/kurtarma, kaçakçılıkla mücadelede ve denizden emniyet/güvenlik görevlerinde kullanılacak botlar 2020 yılında hizmete girmeye başlayacak.

Kontrol Botu Projesi Sözleşmesi; T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile Ares Tersanecilik arasında dün imzalandı. SSB'de düzenlenen imza törenine Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğa. Ahmet Kendir ile Ares Tersanesi temsilcileri katıldı.

Proje kapsamında Sahil Güvenlik Komutanlığı için 105 adet Kontrol Botu yedekler ve hizmetlerle birlikte tedarik edilecek. Çevre denizlerler ve iç sularda görev yapacak kontrol botları düzensiz göçle mücadelede, arama/kurtarma faaliyetlerinde, kaçakçılıkla mücadelede ve denizden emniyet/güvenlik görevlerinde kullanılacak.  İlk botun 2020 yılında hizmete girmesi planlanıyor.

• Botun genel özellikleri:

Tam Boy:    10.80 m

Genişlik:       3.30 m

Draft:      0.83 m

Deplasman:    11.85 ton

Azami Sürat:    35 kts 

Seyir Siası 160 NM

http://m.c4defence.com/Gundem/sahil-guvenlikte-ares-damgasi/7818/1
Mesajı Paylaş

Yakın

DOST ve UMUT İzmirdelermiş. DOST bugün Alsancak limanında ziyarete açılacakmış. Mesajı Paylaş

Yakın

Dost sınıfı 3 korvet İzmir limanındaymış Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter