Hisar Alçak/Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi (Hisar-A/O)

Başlatan 7Skies, Eki 04, 2015, 01:21 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Topgun

Valla putty, açıkçası zaten Roketsan kaymak yer pozisyonda zaten.. Tübitak Sage olsun, Aselsan olsun, diğer bir çok alt tedarikçi olsun, hep Roketsana çalışıyorlar. High-End teknolojik ürünleri geliştirip, sertifiye edip, al sen seri üretip kullan diye veriyorlar. Tübitak Sage çok bozuk mesela, para kazanmamız lazım diyor, yüzlerce adam çalışıyor şirkette, bizede ekmek lazım diyor... Roketsanın Aselsan seviyesinde bir elektroniğe gelebilmesi 40 fırın ekmek gerektirir açıkça. Mesajı Paylaş

HDS

Eyl 07, 2021, 07:15 ÖS Last Edit: Eyl 07, 2021, 08:05 ÖS by HDS
Hisar projesinin ana yüklenicisi Aselsan. Roketsan füze alt yüklenicisi sadece.

Ana yüklenici Aselsan Hisar füze arayıcı başlıkları konusunda alt yüklenicisi ve füze sistem iş paketi yürütücüsü olan Roketsan'ın alt yüklenicisi. Mesajı Paylaş

anafor2016

Yeri yalayarak gelen bir hedefi Barış kartalı uçağı belirlediğinde Hisar - O  ile vurmak için Link-16 gibi nato tabanlı haberleşme altyapıları bunu mümkün kılar mı? Yoksa özel bir haberleşme altyapısı kurmak mı gerekir? Mesajı Paylaş

commandos

Bizim kement kullanılabilir diye düşünüyorum. Mesajı Paylaş
Dünyada iki bilinmeyen vardır; biri Kutuplar, diğeri Türkler...
-Albert Sorel-

anafor2016

Eki 11, 2021, 11:18 ÖÖ Last Edit: Eki 11, 2021, 11:19 ÖÖ by anafor2016
Aslında benim görüşüme göre sistemin menzil ve response hızının dışında, bu özelliğinde oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Ülkemiz oldukça dağlık tepelik bir ülke, yapılacak bu tarz füze veya drone saldırılarına karşı büyük bir kuvvet çarpanı olabilir.

Füze menzili 25 km olsa bile yeri yalayarak gelen bir füze belki radarın 10 km yakınına gelse dahi coğrafya ve dünyanın şekli yüzünden görünmeyebilir. Farklı radarlar ve sensörlerden gelen hedef bilgisine en uygun bataryanın en doğru hızda cevap vermesi inanılmaz kritik bence.

ESSM füzesinde durum nedir acaba?  Böyle bir altyapı nato da var mı acaba? Mesajı Paylaş

bnb

HERİKKS gerçek zamanlı hava resmi ve otomatik olarak en uygun hava savunma sistemini hedefe yönlendirebiliyor. Mesajı Paylaş

trakya_forever

HERİKKS cidden bir güç çarpanı. Zamanla T/EİRS, AİRS, yapabilirsek AKINCI AESA, ve yerli HSS ler ile içini tam manasıyla yerli ve modern sistemlerle doldurdukça etkinliği daha da anlaşılacak. Ortada fol yok yumurta yok iken 25 yıl önce böyle bir sistem mimarisi kurmaya karar verenlere saygı duyuyorum. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter