Hisar Alçak/Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi (Hisar-A/O)

Başlatan 7Skies, Eki 04, 2015, 01:21 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Topgun

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir şu bilgileri paylaştı:

Operasyona kalkan İHA'larımız buradan kalkıyor. Harekat merkezimize veri sağlayan bir mekan burası bütün amaç sahada Mehmetçiğimizin güçlü olması için gerekli desteği sağlamak.

Sürü SİHA'ların da AR'GE'si yapılıyor. GPS'ten bağımsız otonom çalışabilecek bu SİHA'lar. Türkiye bu anlamda bir ivme yakaladı ve bu ivme de en iyisi olmak bizim görevimiz.

Havadan havaya silahlarımız vardı onlardan biriyle düşürüldü Suriye'de düşürülen uçaklar.

'BÜYÜK BİR MÜJDE OLARAK ŞUNU SÖYLEYEBİLİRİZ'

Hava savunma katmanlı bir sistem. Korkut sistemimiz devrede, şu anda sahada. O parçacıklı mühimmat atan ve biraz yakın hava savunması yapan. Ama büyük bir müjde olarak şunu söyleyebiliriz. Hisar A ve O sistemlerimiz inşallah sahada olacaklar. Bu operasyon sırasında inşallah bu hava savunma sistemimizin sahaya kurulduğunu önümüzdeki bir hafta içinde sahada görmek de başka bir müjde olacak. Bu da hava savunmamıza başka bir boyut ekleyecek. Onun için bu anlamda çaba gösteren ROKETSAN ve ASELSAN'a teşekkür ediyoruz. Sahada bu ürünlerimiz gücümüze güç katacak.
HİSAR'lar geliyor... Mesajı Paylaş

nokta

Hisar-A Operasyonel Oluyor

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Bahar Kalkanı Harekâtı'nda görev yapan İHA'ların konuşlandığı Adana İncirlik 10'uncu Tanker Üs Komutanlığı'nı ziyaret etti.

Demir, heyetiyle birlikte elektronik harbe karşı yüksek mukavemeti ve sahip olduğu uydudan kontrol sistemi(SATCOM) ile ufuk ötesi menzilde görev yapabilen ve İdlib'te gerçekleşen İHA taarruzlarında sıklıkla kullanılan MALE sınıfı silahlı İHA Anka-S ve Baykar firmasına ait Bayraktar TB2 platformlarını yerinde inceledi. Savunma sanayiinde endüstriyel birikimin, sahadan gelen geri bildirimlerle harmanlanarak kullanılmasının önemini vurgulayan Prof. Dr. İsmail Demir, önemli bir müjdeyi de CNN Türk aracılığıyla duyurdu.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)'nin satıhtan havaya füze ihtiyacı kapsamında geliştirilen Hisar hava savunma sistemleri, kısa süre içerisinde Bahar Kalkanı Operasyon Bölgesi'ne konuşlandırılacak. Böylece TSK'nın bölgede kurduğu katmanlı hava savunma şemsiyesi, yerli üretim sistemlerle güçlendirilecek. Hâlihazırda bölgede Korkut kundağı motorlu namlulu hava savunma sistemlerinin de görev yaptığı operasyon sahasında Hisar'lar, seri üretim fazından önce muharebe şartlarında denenip kendini ispat etme fırsatı yakalayacak.

https://c4defence.com/Gundem/hisara-operasyonel-oluyor/9437/1

Mesajı Paylaş

ozbey


"Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi (HİSAR-O) Veri Bağı Alt Sistemi tasarım doğrulama faaliyetleri tamamlandı. Gerçekleştirilen atışlı testler kapsamında; füzenin uçuşu boyunca veri bağı aracılığıyla füze ile haberleşme sağlandığı gözlemlendi.
SİPER Uzun Menzilli Hava Savunma Sisteminde Prototip Geliştirme Aşaması
ASELSAN-ROKETSAN-TÜBİTAK SAGE İş Ortaklığı ile SSB arasında imzalanan Milli Uzun Menzilli Hava Savunma Sistemi sözleşmesi kapsamında, veri bağı sistemi geliştirme çalışmaları devam etmekte olup, proje kapsamında gereksinim tanımlama aşaması tamamlanmış, prototip geliştirme aşaması devam etmektedir."

https://www.defenceturk.net/hisar-o-veri-bagi-alt-sisteminde-atisli-testler-basariyla-tamamlandi
Mesajı Paylaş

Kartalbey

Defenceturk,net'e hayranım. Seri üretime geçmiş bir füzeyle ilgili haberde, "arayıcı başlık atış testlerine hazır" diyor. :)
Kopyala/yapıştır ile habercilik değil anca magazincilik yapılr. Mesajı Paylaş

Havuc99

Seri üretime geçen füze iir başlıklı olan galiba haberi okumadım ama radar güdümlü başlıktan bahsediyor olabilir. Hisarlar idlibe yerleştirildimi ? 1 haftada hazır demişlerdi. Mesajı Paylaş

Merkator

Hisar-A da radar güdüm yok ki başlığı olsun.
Kaldı ki haberde IIR başlıktan söz ediliyor. Eğer her vasıfsıza haber yazdırırsan yakında kepenkleri kaptırsın. Mesajı Paylaş

HirooOnoda

Haziran 2018'de yapılmış bir haberin bağlantısını  koymuşlar ,ilgili diye Mesajı Paylaş

meraklı

Amatör savunma uzmanlarının(!) Copy/paste haber sitesi Mesajı Paylaş

İstiklalFM

İnternet kullanmayı bilmiyorsunuz. Okuduğunuzu anlamıyorsunuz. Veri bağı nedir bilmiyorsunuz. Ondan sonra gelip laf çarpıyorsunuz.

1- Hisar A ve Hisar O füzelerinin ara safha güdümü için için veri bağı bulunur. Bu sadece RF başlıklı füzelerde olmaz. IIR başlıklı HİSAR füzelerinde de vardır. (https://www.roketsan.com.tr/urun/hisar-hava-savunma-fuzeleri/)
2- Altta geçmişe dönük back linkler bırakılmış sürecin takibi diye yeni gelişme diye siz okumuşsunuz.
3- Hisar - O seri üretime geçmedi. Hayal görüyorsunuz.


https://www.roketsan.com.tr/urun/hisar-hava-savunma-fuzeleri/ Mesajı Paylaş

Kabardey

Yani burada bir yanlış dahi olsa, sitenin yetkililerinin aramızda bulunduğunu biliyorsunuz. Güzelce doğrusu budur, düzeltilebilir demek varken, böyle laflara ne gerek var? Site gayet çalışkan, yazım hatalarına dahi hızlıca müdahale eden bir ekip. Size hitap etmiyor olabilir ama bu şekilde yüklenmek biraz haksızlık oluyor bana kalırsa. @İstiklalFM hocam açıklamanız için teşekkürler.

Bu arada Hisar-A konuşlanacaktı o iş ne oldu? Hiç ses çıkmadı. Mesajı Paylaş

Çıspıntır

#535
Mar 21, 2020, 05:31 ÖS Last Edit: Mar 21, 2020, 05:33 ÖS by Çıspıntır
Defenceturk'ü linç etmek için bahane bekliyorlardı sanırım.
Arkadaşlar kendi olanaklarıyla, özveriyle çalışıp bir şeyler ortaya çıkarıyorlar. Siz ne yapıyorsunuz savunma sanayiine ne katıyorsunuz da defenceturk yazarlarını vasıfsızlıkla suçluyorsunuz ?
Asıl vasıfsızlar sizsiniz.
Sn kadarbey'in dediği gibi eğer bir hata görüldüyse düzgünce uyarabilirdiniz.
Mesajı Paylaş

Bozok

Yalniz İstiklal hocam. Avukatlığa soyunmadan önce keşke savunduğunuz haberi okusaydınız. Haber Hisar-O ile ilgili ama altında Hisar-A IIR başlığın testler için hazır olduğu yazılmış. O halde arkadaşlarınızı uyarın da o yanlış, gereksiz ve zamansız bölümü kaldırsınlar. Mesajı Paylaş

İstiklalFM

Sayın Bozok siz yine benim yazdığımı anlamamışsınız ki üstadım.

"Altta geçmişe dönük back linkler bırakılmış sürecin takibi diye yeni gelişme diye siz okumuşsunuz."

Yani geçmişe dönük bilgi almak için Haziran 2018 tarihli haber iliştirilmiş alta. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Bu olay hayırlı bir bilgi kazandırdı. Bundan sonra haber bütünlüğü açısından eklenen eski linklere tarih konulsa iyi olacak... Mesajı Paylaş

Karabasan

İsmail Demir Hisar-O teslimatları başladı. Parça parça kurulumlar gerçekleştiriyoruz. Teknolojik anlamda eksikliklerde önümüzde ki aylarda giderilecek. "Operasyonel harekatların" gizliliğini kastederek fazla detaya girmek istemediğini söyledi. Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter