Havuzlu Çıkarma Gemisi (TCG Anadolu)

Başlatan malpsoy, Eki 04, 2015, 12:35 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

süper çavuş

@TOPGUN ,,
" Uçakların 2. el transferi içinde Sam amcanın onayı lazım..."

Haaa .. o zaman hiç uğraşmayalım ruslar bir iki sene evvel VSTOL uçak geliştireceklerini aciklamislardi durumları neymiş onu soralım mümkünse ortak olalım.. keza çinin adı olan ama kendisi hala gizli olan bir projesi var onlarada gidelim oluru olmazı neymiş öğrenelim 30 yaşındaki uçaklar içinde amerikanın nazıni bi dünya lafını çekmeye gerek yok .. Mesajı Paylaş

süper çavuş

@HARZEMŞAH  ,,
TCG Anadolu'nun orijinalinin adı neydi? :D

Benim kafam başka  yere gitti yanlış anladım..
L61 derken ..bu arada bu soru ve gülüş bana sanki L61 'emi talip olduk diye aklıma kurt düşürdü  :) Mesajı Paylaş

farabi

Kas 26, 2019, 07:15 ÖS Last Edit: Kas 26, 2019, 07:23 ÖS by farabi Reason: imla
Bir de yıllardır tamamlanıp satılacak, olmadı rezerv filoda tutulacak, hayır olmadı hizmete alınacak diye türlü spekülasyonun içerisinde kalmış HMS Prince of Wales gibi devasa bir V/STOL uçak gemisi bulunuyor ve fakat büyük olasılıkla kardeşiyle birlikte (nükleer olmayanlar içerisinde) dünyanın gelmiş geçmiş en pahalı uçak gemisi olma özelliğine sahip. Ulusal Denetim Bürosu(NAO) raporuna göre her iki gemi için tüm belirsizliklere teknik ve operasyonel problemlere rağmen programın toplam maliyetinin 10 milyar sterlini bulduğu bir durumda, kesinlikle "kelepir" bir seçenek olmadığı ortada.

Nitekim, bizim açımızdan uçar platformları kesinleştirmeden yapılacak hiç bir planlama çözüm üretmeyecektir. Mesajı Paylaş

Han

Gemiye uygun uçak vermiyorlar, uçağa uygun gemi alıyoruz galiba. (Acaba uçak ne olur?) Mesajı Paylaş

warrior

Yahu!... Mesajı Paylaş

farabi

Top military officers are considering leasing one of the Royal Navy's flagship new aircraft carriers to the Americans, sourced told The Times (...)  Admiral Tony Radakin, the first sea lord, is most likely to cut back the army's numbers, while Sir Mark Carleton-Smith, chief of the general staff, would be more likely to flog the carriers.

https://heraldpublicist.com/defence-chiefs-plan-to-slash-army-size-and-lend-one-of-royal-navys-aircraft-carriers-to-the-us/

HMS Prince Of Wales üzerindeki spekülasyonlar bitmek bilmiyor. Gemi, sözde Aralık ayında aktif hizmete alınacaktı. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter