Türkiyenin Mühimmat ve Füzeleri

Başlatan turkdefence, Eki 30, 2016, 07:28 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

saito

Eki 16, 2018, 03:40 ÖÖ Last Edit: Eki 16, 2018, 03:49 ÖÖ by saito
Bu deneme işini anlatan ımbd derecesi 8.0 olan bir film var ,kimse tırı vırı mühimmat veya roket motoru için gizem yaratmaz zaten işi bu olan uydular anında yakalıyor roket ve patlamaları.

Bu ülkenin yapabileceği en büyük test bu olur ,işte bu kadar mütevazi bir şey 2 metre

Pakistan halen cezası çekiyor
https://www.youtube.com/watch?v=jy6oYHhAa-8

hindistan onunlada uğraştılar ,aile kurtardı baskılardan.
https://www.youtube.com/watch?v=Rz6a_tXVP7c
Mesajı Paylaş

putty

Eki 16, 2018, 05:31 ÖÖ Last Edit: Eki 16, 2018, 07:04 ÖÖ by putty
Saito biz nükleer bombadan değil sıvı yakıtlı füzeden bahsediyoruz uzaya uydu göndermekte bu işlerden birisi illa silah değil. Çok gizlide değildir ülkelerden saklanmayan ama bir devlet ketumluğu vardır Atmaca füzesi gibi yani gizli değil ama ketum proje

O bembeyaz dumanı nerede görsek tanırız uzaya giden roketlerin bembeyaz kar gibi dumanından o ben ondan huylandım yoksa en iyi yer orasıdır deyip merak etmiyorum. Ortada garip bir patlama denen ama garip görünen devasa bir beyaz duman var. Ben gördüğüm saniyede bu füze motoru testi olabilir demiştim kendi kendime öyle bir saplantım var yani. Orada işaretlediği üçgenin boyu 200 m eni 40 m mesela tam roketlik görüntü yani. Asker orada nöbet tutuyor kışla da patlama var umrunda değil arkadaşları havayamı uçtu nöbete gelmese kendisidemi uçacaktı hiç oralı değil sakin sakin nöbetini tutuyor. Programlı bir olay belli
Bakın böyle işte bu beyazlık başka bir yerde yok ya bulutlarda ya roketlerde. Su buharı bunun birazı dimi hidrojen oksijen filan ondan galiba. Patlama böylemi olur kara olur bari gri olur
Başka bir yorumda başarısız bir denemede olabilir biraz tahrip olmuşluk izleride var dumanın alt kısımlarda aslında. Belkide haber olacaktı başarısız deneme olduğundan olmadı.

Mühimmat böyle patlar heralde

Mesajı Paylaş

saladin

Haber patlama diye veriliyor. Eger kontrollu test olsa patlama olmazdi.
Iki ayri kolon yukseliyor, kameraya yakin kolon eger isik oyunu yoksa daha siyah.

Bence Putty hakli olabilir, ama bir farkla.

Sıvı yakitli motor testi sirasinda patlama oldu.

https://youtu.be/mLEMscMHZPo

Yukaridaki linke bakilirsa once normal beyaz eksoz var, patlama olunca biraz yanda ikinci siyah sutun yukseliyor.

Burada belki sorgulanacak konu patlama sonucu o kadar yüksek duman cikar mi.

Bilgisayardan bakamadigim icin benzer örnek bulmak zor. Belki bilen arkadaslar yorumlayabilir. Mesajı Paylaş

murattekin

Bir gün Putty'yi alıp bilinmeyen biryere götürecekler  ;D Mesajı Paylaş
...

selcukkocak78

sıvı yakıt olarak hidrojen kullanıldığında yanan hidrojen su buharı oluşturuyor diye biliyorum.o buharın sebebi o olabilir.yani sıvı yakıtlı bir motor testi yada füze fırlatma testinde sorun olmuş belli ki.bakalım bu kadar gizli olacağını düşünmüyorum bu durumun.çünkü burak sonda roketi için testler yapıldığı söyleniyordu bu testlerden birisi olursa hiç şaşırmam Mesajı Paylaş

saito

Eki 16, 2018, 10:09 ÖÖ Last Edit: Eki 16, 2018, 11:35 ÖÖ by saito
Putty
Bunun saklanacak bir durumu yok diyorum bende.Biz o kadar gizliye gelemedik henüz .Bir önceki yorumu yazdığım saatte ,Aselsan cinayetleri ile ilgili teknoloji /bilişim imamı kişi yakalanalı 1 saat olmuştu ,bu elemanın işi tüm bu kritik yerlere adam yerleştirmekti adı her yerde geçen bu şahıs bildiğiniz hayalet denilen türden var ama yok ,1 yıla yakındır çok büyük cabalar gerektiren takip ve araştırmalar sonucu yakalandı şimdi kaç kurumda kaç eleman çıkacak hep birlikte göreceğiz .Roket füze ve yakıt bu teknolojileri zaten geliştirmek zorundasın hedefin uzaya uydu yerleştirmek zaten.

Haberi düşmüş
https://www.aydinlik.com.tr/aselsan-a-mezun-yerlestiren-feto-imami-yakalandi-turkiye-ekim-2018 Mesajı Paylaş

putty

Eki 16, 2018, 12:38 ÖS Last Edit: Eki 16, 2018, 12:40 ÖS by putty
Biz o kadar gizliye gelemedik henüz öylemi. Yıldırım füzeleri operasyonel oldu da çok sonra Yunan dergilerinde haberi çıkınca bizimkiler itiraf ettiler sergilediler de haberimiz oldu.
SOM füzesini ruhumuz bile duymadan ürettiler ilk defa sergide görünce bu ne diye dibimiz düştü görünce Mesajı Paylaş

dmc

SOM füzesi konusunda aslında Popeye türü bir füze halinde 2008-2009 yıllarından beklenti içindeydi takip edenler. Fakat kimse SOM kadar gelişmiş bir seyir füzesi beklemiyordu. İdef 2009 büyük ipuçları vermişti. Mesajı Paylaş

BG

Eki 16, 2018, 03:30 ÖS Last Edit: Eki 16, 2018, 03:34 ÖS by BG
Ben şunu sordum ancak bir cevap alamadım: Bora varsa Kaan neden var, Kaan varsa Bora neden var? Mesajı Paylaş

murattekin

Kaan füzesi Bora'nın ihraç versiyonu. Görünmemesi normal. Mesajı Paylaş
...

BG

Benim çıkarımım, Bora Çin füzesinin lisans altında üretilmiş sürümü. Kaan ise Roketsan'ın iç kaynakları ile geliştirmeye çalıştığı, benzer kabiliyetlere haiz bir ürün. Mesajı Paylaş

saito

Eki 16, 2018, 04:21 ÖS Last Edit: Eki 16, 2018, 04:23 ÖS by saito
putty

Anlatamıyorun sanırım halk bilmez ama bilmesi gereken her yer bilir.Yıldırım füzesinden öncede çalışmalar vardı araç üstünde  patlayanlar vs biliniyordu . Mesajı Paylaş

BG

"Anlatamıyorun sanırım halk bilmez ama bilmesi gereken her yer bilir.Yıldırım füzesinden öncede çalışmalar vardı araç üstünde  patlayanlar vs biliniyordu ."

Tübitak'ın çalışmaları olabilir mi onlar? Toros falan? Her şeyi geçiyorum, Yıldırım ne kadar bir Roketsan "çalışması" ki? Çin füzesinin aynısı değil mi? Mesajı Paylaş

Defence

BG

Nasıl değil? Ne yapmış ki Roketsan Yıldırım için? Çok şeyler yaptıysa neden bir 10 yıl sonra tekrardan Çin füzesinin aynısıyla çıkageldi? Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter