Hindistan Silahlı Kuvvetleri

Başlatan HDS, Eki 04, 2015, 06:28 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

nokta

Çıkarma Aracı Envanterde

Hindistan Donanması (Indian Navy/IN) altıncı Mk IV IN LCU L-56 Çıkarma aracını (Landing Craft ) envanterine kattı. Garden Reach Shipbuilders and Engineers Ltd ile IN, 303 milyon Amerikan Doları değerindeki sekiz adet araç için anlaşma imzalanmış, platformların altıncısı IN LCU L-56 Nisan 2019'da teslim edilmişti. 62,8 m uzunluğundaki araç Kolkata'da inşa edildi ve 50 kişilik mürettebatı bulunuyor. Entegre köprü sistemi ve entegre platform yönetim sistemiyle donatılan araç, 830 tonluk deplasmana sahip. Elektro-optik ateş kontrol sistemi ve 30 mm CRN-91 top ile donatılan Mk IV sınıfı platformların insani yardım, arama kurtarma gibi misyonlarda da kullanılması hedefleniyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/cikarma-araci-envanterde/8434/1 Mesajı Paylaş

nokta

700 Milyon Dolarlık Füze

Hindistan Hava Kuvvetleri, Balakot'ta Pakistan Hava Kuvvetleri ile gerçekleşen sıcak temasın ardından Rusya'dan 700 milyon ABD Doları değerinde havadan havaya ve havadan satıha füze tedarik edecek. Rus yapımı MiG ve Sukhoi uçaklarını silahlandırmak için tedarik edilecek füzeler arasında, R-73 ve Amerikan AIM-120 AMRAAM füzelerinin muadili olan R-77'de bulunuyor. Isı güdümlü R-73, 30 km menzile, aktif radar güdümlü olan R-77 ise 80 km menzile sahip. Ayrıca Hindistan Hava Kuvvetleri, savaş alanındaki etkinliğini artırabilmek adına Kh-31 anti radyasyon füzelerinden de alacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/700-milyon-dolarlik-fuze/8433/1 Mesajı Paylaş

nokta

Hindistan'a 11'inci C-17

Hindistan, C-17 nakliye uçağını envanterine katmaya devam ediyor. Boeing firması, 11'inci C-17 Globemaster III stratejik nakliye uçağını 26 Ağustos'ta Yeni Delhi'de Hindistan Hava Kuvvetleri'ne (Indian Air Force/ IAF) teslim etti. Boeing'in 2015 yılında Long Beach, California'daki C-17 üretim tesisini kapatmadan önce ürettiği son 12 adet platformdan olan uçak için 336,2 milyon ABD Doları değerinde sözleşme imzalanmıştı.

Platform, Hindon Hava Üssünde önceden teslim alınmış 10 adet C-17 ile birlikte konuşlandırılacak. Bu uçaklar ABD Dış Askeri Satış Programı kapsamında, 2001 yılında 4,1 milyar ABD Doları karşılığında sipariş edilmişti. Üst düzey IAF yetkilileri, platformun 74 tonluk kargo veya 150 tam donanımlı askeri personeli dört bin 200 km mesafeye taşıyabileceğini açıkladı.

http://www.c4defence.com/Gundem/hindistana-11inci-c17/8603/1

Mesajı Paylaş

nokta

Hindistan ve Rusya'dan Modernizasyon

Hindistan birden çok sistemin modernizasyonunu içeren bir program için Rusya ile anlaşmaya vardı. Rusya, Hindistan'ın Delhi sınıfı muhriplerin modernizasyonunu üstlenecek. Radar ve füze sistemlerinin iyileştirilmesiyle yürütülecek olan çalışma, P-15 Delhi sınıfı muhriplerin MR-755 Fregat-MAE E- satıh ve hava radarının modernize edilmesini ve Kashmir'de bir Hava Savunma Kompleksinin inşa edilmesini kapsayacak.

P-15 muhriplerin Hava Savunma kabiliyetini önemli ölçüde artırması hedeflenen iyileştirmenin bir parçası olarak, Hindistan'da sistemler elden geçirilirken, kritik donanımlar Hint endüstrisi ile Rusya'nın ortaklaşa çalışmasıyla üretilecek.

Delhi sınıfı gemiler, Hindistan'ın Project 15 adını verdiği programın ürünü olarak ortaya çıkmış; muhribin tasarımında Hindistan, SSCB'den önemli ölçüde destek almıştı. İki adet Sea King Mk42B veya Dhruv helikopterinin kullanımına uygun hangar ve piste sahip olan platformlar, Samahé 110N helikopter iniş yardım sistemiyle destekleniyor.

http://c4defence.com/Gundem/hindistan-ve-rusyadan-modernizasyon/8663/1 Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter