Lojistik Destek Gemisi (LDG) Projesi

Başlatan ocay, Eki 08, 2016, 08:07 ÖS

« önceki - sonraki »

ocay

https://youtu.be/hffgZ6VsoKQ

LDG Projesinin ilk gemisi A574 Yzb Güngör Durmuş bugün denize indirildi Mesajı Paylaş

swat

6.29'da tepeden bakışta inşaa halindeki diğer gemi A-574'ün solunda görülüyor. BU gemiler hizmete girerken hangi gemiler hizmetten çıkacak bilen var mı? Mesajı Paylaş

Atılgan

Lojistik destek gemisi Yzb. Güngör Durmuş da bu yıl deniz kuvvetlerine teslim edilecek.Gemi A574 olarak numaralandırılmış.Proje kapsamında bir gemi daha inşa edilecek.Lojistik destek gemisi Selah Tersanesi tarafından inşa ediliyor. Mesajı Paylaş

ocay

TAIS'in web sitesi kafamı karıştırdı. 2 tip LDG olduğundan bahsediliyor.

Bunlardan biri zaten bildiğimiz ve ilki denize inen 100/106m boyunda max 6200t DWT, max 12 knot hızında gemi. Yani Yzb Güngör Durmuş A574.

Yani şu gemi: http://www.taisshipyards.com/navalships.php#navalships-10

TAIS katoloğunda ise 21. sayfasında ( http://www.taisshipyards.com/brochuresandcatalogues.php ) iki tip LDG olduğundan ve bu yeni tip geminin Türk DzKK için inşa halinde olduğundan bahsetmiş. Bu gemi ise daha büyük ama aynı işi yapıyor : 132m, 9000t ve max 15 knot hızlı; motor gücü 2x1520kW Yerine 2x2000kW olarak verilmiş.

şimdi bu 2. LDG nedir?

LDG'nin ikinci gemisi daha büyük olarak mı sipariş edildi?
Yoksa bu 2 LDG'den başka yeni tip bir LDG daha mı sipariş edildi? Mesajı Paylaş

sadalone

http://www.taisshipyards.com/assets/img/projects/naval/iki.jpg

Bu gemi büyük ihtimal DIMDEG en azından tarif edilen gemi bu oluyor.Zaten dikkat ederseniz İ sınıfının tasarlandığı yerden geldiği belli.

CODOG tercih edilmiş ve maksimum 24 knot hız yapabiliyor. Mesajı Paylaş

HDS

CODOG epey iddialıymış. Vay be! Mesajı Paylaş

Saturn5

Evet 2 gaz türbini iddialı. Öte yandan koca donanmada yakıt sıkıntısı çekmeyecek tek gemi bu sonuçta. Mesajı Paylaş
Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olunmaz.

HDS


nokta

İkinci gemi denize iniyor.

Selah Tersanesinin inşa ettiği Lojistik destek gemisi Üsteğmen Arif Ekmekçi, başbakan Binali Yıldırım'ın katıldığı törenle denize indiriliyor. Tören, tersanenin Tuzla tesislerinde düzenleniyor. Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile Selah Makine ve Gemicilik Endüstri Ticaret A.Ş. arasında imzalanan anlaşma uyarınca tersane iki adet Lojistik Destek Gemisi inşa etti. İlk gemi, TCG YZB. Güngör Durmuş'un denize indirilme törenine de Başbakan Binali Yıldırım'ın katılmıştı.

http://www.c4defence.com/Gundem/ikinci-gemi-denize-iniyor/4630/1 Mesajı Paylaş

Atılgan

Tören şu anda TRT Haber, NTV, CNN Türk, Habertürk, Kanal 24, A Haber, Ülke TV de yayınlanıyor. Mesajı Paylaş

Arıcı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte iki adet akaryakıt gemisinin tedarik edilmesi amacıyla başlatılan 'Lojistik Destek Gemisi Projesi'nin birinci ve ikinci gemileri olan TCG Yüzbaşı Güngör Durmuş ile TCG Üsteğmen Arif Ekmekçi'nin kabulleri bu yıl içinde gerçekleştirilecekmiş.
Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter