PKK Terörü Üzerine

Başlatan Moderasyon, Eki 04, 2015, 12:34 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

HARZEMŞAH

Yaşasın sorumsuzların sorumsuzluğu.... Mesajı Paylaş

DelKu

Birşey söylemek isterim ama bu da kavga konusu olmasın , knot denizcilikte kullanılan hız birimidir km/saat gibi. Mesajı Paylaş

doğu

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/akcakalede-havanli-saldirida-yaralanan-uzman-cavus-sehit-oldu-41384503

  Bu saldırılar karşısında artık eski usul reaksiyon göstermemeliyiz. Suriye topraklarından Türkiye'ye sıkılan her bir mermi için ellerinde tuttukları bölgelere büyük hava operasyonları düzenlemek lazım. Bölge ayırt etmeden, kuzey, güney demeden nerede kıymetli üslenmeleri varsa oraları duman etmeli artık TSK. Türkiye Suriye'ye düzenlediği operasyonlar ile artık böyle bir konjonktür oluşturdu ve bunu hiç kimseye hesap vermeden yapabilecek bir seviyeye getirdi. Her yerde basa basa söylüyorum, Türk askerinin kanının akıtılmasının karşılığı çok daha büyük reaksiyon gerektiriyor, buna böyle alışmak basite indirgemek yapılan onca operasyonu verilen onca emeği hiç etmek demektir. Şehit edilen 2 kardeşimiz için her zaman olduğu gibi yine çok üzgünüm, kabullenemiyorum ve hiçbir zaman da kabullenip alışamayacağım bu duruma. Mesajı Paylaş

Karabasan

Kırmızı kategoride aranan YPG/PKK'nın sözde istihbarat sorumlusu Metin Arslan, MİT'in Irak'ın kuzeyindeki nokta operasyonuyla etkisiz hale getirildi. MİT operasyonuyla etkisiz hale getirilen Metin Arslan'ın, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın dayısının oğlu olduğu bildirildi.
https://twitter.com/AACanli/status/1213021015875506176 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Karabasan

Belçika'da Yargıtay PKK'nın bir "terör örgütü değil" "özgürlük hareketi" olduğuna hükmetti.
https://twitter.com/kamerknc/status/1217460562738761734 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Karabasan

PKK Terörü ile ilgili toplu arşiv çalışması https://www.ttov.net/ adresinde yayınlandı.
https://twitter.com/husalptekin/status/1222918314537766917 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

BETONBEY

Rezilliğe bak >:(

"Van HDP Milletvekili Murat Sarısaç, Pkk'lı teröristi evinde saklıyor. Aynı Murat Sarısaç, aracıyla teröristi gideceği yere götürmeye çalışıyor. Polis, HDP'li vekilin aracının önünü kesiyor ve teröristi yakalıyor.. TBMM bunların milletvekilliklerini acilen düşürmeli.."

https://t.co/0qIKSNtzXy Mesajı Paylaş

Defence

Aynı gün 4 bir yandan saldırı planlamışlar. Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Gürbulak. 56 ölüye ilaveten bakalım Gürbulaktan kaç terörist ölüsü haberi gelecek? Mesajı Paylaş

warrior

Gürbulak saldırısının failleri ölü ele geçti.3 tane. Mesajı Paylaş

anafor2016

İran in bu işte parmağı olduğunu düşünüyorum Mesajı Paylaş

Karabasan

MİT ve TSK'nın operasyonuyla PKK'nın üst düzey kadın mensubu etkisiz hale getirildi


Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) tarafından Kandil'e ortak operasyon düzenlendi.

MİT, üst düzey PKK yöneticilerini elimine çalışmaları bağlamında bu operasyon için Kandil bölgesinde insana dayalı örgüt yapılanması içinden ve yerel istihbari unsurlardan faydalandı.

Bu kapsamda MİT, aylar öncesinde bölgede kurduğu yerel ağ unsurları üzerinden hedefle ilgili anlık bilgiler derlemeye başladı. Sivillerin operasyondan etkilenmemesi ve hedefin tek vuruşla imha edilmesi için detaylı çalışmalar yapıldı.

Operasyondan kısa süre önce güvenlik gerekçesiyle bazı MİT unsurları, farklı coğrafyalara sevk edildi.

MİT Karargahı'nda yapılan değerlendirme sonrası TSK ile düzenlenen operasyonda, PKK'nın en üst karar alma organlarından sözde KCK önderlik komitesi/yürütme konseyi üyesi "Hacer Guyi / Hacer Hilal" kod adlı Nazife Bilen etkisiz hale getirildi.

Kaynaklar, Bilen'in bugüne kadar etkisiz hale getirilen en üst düzey kadın örgüt mensubu olduğunu bildirdi.

Terör örgütü mensubu Nazife Bilen

Sözde KCK önderlik komitesinin 6 aktif üyesinden Nazife Bilen, Suriye ve Lübnan'da terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'dan siyasi ve askeri eğitim almasının ardından PKK kadın hareketinin kurucuları arasında yer aldı.

Operasyonun etkileri

Bilen'in yokluğunun ilk aşamada PKK/KCK kadın yapısının moral ve motivasyonunu yıkacağını ifade eden uzmanlar, KCK kadın yapısının Irak alanında ilk defa bu kadar üst düzey kayıp verdiğine dikkati çekerek, bunun kısa ve orta vadeli sonuçlarının olacağını belirtiyor.
https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/mit-ve-tsknin-operasyonuyla-pkknin-ust-duzey-kadin-mensubu-etkisiz-hale-getirildi/1784533 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Karabasan

Muş'un Varto ilçesinde güvenlik güçlerince durdurulan araçtaki teröristlerle çıkan çatışmada, PKK'nın sözde Erzurum eyaleti doğu gücü sorumlusu ve turuncu kategoride 1 Milyon TL ödülle aranan Mahmut Okay yaralı ele geçirildi.
https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/musta-1-milyon-tl-odulle-aranan-terorist-yakalandi/1799460 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

murattekin

İntihar etmek istemiş ama başaramamış. Çok fazla film izlemiş herhalde. Mesajı Paylaş
...

Karabasan

Muş'un Varto ilçesinde yaralı yakalanan, PKK terör örgütünün sözde Erzurum eyaleti doğu gücü sorumlusu Mahmut Okay'ın koronavirüs testi pozitif çıktı.
https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/musta-yakalanan-teror-orgutunun-sozde-sorumlusunun-koronavirus-testi-pozitif-cikti/1801793 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

murattekin

Dağ taş Corona olacak yani. İyi, işimiz hafifler. Mesajı Paylaş
...

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter