PKK Terörü Üzerine

Başlatan Moderasyon, Eki 04, 2015, 12:34 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Karabasan

Şırnak/Cizre İlçe Jandarma K.lığına, PKK'lı teröristlerce drone ile saldırı yapılmış olup ve drone güvenlik güçlerimizce düşürülmüştür.
Emniyet müdürlüğünün üzerinde İHA uçtuğu da söyleniyor
https://twitter.com/horozlrtimi/status/1079861383926333440
Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Karabasan

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: "Geçen sene yapılan büyük çaplı 147 operasyonla 2 bin 398 terörist etkisiz hale getirildi.
Hava Kuvvetlerimiz (geçen yıl) teröristlerin sığınak, mühimmat deposu, sözde karargahları, gizlendikleri inleri dahil 922 hedefi vurdu."
İçişleri Bakanlığınca, 2018 yılında iç güvenlik operasyonlarında 107'si sözde üst düzey 1746 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
https://twitter.com/AACanli/status/1079669954415419394
https://twitter.com/AACanli/status/1080019208015089664
https://twitter.com/AACanli/status/1080019019627933696 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Observer

Bakan Akar Irak'ın Kuzeyindeki Hain Saldırının Detaylarını Açıkladı

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Şırnak'taki askeri birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulunmuştu.

23. Piyade Tümen Komutanlığına giden Bakan Akar, Harekat Merkezi'nde faaliyetlere ilişkin brifing aldı, bölgedeki birliklerin komutanları ile bir araya geldi. Birlik komutanlarına talimatlar veren Bakan Akar, 16 Mart'ta Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde yaşanan çatışmaya ilişkin detayları da ilk defa açıkladı.

Olumsuz hava şartlarından faydalanmaya çalışan teröristlerin üs bölgesine dört koldan sızma girişiminde bulunduğunu belirten Bakan Akar, şunları söyledi:
"Buna karşı arkadaşlarımız gerçekten övünülecek, gurur duyulacak şekilde tam zamanında olayın farkına vardılar ve gereğini yaptılar. Bu hainler hem hafif silah hem el bombası hem roketleri kullandılar. Bunların yanı sıra gaz bombası da attılar. Bunların hepsine rağmen üs bölgesindeki kahraman Mehmetçiğimiz yapması gerekenleri büyük fedakarlık ve kahramanlıkla yerine getirdi. Biri gri listede yer alan olmak üzere 12 teröristi etkisiz hale getirdi. Sızma girişimini akamete uğratma başarısını gösterdi."

Çatışmada şehit olan iki kahraman askere Allah'tan rahmet dileyen Bakan Akar, acil şifa dilediği yaralıların tedavilerinin ise devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Arkadaşlarımız, iki şehidimizin kanını da yerde bırakmadı. 'Şehitlerimizin kanlarının hiçbir zaman yerde bırakılmayacağına' ilişkin sözümüzü yerine getirdiler. Sızma girişiminde bulunan 12 terörist etkisiz hale getirildi. Hava şartlarındaki olumsuzluklara rağmen Hava Kuvvetlerimiz de tespit ettikleri hedefleri ateş altına alarak sızma girişiminde bulunanları destekleyenleri etkisiz hale getirdi. Gerçekten bu hainlere, alçaklara hiçbir zaman imkan vermeyeceğimizi, onlara geçit , fırsat vermeyeceğimizi arkadaşlarımız bir kez daha çok başarılı bir şekilde gösterdi."

Bakan Akar, terörle mücadelenin kararlılıkla devam ettiğini vurgulayarak, "Artan bir şiddet ve tempoda terörle mücadelemizi azim ve kararlılıkla sürdüreceğiz ve inşallah en son teröristi de etkisiz hale getirerek vazifemizi tamamlayacağız. Milletimizi bu terör belasından kurtaracağız" dedi.

Başta Irak olmak üzere tüm komşu ülkelerin toprak bütünlüğüne saygılı olduklarını belirten Bakan Akar, "Ancak Irak topraklarında bulunan teröristlerin ülkemizi ve milletimizi taciz etmesine, onlara zarar vermesine müsaade etmeyeceğimizi de herkesin bilmesi lazım. Bizim tek hedefimiz teröristler, amacımız ise teröristlerin etkisiz hale getirilmesidir. Buna gayret gösteriyoruz, onun dışında herhangi amacımızın olmadığını herkesin bilmesi lazım" diye konuştu.

Suriye'nin kuzeyindeki gelişmelere ilişkin ise Bakan Akar, "Ülkemizin, halkımızın güvenliğine karşı bazı riskler, tehditler,  var. Onlarla ilgili daha önce nasıl tedbirler aldıysak yeri ve zamanı geldiğinde benzer tedbirleri almaktan çekinmeyeceğiz. Ülkemizin güneyinde, Suriye'nin kuzeyinde bir terör koridoru teşkil edilmesine izin vermedik, vermeyeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.

https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/2032019-78408 Mesajı Paylaş

Kabardey

James Jeffrey, Suriye'de sınır boyunca belirli bir mesafede "YPG'den arındırılmış güvenli bölge" konusunda Türkiye ile çalıştıklarını açıkladı

https://twitter.com/metesohtaoglu/status/1110278231997976582 Mesajı Paylaş

petibor

#889
Mar 26, 2019, 11:18 ÖÖ Last Edit: Mar 26, 2019, 11:38 ÖÖ by petibor
İŞ ÖNERİSİ ;
Şu hale bakın Hakkaride iha avlıyoruz. Eskiden biz havada onlar yerdeydi şimdi onlar havada biz yerdeyiz. Korkunç tablo ve etkili bir çaresi de hiç yok. Bu IHA belası kabus gibi ve daha bunlar ayak sesleri maalesef. Bizde değil bütün dünya için bir kabus geliyor. Bu belayı 10 yıl sonrası için binle çarpın dünyanın hali o olacak. Kesinlikle aktif çareler gerekiyor. Bu resimdeki ihanın peşine düşen onu en basiti çarparak imha eden bir iha yapmak zorundayız. Zor olması hiç sorun değil Sidewinder e harcanan emeği bu iha lara harcamak hiçte abartılı olmaz.
Buradan enerjisi kabiliyeti imkanı olan elektronikçi arkadaşlara sesleniyorum işi gücü bırakın anti iha konusunda kavramsal bari olsun çalışmaya başlayın. Bir dronumsu ile bir dronu vurmayı kavramsal açıdan çözmeniz gerek bir an önce. Bunu yapan çok zengin olur . Paranız yoksa bile kavramsal çalışın güdüm yöntemi takip algoritması anti iha aracının şekli stoklanabilirlik anında kullanılabilirlik için modelin belirlenmesi bunlara çalışın çok geçmez devlet ayağınıza kendi gelir parayı vermeye merak etmeyin. ama önce sizin çok yol katetmeniz lazım. Bütün dünya bu bela ile yüzleşecek ilk olan kazanır daha hiç bir örnek uygulama yok. Çok zamanınızda yok öyle elektrikli araba geleceği gibide değil bu seneye değilse öbür sene ürününüz ortada olmalı en geç. Gücüm ola 5 tane mühendisi işe alır ekibi kurar çalışırdım yemin ediyorum. Geçen sene bunu düşük maliyetli hayal ederdim ama artık stinger fiyatına bile üretseniz pazarı var. Ürettim dediğiniz gün bırak fuarlara katılıp tanıtmayı ilk uçakla dünyanın öbür ucundan ayağınıza gelirler ürünü incelemeye sipariş vermeye. Uçacak görecek yönelecek çarpacak bu kadar basit yapamazmısınız ağır yükü olan hımbıl bir iha yı vuramazmısınız başka bir dron ile.

http://www.star.com.tr/foto-galeri/hakkaride-silahini-alan-ates-etti-galeri-711687/

Mesajı Paylaş

sarı.zeybek

#890
Mar 27, 2019, 09:45 ÖÖ Last Edit: Mar 27, 2019, 09:50 ÖÖ by sarı.zeybek
https://www.aa.com.tr/tr/vg/video-galeri/pkknin-tepe-kadrosuna-agir-darbe/0

Kırmızı listeye operasyon.. Video linktedir.
Araç vurulmayıp takip ediliyor, diğerleriyle buluşma noktası da biliniyor ve hepsi toplanınca imha. Mesajı Paylaş

petibor

#891
Mar 27, 2019, 09:54 ÖÖ Last Edit: Mar 27, 2019, 09:58 ÖÖ by petibor
Bu sembolojiyi etkili operasyonlarda hep görüyoruz. Bayraktar gibi hep gösterildi ama bu operasyonun uzaklığı dikkate alınır ise ANKA S olması daha olası geliyor bana. Acaba ANKA dan rolmü çalıyor basın yayındaki Bayraktar fan ları öteden beri.
Semboloji başlığı açmamız lazım bir tane. Stamp Stop dan iha ya kadar bir sürü semboloji silahı anlamamıza yarayacak ama ben açarsam şimdi kimse katılmaz hep öyle yapıyonuz ziyan olur güzelim konu. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Aç Putty, elimizden geleni yaparız... Mesajı Paylaş

petibor

Sen aç ben açarsam mundar olur bana herkes aykırı gidiyo bozuğum ben. İşlerde kötü asabım bozuk Mesajı Paylaş

sarı.zeybek

Dün Hakkarideki goruntulerin ustune iyi oldu bu. Biz hala havadayiz onlar hala yerde. Menfezlere tonla bomba gomebilen, karakollari basabilen halden, daglarin tepesinden oyuncak dronlarla 1 kiloluk bombalari salma haline geldiler. Bence bu acziyettir, bir teknoloji gelisimi degildir. Secme sanslari olsa ilk hale baliklama atlarlar ama secme sanslari yok artik. Bir araya toplanip suru saldirisi da yapamazlar zira ikisi bir araya gelmeye itina ediyor artik, kirmizi liste bile korumasiz gidiyor toplantiya dikkat cekmemek icin. Mesajı Paylaş

ozann

Acaba diyorum; ozel bir operasyonla bu serefsizi canli ele geciremezmiydik? Mesajı Paylaş

HeleBiDinle

Ne yapacaktık ki canlı ele geçirip? Apo'ya kodes arkadaşı mı? Mesajı Paylaş

Merkator

Terör örgütüne 'Pençe Operasyonu'

Türk Hava Kuvvetleri'ne ait uçaklar, gerçekleştirdiği 'Pençe Operasyonu' ile sözde lider kadrosuna önemli bir darbe vurdu.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Kuzey Irak'ta 3 günlük takibin ardından kırmızı bültenle aranan Mehmet Soysüren etkisiz hale getirildi.

http://www.kokpit.aero/pence-operasyonu-etkisiz-hale-getirildi Mesajı Paylaş

ÜNAL

Azezden yapilan havanli saldiri sonucunda bir Yüzbaşımiz şehit oldu bir Binbaşımiz ağır yaralandi.
Şehidimize Allahtan rahmet yaralilarimiza bassagligi diliyorum.

Ayni gunde CB halkin secimin yenilenmesini istedigini belirtti... oy sayma bitti yenilenme baslandi daha ne diyelim gercekten bilmiyorum. Mesajı Paylaş

ozbey

#899
May 04, 2019, 01:27 ÖS Last Edit: May 04, 2019, 03:12 ÖS by ozbey
Yivli/yivsiz farklı menşelerde namluların
kolaylıkla entegre edilebildiği ALKAR
Otomatik Havan Silah Sisteminin araç
üzeri uygulaması atışlı eğitim faaliyetleri
sonrası kullanıma alınmıştır.
81 mm Havan Tevcih ve Yönlendirme
Sistemi
81 mm havanların daha etkin, daha
hızlı ve güvenilir kullanımına yönelik
olarak havanın çok kısa sürede hassas
olarak tevcih edebilmesini sağlayan
aynı zamanda sistem bilgisayarı ile
atış komutlarının hesaplanmasına ve
namlunun ekran görüntüsü yardımı
ile yönlendirilebilmesine olanak veren
sistemin geliştirilmesine yönelik
çalışmalar devam etmiştir.
60 mm Havan Görerek Atış Sistemi
Sistem, 60 mm havanların daha etkin ve
güvenilir kullanımına yönelik olarak
tasarlanmış olup sistem geliştirme
çalışmalarına devam edilmiştir.

aselsan faliyet raporundan alıntı
https://www.aselsan.com.tr/tr-tr/yatirimci-iliskileri/Documents/Yillik%20Faaliyet%20Raporlari/2018_Faaliyet%20Raporu_TR.pdf


Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter