Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri

Başlatan kimlikci, Ağu 25, 2016, 01:41 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Karabasan

Amerika'nın 4,000 Abrams M1A1 tankını çöle "terkettiği" söyleniyor.
https://twitter.com/nicholadrummond/status/1146526781664481281 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

petibor

Yunanlılar hibe M1 alacağız diyorlar. OH 58 den sonra ciddiye almak gerek Mesajı Paylaş

Karabasan

Irak savaşından yada Suriye'de olup bitenlerden gerekli dersleri almadıkları sürece problem yok Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

orko_8

EDA kanalından transfer edilecek 400 adet tank için 2011'de onay çıkmıştı. Tekrar faal duruma getirme ve sevkiyat maliyetini ödedikleri anda alabilirler. Mesajı Paylaş

Karabasan

ABD ordusu 30 eylüle kadar genel toplam 68 bin profesyonel piyade istihdam etmeyi planlıyor. Gelecek aylarda 3300 alım yapabilmek için 6 aylık 40 bin dolar kontrat öneriyorlar
https://www.military.com/daily-news/2019/07/03/army-now-offering-recruits-40000-join-infantry.html Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

İstiklalFM

@orko_8 Hocam 2011'deki onay hala geçerli mi? Bu onayların son geçerlilik tarihleri bulunmuyor mu? Mesajı Paylaş

Karabasan

Pentagon, Sanal Gerçeklik platformlarından yararlanarak askerlerini nükleer savaşa karşı eğitmeyi planlıyor.
https://www.defenseone.com/technology/2019/07/pentagon-looks-virtual-reality-prepare-troops-nuclear-war/158245/ Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

nokta

Donanma, "Northrop Grumman" Dedi

ABD Donanması, AN / SPQ-9B radarının tasarımı için Northrop Grumman ile anlaştı. Anlaşma kapsamında mevcut ve gelecekte gerçekleştirilmesi planlanan sistemlere destek sağlayacak olan Northrop Grumman, tasarım firması olarak eskiyen donanımların yeniden tasarım çalışmalarını gerçekleştirerek, temel sistemlere yeni özellikler ekleyecek. Ayrıca Northrop Grumman, devam eden mühendislik hizmetleri sözleşmesini sürdürmeye devam edecek. Gemilerde ve altı adet kara sahasında konuşlu olan 50 adet AN / SPQ-9B radar sistemine ve filoya teslim edilecek gelecekteki sistemlere çözüm aramaya devam edecek olan firma, filodaki gemisavar füzesinin donanım ve yazılım geliştirmesini gerçekleştirecek.

http://c4defence.com/Gundem/donanma-northrop-grumman-dedi/8418/1

Mesajı Paylaş

nokta

ABD'ye İsrail Koruması

ABD Ordusu, geçici olarak seyir füzesi savunma yeteneği için iki Iron Dome sistemi tedarik etmek üzere anlaşma imzaladı. İsrail'in Iron Dome Demir Kubbe olarak bilinen savunma sistemini ABD'li Raytheon ve İsrailli Rafael ortaklaşa geliştirdi. Sistem kısmen Amerika Birleşik Devletleri'nde üretildi.

İki Iron Dome bataryasını 373 milyon dollar bedelle tedarik etme konusu ilk olarak Ocak ayında gündeme geldi ve Pentagon incelemesinde kısa menzilli hava savunması için Norveç ve ABD'li alternatiflerinden daha başarılı bulunduğu bildirildi.

Iron Dome operasyonel birimlere yönlendirilecek ve muhtemelen şu anda İsrail'de gelen roket ve füzelere karşı savaşta kullanılmasına kıyasla IFPC ve hava savunma mimarilerinin bir parçası olarak nasıl kullanılabileceğini belirlemek için resmi ve gayrı resmi uygulamalara katılacak.

Iron Dome'un etkili olması durumunda, proje için ayrılan 1,7 milyar dolar ile daha fazla batarya tedarik edilebilir.

http://c4defence.com/Gundem/abd-ye-israil-korumasi/8535/1 Mesajı Paylaş

nokta

Trump ABD Uzay Kuvvetleri Komutanlığı'nı Tanıttı
 
ABD Başkanı Donald Trump ve Uzay Kuvvetleri Komutanı olarak atadığı General Raymond Beyaz Saray'da düzenlenen toplantıda Uzak Kuvvetleri Komutanlığını tanıttı.

ABD Başkanı Trump, Dünya'nın yörüngesinde ABD'nin çıkarlarını hedef alan saldırıları önlemek amacıyla orduya bağlı Uzay Kuvvet Komutanlığı'nın kurulduğunu açıkladı. Trump, "Uzay Kuvvet Komutanlığı, ABD'nin uzaydaki rakipleri tarafından gelen saldırıları cesurca caydıracak" diye konuştu.

Uzay Kuvvet Komutanlığı, uzayda faaliyet gösterecek askeri personelin eğitiminden, teçhizatlarının geliştirilmesinden ve icra edilecek görevlerin koordinasyonundan sorumlu olacak. Komutanlık Pentagona'a bağlı 11nci muharip komutanlık olacak.

Uzay Kuvvet Komutanlığı'nın faal duruma geçebilmesi için öncelikle kararı ABD Kongresi'nin da onaylaması gerekiyor.

http://c4defence.com/Gundem/trump-abd-uzay-kuvvetleri-komutanligi-ni-tanitti/8608/1 Mesajı Paylaş

Merkator

UH-1N'lerin yerine ABD Leonardo'dan AW139 alıyor

Amerikan Hava Kuvvetleri'nin hizmet ömürlerinin sonuna gelen UH-1N tipi genel maksat helikopterlerinin yerine İtalyan imalatçı Leonardo'nun sivil AW139 modelinin askeri versiyonu MH-139 alınıyor. Boeing ile ortak imalat yapacak Leonardo, ilk helikopteri test amaçlı olarak aralık ayında ABD Hava Kuvvetleri'ne teslim edecek.

2,4 MİLYAR DOLAR

Proje kapsamında toplam 84 adet MH-139 tipi helikopterin imalatı ve teslim edilmesi hedefleniyor. Halen Amerikan Hava Kuvvetleri'nde 60 adet UH-1N, nükleer füze noktalarına personel ve VIP taşıma amaçlı kullanılıyor.

Plana göre, testlerinden ardından ilk MH-139 hizmete 2021'de girecek. Üretimin 2027'ye kadar tamamlanması hedefleniyor.

2 MİLYON UÇUŞ SAATİ

Çift motorlu helikopterden Leonardo (eski adıyla AgustaWestland) 900 adetten fazla imal etti. 250'den fazla sivil kullanıcıda görev yapan AW139, bugüne kadar 2 milyon saatten fazla uçtu. Sivil modeli maksimum 15 yolu kapasitesi olan helikopter, VIP taşımadan arama kurtarmaya kadar farklı görevlerde kullanılabiliyor.

http://www.kokpit.aero/abd-uh1n-aw139-aliyor Mesajı Paylaş

nokta

Pilot Eğitimi Özel Sektöre

Pilot eğitimlerinin gerçeğe en yakın şekilde yapılması için ABD, özel sektöre yöneldi. Bu kapsamda bir süredir yürütülen hazırlık çalışmaları, geçtiğimiz günlerde anlaşma ile nihayetlendirildi. Washington yönetimi, yedi firmayla toplamda 6,4 milyar Amerikan Doları tutarında anlaşma imzaladı.

Pilotların muharebe şartlarına en uygun biçimde eğitilmesi için ABD merkezli özel havacılık firmaları, bir süredir hizmet dışına çıkarılmış uçak tedarik etmekteydi. Ülkelerin hava kuvvetlerince kullanımına son verilmiş ve atıl durumda akıbetlerini bekleyen platformlar, oldukça cüzi sayılabilecek bütçelerle tedarik edildi. Gerekli işlemlerin ardından yeniden uçar hâle getirilen uçaklar, ABD'nin özel jet eğitim alt yapısını oluşturuyor. 29 Ekim 2024 yılına kadar geçerli olan anlaşma kapsamında Air USA, ATAC, Blue Air Training, Coastal Defence, Draken International, Tactical Air Support ve Top Aces firmaları ABD Hava Kuvvetleri'ne eğitim hizmeti sağlayacak. Anlaşmanın içeriğinde ise danışmanlık, yakın hava desteği, uçuş eğitimi, tehdit simülasyonu, elektronik harp desteği, havadan yakıt ikmali, araştırma, test-değerlendirme ve uçak filolarına uygun diğer görevlerin yanı sıra kalite kontrol ve teknik destek gibi kalemler yer alıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/pilot-egitimi-ozel-sektore/8843/1
Mesajı Paylaş

nokta

CVN 79 Ford Suya İniyor

ABD Donanması'nın Ford sınıfı nükleer güçle hareket eden ikinci uçak gemisi John F Kennedy (CVN 79), ilk defa suya giriyor.

Geminin omurgasının 2015 yılında atıldığı kuru havuz, şu anda 100 milyon galon suyla doluyor. Gemi suya inerken çeşitli testler yapılacak.

CVN 79, 7 Aralık'ta düzenlenen bir törenle ismini alacak.

Gerald R Ford sınıfı taşıyıcı, donanım ve sistem testlerinden geçirilecek ve 2022'de ABD Donanması'na gönderilecek..

1.092ft uzunluğundaki Ford sınıfı uçak gemileri, Nimitz sınıfı uçak gemilerinin yerini alacak. Gemiler 90 kadar uçakla çalışabiliyor. Gemide daha fazla uçak taşımaya yer açan elektromanyetik mancınıklara ve gelişmiş bir uçuş güvertesine sahip.

http://www.c4defence.com/Gundem/cvn-79-ford-suya-iniyor/8888/1
Mesajı Paylaş

Trilogy

ABD'den 'Çin'e karşı üstünlük sağlamak için' 22 milyar dolarlık denizaltı yatırımı

ABD Deniz Kuvvetleri, 9 Block V tipi denizaltı için 22 milyar dolarlık ihaleyi General Dynamic şirketine verdiğini açıkladı.

Deniz Kuvvetlerinden yapılan açıklamada, "Donanma Deniz Sistemleri Komutanlığı 2 Aralık'ta 8'i Virginia Sınıfı Taşıma Modüllü olmak üzere 9 Blok V ihalesini General Dynamics Electric Boat şirketine verdi. İhaleye ek olarak 1 Virginia sınıfı denizaltı gemisi opsiyonu dahildir. Block V ihalesinin bedeli 2019'dan 2023 mali yılları arasında sabit fiyat ve teşvik ücretleri olmak üzere 22,2 milyar dolardır." bilgisi aktarıldı. 
Deniz Kuvvetleri Genel Sekreter Vekili Thomas Modly yaptığı açıklamada, denizaltıların ABD donanmasını önemli bir bileşeni olduğunu ve bu ihalenin ABD'nin gelecekte küresel ölçekte denizlerde güçlü olmasını sağlayacağını belirtti.

Denizaltı Programlarından Sorumlu Subay Tuğamiral David Goggins, "Block V Virginia ve Virginia Sınıfı Taşıma Modüllü denizaltıları, donanma için denizaltı kabiliyetinde bir çağ atlamak demektir. Bu tasarım değişimi filomuza deniz altındaki üstünlüğümüzü sağlama imkanı verecektir." dedi.   

Virginia Sınıfı Taşıma Modülleri ile gemilerin 12 Tomahawk füzesi kapasitesini 40'a çıkaracağı belirtilirken, ABD'nin bu yatırımı Çin'e karşı üstünlük sağlamak için yaptığı ifade ediliyor.

ABD donanmasında şu anda 18 Virginia sınıfı denizaltı bulunurken 10 Block IV denizaltı ise inşa ediliyor.

Virginia sınıfı denizaltıları, normal bir denizaltının yüzdüğünden daha derin sularda yüzebilir; taaruz gemileri, denizaltıları, ağır savaş gemilerine karşı kullanılabilirken aynı zamanda özel kuvvet operasyonlarına füze saldırı desteği, istihbarat gözlem ve denizaltı mayın temizleme operasyonları da icra edebiliyor.

https://tr.sputniknews.com/savunma/201912041040754236-abdden-cine-karsi-ustunluk-saglamak-icin-22-milyar-dolarlik-denizalti-yatirimi/ Mesajı Paylaş

OPTIMUS

Ilgi duyanlar icin, merak edenler icin, arsivciler icin...

https://fas.org/sgp/crs/natsec/RL32492.pdf Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter