Sohbet

Başlatan petibor, Ağu 25, 2016, 09:58 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

putty

Eki 11, 2021, 08:09 ÖÖ Last Edit: Eki 11, 2021, 08:17 ÖÖ by putty
Bu ülkede iklim güneş su dağlar gece gündüz yaz kış nüfus yüz ölçümü tarihi miras domates biber koyun kuzu lokasyon hinterland insan kalitesi  her şey o kadar şahane ayardaki bizim 1200 dolar asgari ücretli iki düzine ülke arasında şu anda olamayışımızı izah mümkün değil. Neden bu ülke fakir neden biz zengin iki düzine ülke arasında olamıyoruz bir türlü neyimiz eksik bunu izah mümkün değil.

İşte böyle bir ülkede yani normalde 1200 dolar asgari ücretin olması gereken ülkede eğer 300 dolar maaş alıyoırsan ülkeyi çok kötü değilde az kötü yönetirsen bir anda ekonoımi şahlanır. Süper yönetme ile 1200 dolar maaş olurdu biz feci yerine kötü yönetiyoruz o zaman ülke şahlanıyor. Öyle bir kullanılmayan potansiyel birikmesi varki ülkede normal yönetilse tutamayacak kimse uçacak gidecek. Sadece normal yönetilmeye Bulgaristan gibi mesela ona ihtiyacımız var süper adamlara değil. İki tane doğruyu şaşırıp peş peşe yapınca ülke şahlanıyor ara ara. Bu arkada biriken muazzam tazyikten oluyor patlayacak ülke patlayamıyor yüz yıldır ondan ara ara deliklerden sızan incecik ip kadar suları başarı sanıyoruz arkada normal kaderimiz olması gereken deryalar kadar potansiyel tazyik birikmiş haberimiz yok. Bir sihirli küre bu güzel ülkenin halkına ellerineden alınanları gösterse kafanızı duvarlara vurursunuz bütün mahalle ağlamanızı duyar susturamazlar sizi .  Kirada değil köpekli havuzlu bahçeli evlere yaşayacaktınız şimdi cari denge fazla verdi diye seviniyorsunuz.  Bu ülkeyi fakir yapmak gerçekten meziyettir koca yüzyılda herkes uçtu gitti yazık günah valla Mesajı Paylaş

catfish

Kitap tavsiyesi isteyen arkadaşlar için, aşağıdaki bağlantıyı ekliyorum. 1974 Kıbrıs amfibik harekatını detaylarıyla inceleyen, yeni yayınlanmış bir kitap. Yazarı, yabancımız olmayan, Edward J. Erickson. Maalesef kitap ingilizce.

https://www.usmcu.edu/Outreach/Marine-Corps-University-Press/Books-by-topic/MCUP-Titles-A-Z/Phase-Line-Attila/
Mesajı Paylaş

LECTRİ

https://youtu.be/3iLlcFk8d7g

izlemelisiniz. yani dinlemelisiniz. o ne ses öyle. Mesajı Paylaş

putty

Odaya on tane ekran kartı koymuş kripto para madenciliği yapıyor jandarmada evi basmış gazeteyede haber yapmış

https://www.haberturk.com/kacak-cihazlarla-kripto-para-uretti-haberler-3218979 Mesajı Paylaş

anafor2016

Suç olan nedir burada? Kaçak ekran kartı mı? Mesajı Paylaş

firtinabaskan

@anafor2016 kaçakcılıkdan dolayı suç bu işi yapanlar uygun olsun diye y.dışından gelen kaçak ekran kartlarını kullanıyor haber olmasının ve kaçakcılıktan işlem yapılmasının sebebide bu. Mesajı Paylaş

murattekin

Kaptan Kirk 90 yaşında uzaya çıktı. Garip bir şekilde mutlu oldum. Bizim neslimizin uzaya ilgi duymasında payı olan bir insandı.

Dizide beni şaşırtan ilginç öngörü de Dr. McCoy'un Mr. Spock'u günümüzdeki DaVinci benzeri bir cihazla ameliyat etmesiydi. Mesajı Paylaş
...

putty

Şu haberi gördüm ARGE projesi olarak kavitasyonu düşük deniz araçları için pervane motor bişey çalışıyorlarmış. Türkün gücü haberi diye okurken bir  alavere dalavere hissiyatına kapıldım nedense. Fuara katılmışlar bin sipariş almışlar çok büyük fabrika kuracaklarmış devlet destekleri varmış başvuru yapmışlar. Baktım baktım hiç beğenmedim

https://www.star.com.tr/teknoloji/turk-muhendisler-tarafindan-tasarlandi-savunma-sanayisinde-kullanilabilecek-haber-1659681/

Mesajı Paylaş

murattekin

Kimlerden 1000 sipariş almışlar? Mesajı Paylaş
...

Baltica

Putty, ben de konu ile ilgili videoyu seyrederken, sirket yetkiisi "Stealth" diyecekken, "Satellite" diyince suphelenmedim desem yalan olur. Mesajı Paylaş

anafor2016

manyetik itkili topu yapan firma , seramik kaplama namlu yapmis. Ciddiye alinmali mi alinmamali mi?
Mesajı Paylaş

Gelecek44

Sayın anafor, dediğiniz firmayı uzun süredir takip ediyorum. Başarabilinecek bir proje olduğuna hiç inanmıyorum ama belki oradaki Ar-Ge faaliyetleri bize başka bir alanda ilerleme sağlar. Şuna inanıyorum aslında Ar-Ge'nin iyisi kötüsü olmaz. Firma aynı zamanda MMU için yıldırım test merkezi kuruyor. Bu iş daha uyuyor firma profiline, Umarım başarılı olurlar. 7,62 ve 5,56 Namlu içi kaplama işini daha önce de bir firma çalışıyordu. Mesajı Paylaş

putty

saladone bu ayki ilk yarı ihracatı nasıl yine 20 yi aşar mıyız bu ay Mesajı Paylaş

sadalone

Evet geçecek gibi duruyor ama kılpayı olabilir, 29 Ekim olmasa daha emin söyleyebilirdim.Muhtemelen kalan aylarda da geçer. Mesajı Paylaş

anafor2016

en buyuk ilk 20 ekonomisi arasinda degiliz artik Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter