Sohbet

Başlatan petibor, Ağu 25, 2016, 09:58 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

putty

milli manpads sungur başlığının kilidini açarmısınız oraya türkün gücü haberi yazıcam

https://www.youtube.com/watch?v=8PdOCvXnuQw
Mesajı Paylaş

sadalone

RTE'ye kızıyordum ama CHP demek çöp demektir ne kadar da haklı bir söylemmiş.Şimdi CHP ilçelerinde grevler var çöp yığınları birikti, isteklerinin de hiç elle tutulur yanı yok...Bu işi normalde taşeronlar yapmalıydı.

CHP adeta iktidarının fragmanını gösteriyor...Neden bu ülkeyi yönetemez, batırır, neden ülke de grev ve protestolar dinmez görürüz.Adeta 70'ler ve 90'ları görüyoruz ve onca yıl sonra hala ders alınmamış.

Ben de bütçemi aşıyor, bu maaşı ödeyemem deyince greve çıktılar. İşçilerimizin, emekçilerimizin grev hakkına saygı duyuyorum ama param yok ne yapayım! Gelir-gider ortada. Maaşlara ayda 20 milyon TL ödüyorum. Yani yılda 240 milyon TL. Maltepe Belediyesi'nin yıllık geliri ise 310 milyon TL. 240 milyon TL'yi maaşlara verince geriye kalıyor 70 milyon TL. Ben bu 70 milyon TL ile 550 bin nüfuslu bir ilçenin bir yıl boyunca hizmetlerini, yatırımlarını yapmak zorundayım. Keşke belediyenin daha fazla geliri olsa da işçilere daha fazla maaş ödeyebilsem. Ama gelir bu kadar. Personel gideri gelirin yüzde 70-80'ini bulmuş durumda. Hal böyleyken taviz veremem. Bütçedeki yedek ödeneği bile aktararak işçilere verilebilecek maksimum rakamı yakaladık. Koca bir ilçenin onlarca hizmeti, yatırımı var. Para olmadan nasıl yaparım bunları! Anlayış göstermeleri gerekiyor."

https://www.haberturk.com/maltepe-de-grev-nedeniyle-cop-yiginlari-birikti-haberler-2984585 Mesajı Paylaş

putty

Sungur füzesi için gemilerede koncak diyor alçak irtifa diyor seyir füzelerine diyor daha ne olsun ciws olmuş demekki. Mesajı Paylaş

sagru45

Bir zamanlar duyun umumiye pardon imf diye bir kurum vardı. Türkiye'nin ekonomisini kendileri yönetmesi karşılığı para vermişlerdi, çok tepki çekmesin diye kendi kanımızdan bir devşirme gönderdiler. Planları ülke yönetimini de ona yaptırmaktı olmadı... Galiba... Mış gibi... Hem de nasıl...

.     Daha fazla batırılamaz ama ne olur ne olmaz buraya son gömdüğümüz parayı kurtarsın diye adam mı göndermişler bizim mükemmel yönetilen ekonomimize.

Utanmasam sol düşünceyi eleştireceğim, saygımdan ötürü yapamıyorum. Ancak ülkemizin sol politik ana damarının tıkandığı kanısındayım, geri kalması yetmedi bizans la uğraşan osmanoğullarını arkadan vuran karamanoğullarına, arap kabile düzeyi siyasete regresyon yaşadı. Aslında batı siyasetinde sol hiç böyle değil, içeriye yönelik başkalarının uzantılarını çeken değil, ülkesinin önünde alan açan dışarıya yönelik uzantılar oluşturan parantez içinde milliyetçi yapılardır. Milliyetçiliği yanlış anlamda kullanmadım, batı da bu da iyi bir şey bildiğim kadarıyla, başka bir şeyi kötü göstermek için kötü algılanması sağlandığı dönemler oluşturulmuştu, sonunda ulusalcılık kelimesi ihtiyaçtan türetildi idi galiba, hangisi hoşunuza gittiyse. Mesajı Paylaş

onkomd

Ben de anlamıyorum. Bir Derviş nefreti var. Sanki adam zorla geldi. Putty'nin dediği gibi ekonominin içine etmişlerdi. Birisinin acı reçeteyi uygulamadı gerekiyordu. Bkz. Yunanistan. Ha sonra politikaya bulaştı ayrı konu. Ama adamın yerine kendimi koyuyorum da: Sırtında taşıyarak getiriyorsun, para yok, yurt dışında sana olan güveni kullanarak para düşük faizli kredi getiriyorsun, politikacılarının yapmaya yemediği işleri yapıyorsun, ekonomi düzeliyor, bir hata yapıyorsun => Ülkeden kovuyorlar.

Ama şaşırtıcı değil... Mesajı Paylaş

sadalone

@putty evet önemli değişiklikler yapıldı ama o ekonomi ve ihracattaki büyümenin asıl sebebi küresel ekonomik seyirdi bugün aynı ortam yok.Ayrıca gümrük birliğinin meyvelerini de tam o zamanlar yemeye başladık.

Ben sağ veya sol tartışmıyorum.Ama iki tarafta fazlasıyla popülist, geçmişte bunun acısını çok çektik.CHP'nin bugün ki ekonomik söylemleri tamamen popülist, belediyelerde de bunun acısını çekiyorlar şimdi. Mesajı Paylaş

sagru45

Türkiye ekonomisinin, diğer şeyler biryana, en öncelikli sorununun bir devletin parasının hareketine tek elden müdahale edilebilir olması ve ya ticaret yapabilmesinin tek elden kısıtlanabilir olması olduğu düşüncesindeyim.

Kripto paralar yoluyla sanki bu bir nebze aşılacakmış gibi dursa da, bu olayda silah pakt ları gibi bir şeye dönüşecek olursa, yeni sistemde de -salt üretim kabiliyeti, teknik ilerleme, yönetim becerisi- konuşuruz ancak dostumuz olmuş ya da olacak ülkelerle bile alışveriş yapamayabiliriz. Mesajı Paylaş

anafor2016

https://www.youtube.com/watch?v=2iRvnCvTiuE

Ülkemizdeki Kamyon arkasına yazılan yazıları anlamaya çalışan Amerikalı. Mesajı Paylaş

putty

Hepsiburada.com da yurt dışından ürün satışı başlamış fiyata gümrük vergisi filan ekleniyor Çinden alışveriş gibi yani

310 tl ye bir ürün alayım dedim 263 tl gümrük vergisi eklediler merhamet yahu .

Mesajı Paylaş

Vecihi

Bana biraz abartılı geldi  ;) ... Mesajı Paylaş

putty

Abartı yok hatta eksiği var 60 tl de nakliye eklediler onu yazmadım

ürün bu sepete  adın ödeme sayfasına gidin görünecek

https://www.hepsiburada.com/buyfun-x96-hava-akilli-tv-kutusu-android-9-0-8-k-video-codec-16g-yurt-disindan-p-HBV0000148KBI?magaza=AUVCamera

Ekran görüntüsündeki fiyat değişimi böyle ilkinde nakliye dahil fiyatı ikicide vergi eklenmiş fiyatı birde nakliyede eklemişler. Yani 60 tl ye onlara gelecek onlar bana nakliyesiz yollayacak.

Mesajı Paylaş

Vecihi

Putty hocam işin şaka kısmı ironi yapıyordum. Herkes gibi ben de farkındayım inanılmaz paralar ödüyoruz.. Mesajı Paylaş

anafor2016

onkomd

Şu itiş teknolojisi ilginç gözüküyor. Dyson bladeless fan'dekini vtol araca uyarlamışlar:

https://youtu.be/bPZI6XoHi10 Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter