Eki 17, 2019, 11:26 ÖÖ

Sohbet

Başlatan petibor, Ağu 25, 2016, 09:58 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

petibor

Bende folklorik suç diyorum bunlara. Mesela bir roman ın suça meyili folkloründen gelir. Doğuda da bir çeşit bu sosyolojik zemin yaratılıyor. Kendilerini domuzdan kıl kopartmak gibi bir ahlaka dayandırmış bile olabilirler kendi içlerindeki ahlağı sağlamak için ne yazık ki. Türk ceza kanunlarında bize özel folklorik kitlesel suçları özel bir alaka ile düzenlemesi lazım. Mesela hastanelerdeki doktor dövme olaylarının kaynağı budur. Bir telefon bütün ailenin erkekleri toplanır doktoru sorgu sual etmeden hiç kabahati merak etmeden odunlarlar.  Kanunlarımız bunu özel bir dikkatle adlandırmalı adi bir kavgadan farkını irdelemeli. Bu aile çeteleşmesi gibi bir şey. Birde çocukları ailenin masum bireylerini suça ahlaki olarak zorlamanında bir adı konmalı hiç fıkratında olmayanı zorla suç işletmek suça alıştırmak da ayrı bir mesele çünkü. Mesajı Paylaş

anafor2016

Eki 09, 2019, 11:37 ÖÖ Last Edit: Eki 09, 2019, 11:40 ÖÖ by anafor2016
https://www.ahaber.com.tr/video/yasam-videolari/batmanda-kan-davasi-vahseti-defalarca-bicaklayip-olmesini-bekledi-video

Bu bölgede doğan problemli ailelerin çocuklarını  ailesinden alıp bu vatan için faydalı bir birey olacak şekilde yetiştirebilseydik ülke 50 sene ileriye giderdi.

Türkiyenin kırsal alandaki bu feodal kafa yapısını, yok etmeden. Birey olmayı başarabilmiş vatandaşlar yetiştirmeyi öğrenmeden. Büyük bir ülke olması hayaldir.  Mesajı Paylaş

ozbey

Eki 09, 2019, 03:08 ÖS Last Edit: Eki 09, 2019, 03:11 ÖS by ozbey
geçen  haberlerde  okulda  şiddet gören  bir  öğretmen   vardı.
Mesajı Paylaş

murattekin

Merak ettiğim bir husus var. LGB taşıyan bir uçak aynı anda birden fazla işaretlenmiş hedefe atış yapabilir mi? Yoksa belli bir süre sonra mı 2. yi bırakıyor?  Mesajı Paylaş
...

cemdogut

LGB'nin arayıcı başlığına lazerin kodu giriliyor. İki LGB farklı kod girişmiş ise aynı anda atar, ikisi de farklı lazerleri takip edebilir. İşaretleme başka iki kaynaktan ise tabi. Mesajı Paylaş
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz...

murattekin

Teşekkürler Cem Bey. Bu çok açıklayıcı oldu. Mesajı Paylaş
...

petibor

Forum iyice Sakfor a taşındı anladığım kadarı ile. Mesajı Paylaş

murattekin

Sakfor bildiğin gibi Putty. Değişen birşey yok. Mesajı Paylaş
...

DelKu

DefenceTurk'ten de mi banlandın putty? Mesajı Paylaş

petibor

Sorma ya çok sinirlendim puan veriliyor kişilere yönetici benim fake hesaplar ile kendime puan verdiğimi söyledi bir hafta uzaklaştırdı beni. Alakası yok halbuki Mesajı Paylaş

ozbey

wowturkey  forumuna  üye  olsana  petibor,  orada  çok  ihtiyaç  var  sana  bence.
dalga  değil,  sakın  yanlış anlama, 
.

biraz daha  chat  tadında  orası,  misafir  olarak felan   giriyorum  bazen  oraya  da.

savunmaturk   benim  en sevdiğim forum idi.
çok yazık  oldu. Mesajı Paylaş

murattekin

wowturkeyde bir sürü yarı cahille uğraşırsın ama. Mesajı Paylaş
...

HARZEMŞAH

Türk Savunma forumlarının en kıdemli ve gediklilerinden Putty'nin, bugüne dek WowTurkey'de yazmadığını düşünmek ciddi bir iyimserlik olsa gerek? :) Mesajı Paylaş

petibor

yazarsam yer yerinden oynar böyle iyi Mesajı Paylaş

DelKu

Türk Savunma forumlarının en kıdemli ve gediklilerinden Putty'nin, bugüne dek WowTurkey'de yazmadığını düşünmek ciddi bir iyimserlik olsa gerek? :) 

İnsanın karısı bile bu kadar laf sokmaz :))
İnşallah forumda kadın yazar yoktur  :o Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter