Sohbet

Başlatan petibor, Ağu 25, 2016, 09:58 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

anafor2016

Twitter i takip etmek çok yorucu.herkes herşeyi çok iyi biliyor. Meraklı pek yok, hepsi uzman maşallah Mesajı Paylaş

BETONBEY

Her mecranın müşterisi ayrıymış. Bunu beni iyi tanıyan ve doğumundan itibaren bu mecralarda büyüyen bir arkadaşım söyler durur.

"Genel Türk aile yapısında, görece muhafazakar yaşayan, gelir baremi sınırlı, taşralı diyebileceğimiz insanlar Facebook'u, daha sosyal, şehirlerde yaşayan, gelir ve eğitim seviyesi görece daha iyi, genelde genç ve hızlı yüzeysel sohbet arayan taife Twitter'ı, Instagram'ı, eğitimi, bilgisi görgüsü, gelir seviyesi dengeli, genel geçer sohbet ve paylaşımlardan ziyade belirli konularda uzmanlaşmış, tartışma kültürü diğer gruplardan daha gelişmiş, topluma birikimlerini aktarmak isteyen tipler blogları, forumları tercih eder" der.

Mesajı Paylaş

theavengers

@HDS o acidan hic dusunmemistim, dogru diyorsun. Mesajı Paylaş
All animals are equal but some animals are more equal than others.

petibor

Milli takım gümbür gümbür geliyo Euro 2020 şampiyonu oluruz bu takımla. Herkes Türkün gücünü kabul edecek Mesajı Paylaş

petibor

Haz 09, 2019, 05:23 ÖÖ Last Edit: Haz 09, 2019, 05:25 ÖÖ by petibor
bakın adamlar dronları aktif dronlar ile çarparak vurma yolunda çalışmaya başladılar
Ben size dedim kafası çalışanlar elektronik mühendisleri filan işi gücü uğraşı bıraksın ilgilensin bu işle diye geçmiş ola artık
Bunu dünyada yapan güzelce paketleyebilen köşeyi nasıl dönecek bir hayal edin

https://youtu.be/djsMufjDt0Q?t=2176 Mesajı Paylaş

ozbey

Haz 10, 2019, 03:53 ÖS Last Edit: Haz 10, 2019, 04:40 ÖS by ozbey
ülkemize dönük  dış kaynaklı  bir  palavra fırtınası var.  bir süredir  sürekli   bir  bulaşma  faliyeti  yürüyor.
bize bulaşmak için herkes  olur olmaz  her saçmalıktan  bizimle  ilgili bir şey çıkartma çabasında.

uçak  düşüyor,  Türk  ihası düşürüldü  yaygarası;  üstelik  bu  ihalarla ilgili ilk  idda da değil.
fıtbol takımına  olmadık  hareketler  ve hatta  Türk  karşıtı   başka  başka  işler.

Allah aşkına  o  düşürülenler gerçekten Türk ihası  olsa idi  ne  olacaktı  yani?
kimin  umurunda  olduğunu sanıyorlar?

kimsenin  umurunda olmaması lazım.
sıkıştığımızı değil de iyice sıkıştığımızı   düşündürme çabası  niye?

kötüyü  veya kötünün  kötüsünü  değil  en kötüsünü  kabul  ettirmek  için  bence.

ne  oluyor yani?  Türk ihası düşürünce büyük adam mı  olmuş  olunuyor?
hasımlığın bile  bir adabı vardır.

düşüncelerim  hükümeti desteklemeye  yöneltiyor  beni.

bu türlü  kalitesi düşük   eylemlere  laf yetiştirmeye çalışmak  koca devlete  yakışmaz.

Mesajı Paylaş

petibor

Haz 11, 2019, 07:19 ÖÖ Last Edit: Haz 11, 2019, 07:27 ÖÖ by petibor
İzlanda hava alanı personelinin kötü niyeti nedeniyle İzlanda da bir hukuk bürosu ile anlaşıp mahkemeye vermek gerek. Bunu bu olaya özel değilde genel anlamda böyle bir hareket tarzımız olmalı. Senede 50 milyon dolar parayı bu işe ayıracaksın mesela DW saçmaladımı Almanya da mahkemeye vereceksin yada bir siyasi saçmaladı mahkemeye vereceksin hava alanında kötü niyetli davrandılar mahkemeye verecen vatandaşına saygısızlık edildi mahkemeye vericen bayrak yakıldı mahkemeye vericen. Ülkenin kendi hukuk bürosu ile ver parayı anlaş onlar takip etsin. Bu uygulamanın olmayışı bana garip geliyor. Kızıyoruz küsüyoruz misilleme yapıyoruz filan ne gerek var. Bizim köylüler tomahawk köylerine düşünce ABD büyükelçilik araçlarını taşladılar adamlar verdi mahkemeye köylüler acayip bir ceza ile suçlandılar hatırlıyorum yeter o kadar üzüntü bir ülkeye. Kazan kazanma fark etmez mahkemeye vermek bile cezadır bir hava alanı için. Aman diyecekler Türklere tamam Almanlar gibi değil ama Arapalar gibide davranmayın bunlar bela oluyor diyecekler. Mesela tarihi eser kaçakçılığında adımız bela olan ülkeye çıktı artık kimse Türkiye kökenli eserleri kapışamıyor alenen çünkü bizim bakanlık anında mahkemeye veriyor. Mesela Fransız gazetesi Libya da türk ihası düştü mü dedi hemen tekzip yayınlatmak için gereken süreç başlatılacak bunu kim yapacak vekalet verdiğin hukuk bürosu yapacak ver parayı unut gitsin onlar uğraşsın gözden çıkar o bütçesi ayrılmış parayı her sene. Mesajı Paylaş

petibor

İzlanda'ya 5 tane çakarız Mesajı Paylaş

ozbey

bakın,  yenildik  bitti gitti  Allahın izniyle.
konuşulmuyor  bile,  bundan  2 hafta sonra  hatırlanmayacak ve 1  yıl sonra  tarihten bile silinecek.
orada  elçilik vardır,  yerel birim  vardır.  bakarsın,  delilleri toplarsın ve  adli süreci  başlatıp takipçisi  olursun.
devlet en temelde  hiyerarşidir.

neyse
  artık  bizim de bir gezegenimiz var,  daha güzeli  gezegenimize  biz isim koyacağız.

https://www.webtekno.com/turkiye-bir-yildiza-ve-otegezegene-isim-koyacak-iste-isim-icin-belirlenen-sartlar-h70276.html
Mesajı Paylaş

cochise120

Envanterde Ataklar dışında kaç taarruz helikopteri var acaba? Mesajı Paylaş

petibor

Projeler durmuş olabilir mi kriz nedeniyle acaba. Yoksa bu işler krizlerden etkilenmeyen ulusal bir mevzumudur. Etkilenirse camiamız için çok kötü olur Mesajı Paylaş

ozbey

burada   bir banka  yeni bir  ofise taşındı.  janjanlı bir giriş kapısı,  eskisinden daha yüksek olduğunu tahmin ettiğim bir  tavan ve tabiki  pasparlak  bir  mermer taban.

oldukça geniş;  ama  gündüz vakti bile  tüm ışıklar yanmak zorunda.
işimi  yapmaya  çalışırken  bir adam  arkamda beklemeye başladı,  aramızda  4-5  adım var.
konuşurken  bu durumdan rahatsız oldum ve  kısık sesle  konuşmaya zorladım kendimi.

filimlerde gördüğümüz  herkesin tek bir salonda toplandığı  ofis  tipini  her yere yaymak doğru değil.
o kocaman  bankalara  bankacı ile müşterinin   rahatça  konuşabileceği  küçük  bölmeler yapmak gerek.

parlak mermer  herkesin aklına geliyor da  bu  niye kimsenin aklına gelemiyor?

Mesajı Paylaş

petibor

Basit bir cam separatör yeterli olur bir çok yerde görüyorum Mesajı Paylaş

ozbey

Haz 18, 2019, 02:57 ÖS Last Edit: Haz 18, 2019, 03:23 ÖS by ozbey
ev sahibi  olmak  eskisi gibi  zenginlik  nişanesi  mi?
bir zamanlar  iki tane evi olan  adam  demek  zengin adam demekti.

benim  param  olsa ve  oturduğum ev de  kendimin olsaydı  diğer parayla ikinci  evi almazdım  büyük  ihtimalle.
daha kazançlı  olduğunu  düşündüğüm  alanlara  yönelirdim.

2 ev alırsın,  sonra sayı  artar da  eskisi gibi  kiracı  bolluğu  yok.

hangi  toplum  tüm  ömrü  boyunca kazandığı paraları   1  evi  2  2 evi  3 eve  dönüştürmek  için  harcarki?

önceden  bu  böyleydi;  çünkü  hem  kiracı  bolluğu vardı,  hem de  ev  alan insanlar  parayla   ev almak dışında  ne  yapabileceklerini de  pek bilmiyorlardı bence.

düşünüyorum da   ekonomimiz  çok iyi  olsaydı da  inşaat sektörü  bir yerde daralmak zorunda kalacaktı.

acaba  o yere gelmiş  miydik?  yoksa daha  o  noktaya var  mıydı?

gençlerin   telefon  için  harcadıkları paranın  büyükler tarafından çok eleştirilmesinin altında da   buna  benzer bir  gerçek var bence.
aslında  o gençler büyüklerden daha  iyi  biliyor  bazı  şeyleri de  onun  gözünde para harcamaya  deyecek  şeyler  başka,  e eleştirenlerin gözünde  başka.

inşaat sektöründe  mesela   ülkedeki   toplam  konut sahibi  sayısı,  birden fazla   konut sahibi  sayısı  gibi  değerlendirmeler   olsa   geleceğe dönük    konut  ihtiyacı var mı?  varsa    ne kadar?  gibi  sorularla   uğraşan  bir firma  duyamadım ben hiç. 

yeni   neslin tüketim  tercihleri  çok  başka. buna  karşın  onlara  gösterilen  çözümler  çok  küt  bence.

Mesajı Paylaş

Baltica

https://twitter.com/i/status/1140664544479649794

Ilber hoca, hislerime tercuman olmus, agzina saglik. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter