Özlemişim

Başlatan wolvarin, Eki 02, 2015, 07:27 ÖS

« önceki - sonraki »

wolvarin

Eki 02, 2015, 07:27 ÖS Last Edit: Eki 02, 2015, 08:47 ÖS by HARZEMŞAH
ssf kapandığından beri hayatımda bir şeyler eksik gibiydi.
özlemişim hepinizi yeni konu başlığı açarak gereksiz yer işgal etsemde herkes görsün istedim . sonra yönetim uygun gördüğü zaman siler başlığı. Mesajı Paylaş

minigitav

Duygularıma tercüman olmuşsunuz sayın wolvarin.Fark etmesek de günlük hayatımızda önemli bir yer tutuyormuş SSF.Şimdiden 80 kişi olduk bile.Herkes tanıdıklarına ulaşırsa tez zamanda eski gücümüze ulaşırız.

Saygılarımla. Mesajı Paylaş

ayibarishi

Bende bende bende...
Mesajı Paylaş

Sihirbaz

Ben hafta sonunu bekliyorum. Duyurular bayrama denk geldi. Arkadaşlar ilgilenecek fırsat bulamamışlardır. Mesajı Paylaş

warrior

Sevgili wolvarin;SSF bir kaç güne açılacak merak etme.Daha güçlü bir altyapı ve yazar kadrosu,akademisyen,Askeri danışmanlar ve Komutanların askerlik anılarıyla,olaylarıyla ve Türk tarihinin en güzel teknik,taktiklerinin kullanıldığı operasyonlarıyla yeniden Tüm sevdalıların hizmetinde olacak.
Açıldığı zaman burayı da ihmal etmek yok ama,hep beraber en güzeli yakalamak için katılım,paylaşım şart. Mesajı Paylaş

Moderasyon

#5
Eki 03, 2015, 02:45 ÖS Last Edit: Eki 03, 2015, 11:24 ÖS by Moderasyon
Değerli arkadaşlar;

Bu formu tetikleyen ana unsur da zaten, her akşam eve gittiğinde ssf'yi açmayı alışkanlık haline getiren, yokluğunu hisseden vede en önemlisi bir önceki yönetimin uygulamalarının mağduriyetini de çok derinden hisseden, kullanıcıların varlığıdır. Fakat oluşan sinerji ve katılımcıların ve yöneticilerin kalitesi, Savtera'yı bir form olmanın ötesine taşımış, yalnızca ilk adım olarak Sadfor kurulmuştur. Gelecek adımlarımız hakkında da bilgi formun ilgili bölümlerinde bulunmaktadır.

Savtera ekibi olarak, alanımızda yada alt faaliyetlerimizde tek olmak, tekel olmak, her şeyi kendi kontrolümüzde tutmak gibi hırs ve arzularımız yoktur. Yalnızca vatanımıza ve milletimize hizmet etme amacımız mevcuttur. Ayrıca tüm katılımcıların da enerjilerini istedikleri platformlarda, istedikleri oranda kullanacakları da yadsınmaz bir gerçektir. Bu nedenle şunları özellikle vurgulamak isteriz:

- Her yeni ve eski girişim ön memnuniyetle karşılanır.
- Misyonu ve vizyonu doğru olmak kaydıyla her eski ve yeni girişim tarafımızdan takdir ve teşfik görür.
- Genel ahlak kaidelerini aşmamak koşulu ile tüm bu girişimlerin tanıtımı bu platformda yapılabilir.
- Genel ahlak kaidelerini aşmamak koşulu ve kaynak göstermek nezaketi ile forumdaki tüm iletiler, sosyal medyada yada diğer platformlarda alıntılanabilir.
- Daha önce farklı platformlarda vuku bulmuş olan tüm kişisel tartışmalar, çekişmeler, fikir ayrılıkları, kapımızın dışında kalmıştır. Savtera taraf değildir ve olamaz.
- Daha önceki farklı forum yönetimlerindeki hatalar, eksiklikler, dışlamalar da (gerekli dersler çıkarılarak) yapımızın içine yansıltılmayacak biçimde önlem alınmıştır. Savtera asla taraf tutamaz, geçmişe takılıp kalamaz.
- Savtera emeklerinizi ve harcadığınız / harcayacağınız değerli zamanınızı kaybetmemeniz için gerekli önlemleri almak zorundadır. Bu ciddiyetin bir parçası olarak gerek güvenlik gerek yatırım ayağında hiçbir husustan çekinilmemiştir. Şu anda www.savtera.org ve com ve net, www.ssf3.org beta adresi, ukdemizdedir. www.sadfor.org adresi grubu da alınmış ve siteye yönlendirilmiştir. Veri tabanımız biri şu anda kullandığınız diğeri ise farklı bir hostingin üzerinde sessizce barındırılan (ssf3) aynalı bir yapıya sahiptir. Her hangi bir denial of service atağına karşı da farklı domain ve sub domainlerden hizmete devam edebilecek şekilde altyapı kurulmuştur. Mükemmel olduğumuzu iddia etmiyoruz çünkü delinemeyecek güvenlik yoktur. Fakat elimizden gelenin en iyisini yaptığımızı ve daha da iyisini yapmaya çalışacağımızı bilgilerinize sunuyoruz.
- Platformumuz her türlü fikir, öneri ve eleştirilerinize açıktır hatta açtır. Çünkü bizi ancak bu geri beslemeler daha iyiye götürebilir.

İşte bu nedenledir ki: trmilitary sitesini seviyoruz. organik bağımız olmasa da süre gelen misyonlarını büyük takdirle karşılıyoruz.

İşte bu nedenledir ki: ssf sitesini ve orjinal yönetimini de seviyoruz. hayatımıza vaz geçemeyeceğimiz bir tat bıraktılar. keşke emeklerimizi de bırakabilselerdi. bu nedenle onun yerini almak için değil, aynı hataları tekrar etmemek için bir yapılanma oluşturuyoruz. (Sakfor)

Konuyu biraz daha açayım: Kapalı yapıda kurulacak olan Savtera Akdemik Forum, yalnızca referansla üye olunabilecek, daha rahat konuşup paylaşabileceğiniz, arama motorlarının örümcekleri tarafından dahi içeriği görülemeyecek bir platform olacaktır. Normal bir internet forumu açmak istese idik, şu anda kullanmakta olduğunuz scripti klonlamak bir saatimizi dahi almazdı. Fakat kapalı bir forum olmanın ve milli güvenliğimize hizmet etmenin verdiği ağırlık, bunu hak edebilecek çabayı gösterdiğimize önce kendimizi ikna etmekle başlar. Ve bu güvenliği size sunmadan önce defalarca test etmek arzusundayız. Vadettiğimiz güvenli ortamı sunmak için iyiyi ummak değil, kötüye karşı dirençli olduğumuzu bilmek hatta iman etmek ön şartımızdır.

İşte bu nedenledir ki: sektördeki tüm değerli yayınların, blogların, ve ileride şirketlerin, bu forumda kendi yerlerine sahip olmalarını istiyoruz. çünkü birlikten ancak güç doğacağının farkındayız.

İşte bu nedenle diyoruz ki: Yeni formunuza başarılar diliyor, iyi haberlerinizi bekliyoruz.

Saygılarımızla.
Sadfor Moderasyon

Savtera Savunma Teknolojileri ve Strateji Enstitüsü Tartışma Platformu Ekibi. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter