Almanya Silahlı Kuvvetleri

Başlatan kimlikci, Ağu 23, 2016, 02:37 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

Bundeswehr 'Yedek Parça Deposuna' Dönüştü; Alman Gazetesi

Almanya'da yayın yapan Suddeutsche Zeitung gazetesi, Alman silahlı kuvvetlerinin yetersiz finansal kaynak nedeniyle derin bir krizde olduğunu yazdı. Yayına göre, Almanya'nın 2018'de savunma için harcamayı planladığı 38,5 milyar avro sadece ilk bakışta yeterli görünüyor.

Suddeutsche Zeitung'a göre, ABD önderliğinde  Afganistan'daki 2011-2014 kampanyasına katılması sırasında Bundeswehr, Almanya'yı savunma yetisini kaybeden ve NATO çerçevesindeki görevlerini yerine getirme gücünü kaybeden bir "yedek parça deposu" na dönüştü..

Alman hükümeti, savunma harcamalarını Gayrı Safi Yurtiçi Hasıla'nın yüzde 1,5'ine kadar nasıl artırılacağını tartışırken, uzmanlar ordunun ihtiyaçlarını tam olarak karşılamak için bu oranın yeterli olmayacağına inanıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/bundeswehr--yedek-parca-deposuna--donustu%3b-alman-gazetesi/6937/1 Mesajı Paylaş

meraklı

Alman Ordusundan siber atak

Almanya, kendi siber silahlarını geliştirmek için İçişleri ve Savunma bakanlıkları tarafından desteklenen bir siber güvenlik ajansı oluşturmayı planlıyor.

Alman ekonomi gazetesi Handelsblatt'de yer alan bir haberde, yeni kurulacak ajansla, ülkenin siber güvenlikte yeni teknolojilere ayak uydurmasını kolaylaştırmak ve kendi siber silahlarını geliştirmesine olanak sağlamak hedefleniyor.

Kurulacak yeni siber güvenlik kurumun, ABD Savunma Bakanlığına bağlı İleri Savunma Araştırma Projeleri Ajansı'nı (DARPA) örnek alacak.

Alman siber güvenlik ajansında ilk etapta 20 ile 30 arasında çalışanın 15 milyon avro bütçeyle görev alması, en kısa zamanda da 100 çalışana ve 50 milyon avroluk bütçeye ulaşması planlanıyor.

Alman ordusu Bundeswehr, siber güvenlik konusunda ABD tarafından geliştirilen askeri yazılımlarına bağlı kalırken, yeni kurulan ajansla Alman hükümeti askeri bürokrasiyi azaltarak, siber güvenlikte Ar-ge faaliyetlerini artırmayı hedefliyor.

Ajans aynı zamanda potansiyel olarak askeri olarak kullanılacak sivil teknolojilere de bakacak, bilim ve iş dünyası ile işbirliği yapacak.

http://defenceandtechnology.com/2018/08/23/alman-ordusundan-siber-atak/ Mesajı Paylaş

nokta

Bundeswehr'in Modernizasyonu İçin Ek 250 Milyon Avro

Bundestag'ın Bütçe Komisyonu, modernizasyon için yaklaşık 250 milyon avroluk bir fon sağladı. Bu bütçe, toplam değeri 25 milyon avroyu aşan Bundeswehr'in tüm tedarik projelerini kapsıyor.

Alman Silahlı Kuvvetleri, 2020 yılı sonunda Air UH-1D'nin yerini almak üzere Airbus helikopterlerinin yedi yeni tam donanımlı Helikopter Arama ve Kurtarma (LUH-SAR) SAR helikopterini tedarik edecek. Tedarik programı mürettebat eğitimi de dahil olmak üzere 72,4 milyon avroya mal olacak

Zırh koruması olmayan 32 adet askeri kamyon benzer yapıya sahip kamyonla 28.5 milyon avro tutarında maliyetle değişecek. Yeni kamyonlar istendiğinde zırhlı olabilecek.

18 adet MARS roketatarları, 42 milyon avro maliyetle MARS II standardına yükseltilecek.

Toplam 69 adeet Bergepanzer 3 Buffalo aracına muharebe sahasına uygun yeni cihazların entegrasyonu için bir sözleşme de onaylandı. Bu yaklaşık 29,9 milyon Avroya mal olacak.

Afganistan'da insansız Heron 1 uçak sisteminin devreye girme maliyeti 2020 yılının Mayıs ayı sonuna kadar 49,4 milyon Avro, 2020 Temmuz ayı sonunda ise Mali'de kullanım için 43,8 milyon Avro olacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/bundeswehr-in-modernizasyonu-icin-ek-250-milyon-avro/7493/1

Mesajı Paylaş

Merkator

Almanya, A400M için Bavyera'da yeni üs kuruyor

Almanya, A400M nakliye uçağı için ikinci bir üs kurmaya karar verdi.

Almanya Savunma Bakanı Ursula von der Leyen Bavyera eyaletinde bulunan Lechfeld hava üssünün genişletilmesine karar verildiğini duyurdu. Üssün 2025'de hizmete alınması planlanırken, şu anda Almanya Hava Kuvvetleri'ne ait A400M stratejik nakliye uçakları Aşağı Saksonya eyaletinde bulunan Wunstorf Hava Üssünde konuşlu bulunuyor.

Savunma Bakanı Ursula von der Leyen, Almanya ordusunun yeni üs ile birlikte NATO ve Avrupa Birliği üyesi ülkelerin ortak kullanabileceği bir nakliye filosu üssüne sahip olacağını söyledi.

Almanya önümüzdeki dönemde filosunda A400M stratejik nakliye uçağı bulunmayan ülkelerle işbirliği anlaşmaları ile bu ülkelerin ağır veya özel nakliye görevlerini beraber gerçekleştirmeyi planlıyor.

A400M için 53 adet sipariş veren Almanya bu uçaklardan 24'ünü filosuna katmıştı.

http://www.kokpit.aero/almanya-a400m-bayvera-yeni-us Mesajı Paylaş

Terra

Leopard tankları yenilenecek

Krauss-Maffei Wegmann (KMW), Alman Ordusuna ait 101 Leopard 2 A6 ana muharebe tankını modernize etmek için 300 milyon Euro değerinde bir sözleşme kazandı.

Almanya'nın Federal Silahlı Kuvvetler Ekipman Bilgi Teknolojileri ve Hizmet Destek Ofisi söz konusu sözleşmenin 28 Mart 2019 tarihinde imzalandığını duyurdu.

Hedefleme sistemi, atış kontrol sistemi ve şasisi Leopard 2 A7V seviyesine yükseltilecek 101 tankın tamamı 2026 yılına kadar Alman Ordusuna teslim edilecek.

http://defenceandtechnology.com/2019/04/05/leopard-tanklari-yenilenecek/ Mesajı Paylaş

nokta

Almanya için İyileştirme

ABD Merkezli Raytheon firması, Almanya'nın Patriot hava savunma sistemlerini en gelişmiş versiyon PAC-3 MSE standardına yükseltecek. Alman Savunma ve Bütçe Komitelerinin yükseltmeyi onaylamasından kısa bir süre sonra, 105.5 milyon ABD doları değerindeki sözleşmesi, Almanya'nın hava savunma gücünü, Patriot kullanan diğer AB ve NATO ülkeleri ile eşdeğer seviyeye getirmeyi amaçlıyor. Alman ordusunun envanterinde,  2008-2010 yılları arasında ABD'den teslim alınan Patriot PAC-3 hava savunma sistemleri bulunuyor.

PAC-3 ve PAC-3 MSE (Missile Segment Enhancement/Füze Segment İyileştirmesi), hedefe çarparak imha (hit-to-kill) prensibi ile çalışıyor. Çarparak imha prensibinden daha önce füzenin hedefin önünde infilak etmesi yöntemi kullanılıyordu. Hedefi etkisiz hale getirmek üzere planlı olarak infilak ettirilen sistem küçük parçalardan oluşmuş bir duvar örüyordu. Hedef füze bu duvara çarparak etkisiz hale geliyordu. PAC-3 MSE, öncülü PAC-3'ten daha büyük çift darbeli katı yakıtlı roket motora, yüzey kontrol kanatçıklarına ve performansı artırmak için geliştirilmiş termal pillere sahip.

ABD Dışişleri Bakanlığı, 12 Temmuz'da Kongre'ye yaptığı bildirimde Askeri Dış Alık (Foreing Military Sale /FMS) yöntemi ile Almanya'ya 401 milyon dolar değerinde MSE satışını onaylamıştı.

http://www.c4defence.com/Gundem/almanya-icin-iyilestirme/8441/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter