Raytheon AIM-9X Hava-Hava Füzesi

Başlatan 7Skies, Nis 08, 2016, 01:57 ÖS

« önceki - sonraki »

7Skies

Nis 08, 2016, 01:57 ÖS Last Edit: Mar 22, 2020, 06:53 ÖS by Yönetim
Amerikan ordusu bir programla(IFPC Inc 2-I) AIM-9X Füzesini   özel geliştirdiği bir lançır ile  UAV lere, Seyir füzelerine, Roketlere, Havan ve Top mermilerine karşı deniyor. 29 Martta bir UAV sistemini vuran füze 1 Nisandada bir seyir füzesine karşı başarı sağladı.

http://www.defensenews.com/story/defense/land/army/2016/04/07/us-armys-multi-mission-launcher-defeats-cruise-missile-uas-threat/82765932/

Mesajı Paylaş
.

putty

#1
Nis 08, 2016, 02:49 ÖS Last Edit: Nis 08, 2016, 03:00 ÖS by putty
Amerika nın demir kubbesi gibi bir şey demek ki.  Hava savunmada böyle önemli bir ihtiyaç doğdu. Küçük yavaş yada hızlı radar kesiti düşük hatta çok düşük hedefler. Benim endişem şu. Bizim baykar gibi pilli iha larda motor ve haliyle iir leke yi bariz kılacak ısı kaynağı yok. Böyle hedeflere karşı iir füzeler zayıf kalırmı. Ermeni iha sı düşürdüler tarlaya düştü cayır cayır yandı demekki benzinli motoru vardı ama bizim baykar pilli onu termal kamera ile hem yakalamak hemde iir füze ile vurmak çok zor olabilir. İsrail in demir kubbesi radarlı olduğu için daha avantajlı mesela
Eskiden mini iha için bir füzemi atılır diyorduk ama şimdi mini ye patriot atsan yine ziyan değil o kadar tehlikelilerki bu araçlar savaş kazandırıyorlar.
Mesajı Paylaş

HDS

Onlar için şimdilik lazer çalışılıyor @putty. Mesajı Paylaş

nokta

Raytheon 392 Milyon Dolarlık Üretim Yapacak

Pentagon, Türkiye'ye, Kore Cumhuriyeti'ne, Tayvan'a, Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) ve diğer ülkelere taktik füze tedarik etmek üzere Raytheon'a 392,4 milyon dolarlık bir sözleşme verdi.

Anlaşma, Eylül 2018'de verilen Hava Önleme Füzesi (AIM) -9X Taktik ve Esir Hava Eğitim Füzelerinin (CATM'ler) onarımı için verilen önceki bir sözleşmeyi değiştiriyor.

Pentagon Cuma günü yaptığı açıklamada Avustralya, Bahreyn, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bulgaristan, Danimarka, Fas, Finlandiya, Hollanda, İsrail, İsviçre, Japonya, Katar, Kore Cumhuriyeti, Norveç Umman, Polonya, Romanya, Singapur, Slovakya, Tayvan, Türkiye'nin füze tedarik edecek ülkeleri arasında olduğunu söyledi.

Çalışmanın Temmuz 2023'te tamamlanması bekleniyor.

https://c4defence.com/Gundem/raytheon-392-milyon-dolarlik-uretim-yapacak/9574/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter