Bell-429

Başlatan ocay, Tem 14, 2016, 06:26 ÖÖ

« önceki - sonraki »

ocay

Anladığım kadarıyla kullanıcıları tarafından oldukça seviliyor Bell-429.

SH Dergisinde Bell 429 CATS Entegrasyonu bilgisi vardı, acaba silahlı bir versiyon mu düşünülüyor?

Örneğin:

BELL 407 MRH tanesi 10 milyon dolar civarında

Mesajı Paylaş

Tolga Özbek

Yeni konsept, sivil platformlardan devşirilerek ucuz silahlı konsept. Cessna Grand Caravan X uçağının kanatlarının altına pod takıyor, Airbus Helicopters EC135'i geliştiriyor. Keza Bell de aynı yolda. Mesajı Paylaş

ocay

http://www.fnherstal.com/primary-menu/news/press-releases/2016/fn-herstal-to-unveil-its-new-fnr-hud-sighting-system.html

FN HUD gibi tak çıkar modüllerle her sivil helikopter roket/gunpod taşır hale getirilebiliyor. Mesajı Paylaş

putty

Yerde askeri land rover e bir tanksavar koyunca o askeri araç oluyorda tepesinde jet motorlu 400 km saat hızı olan yere esir olmayıp istediğin kadar yükselebilen nehirleri tepeleri duvarları mayın tarlalarını geçebilen tanksavar konmuş helikopter mütevazi bir sivil araç mı oluyormuş. Helikopterin en dandiği yerdeki en etkileyici kara aracını ona katlar. Mesajı Paylaş

Merkator

Bell 429'ları Avustralya Donanması emekli etti

Avustralya Donanmasında 2012'den bu yana eğitim amaçlı kullanılan Bell Textron imalatı 429 tipi çift motorlu helikopterler envanterden çıktı. Türkiye'de Emniyet Genel Müdürlüğü,  Orman Bakanlığı ve iş adamları tarafından da kullanılan helikopterler, 7 yıllığına Raytheon Australia şirketinden kiralanmıştı.

Donanmada Sikorsky imalatı MH-60R Seahawk ile MRH-90 Taipan'da görev yapacak pilotlar, geçiş öncesinde Bell 429'larda eğitim alıyordu. Eğitim için Avustralya Donanması Raytheon Australia ile 2011'de bir anlaşma yaptı. İlk etabı 4 yıldan oluşan anlaşmada Bell 429 helikopterleri ile yıllık 1500 saat eğitim gerçekleştirildi. Toplam 4 adet helikopter kullanıldı.

Çift motorlu olan Bell 429'lar, saatte en fazla 287 kilometre hıza çıkabiliyor. Menzili ise 722 kilometre. Helikopterin liste satış fiyatı 7,5 milyon dolardan başlıyor.

ORTAK SİSTEME GEÇİLDİ

Tekrar 3 yıl uzatılan anlaşmanın ardından Avustralya Donanması, Kara Havacılık ile birlikte ortak eğitim programına geçti. Boeing'in Helicopter Aircrew Training System (HATS) içine dahil olacak pilotlar eğitimlerini Airbus Helicopters imalatı EC135'lerle yapacak. Toplam 15 adet helikopter ile yıllık 130 öğrenci pilot, sonar operatörü ve uçucu teknisyen un yetiştirilmesi öngörülüyor.

BELL 429'LAR POLİS'E VERİLDİ

Avustralya Donanması adına sivil tescil ama askeri boyama ile görev yapan Bell 429 helikopterlerinin yeni kullanıcısı ise Yeni Zelanda Polisi oldu. Helikopterler sivil renklere boyanarak polis teşkilatına teslim edildi.

http://www.kokpit.aero/bell429-emekli-oldu Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter