Siberniva

Başlatan meraklı, Tem 29, 2019, 09:50 ÖÖ

« önceki - sonraki »

meraklı

Denizaltıların sessizlik sorununda devrimsel bir çözüm: "Siberniva Uskur Teknolojisi"

Denizaltılar için yaşamsal bir öneme sahip olan ve ana kaynağı denizaltının pervaneleri olan sessizlik sorununa Siberniva'dan bir çözüm geliyor.

Uskurların su altında dönerken oluşturdukları kavitasyon, denizaltıların başlıca ses kaynağı. Siberniva, uçuşları son derece sessiz olan bazı kuşların kanatlarından esinlenerek, Dünyada mevcut olmayan bir pervane formu geliştirmek için ArGe çalışmalarını başlattı. Bir üniversite ile birlikte başlatılan söz konusu çalışmaların sonucunda son derece futuristik bir pervane formu ortaya çıkacak.

Projenin TUBİTAK ArGe destekleri ve savunma sanayi fonlarından yararlanması için girişimler sürüyor. Geliştirilecek uskur, Türk Deniz Kuvvetleri bünyesindeki mevcut denizaltıların yanı sıra, başlatılan MİLDEN-Milli Denizaltı projesinde de kullanılması mümkün olabilecek. Bu sayede Türk Deniz Kuvvetlerine ait denizaltılar, Dünyanın en sessiz denizaltılarından olacak ve tespit edilmeleri oldukça güçleşecek.

https://www.linkedin.com/company/18872711/

Siberniva web sitesi:

www.siberniva.com.tr Mesajı Paylaş

petibor

Tem 29, 2019, 10:03 ÖÖ Last Edit: Tem 29, 2019, 10:09 ÖÖ by petibor
Geliştirmek başka şey buluş yapmak başka bir şey. Tank geliştirirsin bir takvime uymaya çalışırsın ama icadın tarihi planlayamazsın yapacağım bulacağımda diyemezsin. Bu icatmı değilmi onu bilelim ona göre inanalım. Buluş icat gibi bu besbelli anlatılana göre. Bunun vaadi takvimi olamaz. Tek ikna edici hali bu işte açıklama yapacak derecede ilerlemiş olmaları olabilir ancak. Yoksa halep te yetmiş arşın atlıyorum olur bu.
İçime kurt düştü sitesine baktım laf salatası başka bir şey yok. Fonlara göz dikmişler bence Mesajı Paylaş

FeÇe

Tem 29, 2019, 10:20 ÖÖ Last Edit: Tem 29, 2019, 10:25 ÖÖ by FeÇe
Ben tebrik ediyorum.Bir an önce milden veya denizaltı modernizasyonlarında da ürün olarak görmek dileğiyle.
İran ın da süper kavitasyon ile ilgili bir çalışması vardı sanki.
Bu da yerinde ve zamanında olmuş. Mesajı Paylaş

ayibarishi

Bence yanılıyorsun Putty.

Elbette Ar-Ge işinden destek/teşvik almak isteyeceklerdir. Fakat askeri alanla ilgilenmeye başladığım ilk gençlik yıllarımdan beridir bu hususta kafa yordum. Aklın yolu birdir demişler. Açıkçası neden şimdiye kadar bu hususta çalışma yapmadık asıl onu merak etmekteyim. Tebrikler şimdiden Siberniva. Umarım sadece fazla doğru ve mantıklı bir iş yapıyorsunuz diye önünüz kesilmez... Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter