BAE Systems

Başlatan Karabasan, Eki 10, 2017, 01:30 ÖS

« önceki - sonraki »

Karabasan

Eki 10, 2017, 01:30 ÖS Last Edit: Eki 13, 2017, 06:41 ÖS by Alkyone
............................ Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

nokta

BAE Systems Land UK, Kraliyet Deniz Kuvvetleri için yeni 155 mm uzatılmış menzilli yüksek infilaklı mühimmat geliştirdiğini açıkladı. Potansiyel yurtdışı Pazar gereksinimleri de göz önüne alınarak geliştirilen yeni mühimmatın dipten yanma ünitesine sahip olduğu ve 30 ay içerisinde seri üretime girerek teslim edileceği açıklandı.

Yeni mühimmat, 52 kalibre namludan ateşlendiğinde 40, 39 kalibre namludan ateşlendiğinde ise 30 kilometre menzilli olacak ve Birleşik Krallık'ın elindeki M777 çekili ve AS90 kundağı motorlı obüslerinden ateşlenebilecek. Mühimmatın BAE Systems Rokar Silver Bullet hassas güdüm kiti ile uyumlu olabilecek. Bu kit sayesinde atıcı platformlar 10 kilogram RTA (RDX TNT Tip A) veya IMX-104 HE mühimmatlarla 20 metre isabet hassasiyetiyle atış yapabilecek.

http://www.c4defence.com/Gundem/bae-systems-land-uk-den-yeni-155-cozumu/6608/1 Mesajı Paylaş

nokta

Donanmaya Modernize Kruvazör

BAE Systems, ABD ile yeni bir anlaşma imzaladı. Anlaşma kapsamında firma, Ticonderoga Sınıfı güdümlü füze kruvazörü olan USS Gettysburg (CG 64)'u modernize edecek.

 Modernizaston kapsamında geminin silah ve makine sistemleri daha gelişmişleriyle yenilenecek. Aegis muharebe sistemine entegrasyon için gerekli alt yapıyı sağlayacak bu sistemin yanı sıra yeni muahbere ekipmanları ve yüzer platformlar için geliştirilen ağ sistemi (CANES / Consolidated Afloat Network Enterprise Systems) da entegre edilecek. Ayrıca mürettebatın yaşam bölmeleri de iyileştirilecek. 15 ay sürecek olan modernizasyon, 146,3 milyon Amerikan Doları'na mal olacak. Gemi, Ocak 2019'da modernizasyon işlemi başlayacak ve Mart 2020'de tamamlanacak. Bu işlemle birlikte platformun görev ömrü, 2035 yılına uzayacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/donanmaya-modernize-kruvazor/6947/1
Mesajı Paylaş

nokta

Robotlar Alanda

 BAE Systems, MSI Defence firmasının geliştirdiği yeni hafif uzaktan kumandalı silah sistemini yerleştirdiği P950 insansız yüzey aracı ile testleri başarılı bir şekilde tamamladı. Otonom Pacific 950 şişirilebilir patlamaz botun test aracı olarak kullanıldığı sistem, deniz görevlerinin daha hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde icra edilmesini sağlamak için tasarlandı. L3Harris ve MSI Defence Systems firmaları ile beraber geliştirilen platform,  operatörlerin iş yükünü azaltarak uzak mesafelerden görev ile ilgili kritik kararlara odaklanmasını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Bot, tehditi analiz edip duruma göre pozisyon alacak şekilde programlandı. Platform korsanla mücadele, sınır kontrolü, devamlı istihbarat toplama, deniz güvenliği ve kuvvet koruma gibi çeşitli görevleri gerçekleştirebilecek esneklikte tasarlandı. Uzaktan operatör yardımı ile kontrol edilebilen araç, ayrıca yarı otonom olarak devriye modunda 10 gün, takip modunda ise 300 deniz mili mesafeye kadar görev yapabiliyor.

http://c4defence.com/Gundem/robotlar-alanda/8426/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter