Kaddafi Sonrası Libya ve Libya İç Savaşı

Başlatan kimlikci, May 30, 2016, 06:34 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Osman

Aslında zor değil. Eziklik bu. Hepsi böyle rumenler bile. Sakforda yunanistan mevzusunda da yazdım. Bunların hepsi ulus kimlikleri inşasında Türkü kendilerini tanımlamak içim öteki olarak düşman olarak kullandı. Ulus kimlik bazı gerçeklere dayanan bir kurgudur. Bunlar gibi küçük topluluklarda bu kurgu iyice pejmürde ezik bir hal alıyor. Fiktif bir Türk üzerinden kendilerini tanımlıyorlar. Milliyetçi/muhafazakar olanları daha da radikal oluyor bu bakışta.

Aklı başında insan her yerde var o ayrı. Bir öteki olarak bu fiktif Türk imajı aslında yerle bir oluyor internetle, türk dizileri sinemasıyla, turizmle, ticaretle..daha zaman var ama yerle bir olacaktır. Mesajı Paylaş

putty

Eyl 13, 2020, 03:44 ÖS Last Edit: Eyl 13, 2020, 03:49 ÖS by putty
Osman biraz empati yapalım. Kurtuluş savaşı öncesi iki sene kadar Yunan işgali gördük oda Polatlıya kadar bütün vatan değil hatta bu hali ile işgal bile sayılmaz cephede bir süre geri çekildik sayılır ama bu bile bizde bir asırdır bitmeyen travmaya yol açtı onun bayramlarını mezalimlerini öfkelerini anlatıp duruyoruz Cumhuriyeti bu işgalden kurtulma zaferi gibi taçlandırdık okullarda anlattık. Birde onları düşün asırlarca Türk işgalinde kaldılar. Hemde kısmen değil tamamen son karışlarına kadar kimi dört kimi beş yüz yıl yönetildiler. Sonrada diyoruz ezikler varoluşlarını Türk düşmanlığı üzerine kurmuşlar. Biz iki sene işgal gördük travmadan hala daha kurtulamadık onla yatıp onla kalkıyoruz. Ben Sakfor da olmadığım için orada yazıyorsun kimse bunları demiyor tabi sana Mesajı Paylaş

assslan

Bu durumun oluşmasında ders kitaplarının içerikleri doğrudan etkendir. Mesajı Paylaş

Osman

Putty benim anlatmaya çalıştığım bugünkü Türklerle o ülkelerde endoktrine edilen ve siyasi/kültürel zıtlıklar üzerine kurulan gerilimin ana unsuru Türk arasında ciddi uçurumlar olduğudur. Kaldı ki tek tip bir Türk  mü var. Gerçekten kopuk basmakalıp imgelerle kendilerine bir kimlik inşa etmişler. Tüm kimlikler biraz böyledir ama bunlarınki aşırı sakil. Yoksa bizde de yok mu önyargılar avrupalılara karşı. Bin çeşit avrupalı var

Yurt dışında tanıştığım 30 yaşında olmayan bir bulgar memur bana "istanbul çok güzel ama şaşırdım gidince, daha doğulu bir şey bekliyordum çok modern" demişti. Ya ben Ankaradayım bana daha uzak istanbul senden, 40 defa gitmen lazımdı, insan bir merak eder bu internet çağında sadece merak bile yetiyor Mesajı Paylaş

bnb

Libya'da sivil gemimize el konmuş. Bu sefer hafter. Ne kadar agresif politika izliyoruz değil mi? O yüzden herkes gemilerimize çıkmaya, el koymaya cesaret edebiliyor. Çok agresifiz. Mesajı Paylaş

comanchee

Gemi Türkiyeye ait değil. Mesajı Paylaş

catfish

Enka İnşaat; Tripoli ve Misurata'da, toplam iki adet elektrik santrali inşaatına başlıyormuş.

https://www.facebook.com/enkaconstruction/posts/1469311746606625

Mesajı Paylaş

korat

İlginç bir haber Libya da ele geçirilen bir pantsir sistemi ABD tarafından Almanya daki ramstein üssüne getirilmiş. Sistem Wattiya üssünde ele geçirilmiş. Bizimkiler Türkiye ye getirmeyi düşünmediler mi veya getirilen bir pantsir oldu mu. Watiya da bir de enkaz altında kalan pantsir vardı.
https://www.thetimes.co.uk/article/russian-missile-system-spirited-out-of-libya-by-us-hjjtz0kd2 Mesajı Paylaş
Her yeni nesil uçak yeni bir stratejimi gerektirir?

Topgun

Yeni iktidar değişikliği ile birlikte Sam amcada el atmaya başladı Libya'ya. Bugün hem kendi, hemde BM'ye yabancılar çıksın, Libya'yı Libyalılara bırakın açıklaması yapmış, yaptırmış! Mesajı Paylaş

Tigerfish

Sadece bir adet Pantsir mi elegecirildi bugüne kadar? Mesajı Paylaş

Xarda

Pantsir Ankara'ya getirilmiş, Amerikalılarla birlikte incelenmek üzere anlaşılmış.
https://twitter.com/Defence_Turk/status/1365022666399358980?s=19 Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter