Kaddafi Sonrası Libya ve Libya İç Savaşı

Başlatan kimlikci, May 30, 2016, 06:34 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

doğu

Şub 23, 2020, 03:06 ÖS Last Edit: Şub 23, 2020, 03:29 ÖS by doğu
 Rusun gazabini goren abd de ariyor dermanini. Bu ruslara abd bilerek engel olmuyor, idlibde de benzeri durum var.
 Adamlarda oyle bir ozguven var ki ruslari istedikleri zaman pasifize edebileceklerine inanclari tam. Mesajı Paylaş

BuLuT__

Ben ortada bir gazap göremiyorum.
Allah onları Türkün gazabından korusun..! Mesajı Paylaş

doğu

Forumun en bıçkın delikanlisi Bulut. Sagolsun her mesajin altina Türkün ne kadar guclu oldugunu yazip bizleri de aydinlatiyor, cesaretlendiriyor. Siz olmasaniz her birimiz korkak birer tavuk gibi saklanacagiz oysaki.
 Ortada bir gazap var mi yok mu bunu rus ucaklarinin bombalari altinda ezilen insanlara bir sormak lazim. Bilmem hic konustunuz mu gelen onca insandan bazilariyla, hic dinlediniz mi ornegin anilarini, yasadiklarini.. Mesajı Paylaş

BuLuT__

Sayın Doğu ,
Oraya yığılan ordumuz için bu gazap mı oluyor şimdi ?
Burnumuzun dibindeki lojistiği bile sınırlı bir ordu bizim için ne tür bir gazap yaratabilir.
Sanki karşısında tir tir titriyormuşuz gibi...! bir söylem yada anlam niye yaratıyorsunuz?
Sivil halk için elinde silah olan herkes bir gazap unsuru olabilir ama Natonun ikinci büyük ordusu için oradaki güç ezilecek bir böcektir ancak.
Aksini düşünen zaten bu toprakları terkedip gitsin. Başımızdaki siyasetçilerin basiretsizliği bizi aciz gibi bir duruma düşürmüş gibi göstermesi onları ezip dümdüz edeceğimiz gerçeğini değiştirmez. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

@Bulut

Doğu Rusların Suriye'deki sivil halka yaptıkları zulümden bahsediyor...

Mesajı Paylaş

doğu

Şub 26, 2020, 10:03 ÖS Last Edit: Şub 26, 2020, 10:08 ÖS by doğu
 Ūstad eline kuregi alan ya abd yi ya rusyayi bocek gibi ezip geciyor bu ara. Herkesin siniri tepesinde belli ki, cok da sey etmemek lazim. Aksi birsey "ya bak bir dur o kadar basit degil" deyince kocaman gozleriyle Mete Han'dan girip Fatih'den devam edip Ataturk'den cikiyorlar, neme lazim..
 Ya ölduk bittik ya dunyayi ezdik gectik, marjinal milletiz vesselam.. Mesajı Paylaş

BETONBEY

Libya'daki UMH Birlikleri Vatiyye Hava Üssü'nde Kontrolü Sağladı

Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde meşru Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) askeri birlikleri başkent Trablus'un güneybatısında yer alan ve ikinci en stratejik üs konumundaki Vatiyye'yi tümüyle ele geçirdi.

UMH'nin bu sabah başlattığı Barış Fırtınası Operasyonu'nu komuta eden Tümgeneral Usame Cuveyli yaptığı yazılı açıklamada, Vatiyye Askeri Hava Üssü'nde kontrolü tamamen sağladıklarını açıkladı.

Cuveyli, BM'nin yeni tip koronavirüs nedeniyle yapılan insani ateşkes çağrılarına rağmen, Hafter milislerinin Trablus'a saldırılarını sürdürmesi üzerine harekat başlattıklarını hatırlattı.

Üsse bu sabah üç ayrı koldan operasyon düzenlediklerini dile getiren Cuveyli, özellikle de ana girişten yaptıkları girişimde üssün tamamını ele geçirdiklerini bildirdi.

Mitiga'dan sonraki en önemli hava üssü

Mitiga Havalimanı'ndan sonraki en önemli askeri hava üssü olarak kabul edilen Vatiyye, Ağustos 2014'te Hafter milislerinin eline geçmişti. UMH birlikleri Nisan 2019'da üste kontrolü kısa süreli almış ancak tekrar kaybetmişti.

Aydoğan Kalabalık, 25.03.2020  Trablus

https://www.aa.com.tr/tr/dunya/libya-daki-umh-birlikleri-vatiyye-hava-ussunde-kontrolu-sagladi/1779067

https://twitter.com/Oded121351/status/1242737757706911745?s=20 Mesajı Paylaş

Osman

Operasyonun başarısız olduğu ve karşı saldırıya geçen Hafter güçlerinin birkaç kasabayk aldığı söyleniyor. Libyada bir vakanın netleşmesi için 2 gün beklemek lazım herhalde. Ortalık çarpıtılmış haber kaynıyor. Mesajı Paylaş

Tigerfish

Sirte Aciklarinda fransiz firkateyni Türkiyeden gelen yük gemisini durdurmus ve rotasini degistirmeye zorlamis. Bizim kaynaklardan bu olaydan pek bir sey duyulmuyor. Fransizlar dispolitikada kuduruktur. Bölgesine yakin tek bir yakin istemez.

Yunanlar forumlarda ülkeleri sanki bir b.k becermisler gibi bayram ediyorlar. Mesajı Paylaş

BETONBEY

O bölgedeki fırkateynlerimizden biri gelen gemiyi eskorduna alıp Libya'ya götürür, Fransızlarda öyle bakar. Bu mevzu kimin, neyi, ne kadar istediği ve göze alabileceği mevzusu... Mesajı Paylaş

warrior

Türk Deniz Görev Grubunda görevli TCG GEDİZ, TCG GELİBOLU, TCG GİRESUN, TCG GÖKÇEADA, TCG GÖKSU ve TCG YB.KUDRET GÜNGÖR; Akdeniz'de keşif, gözetleme ve varlık gösterme görevi icra etmektedir.

Bu gemiler gereken cevabı vermiştir,merak etmeyin.. Mesajı Paylaş

Tigerfish

@ warrior

Keske basinda yeri olsa. Disariya karsi pisrik tutum havasi var. O fransizlarin haddi nasil bildirildi merak ediyorum Mesajı Paylaş

Defence

Ben böyle bir olay yaşandığını sanmıyorum. Mesajı Paylaş

HeleBiDinle

Libya'da son birkaç gündür TB2'lerin yeniden aktif olarak saha çıktığına, Hafter'e ait 1 general, 2 Albay, 100'den fazla da milisin öldürüldüğüne dair haberler geliyor.

Acaba İdlib benzeri bir teşkilatı orada da hayata geçirmiş olabilir miyiz? Mesajı Paylaş

Karabasan

Sayın HeleBiDinle İdlip'in mutfağı zaten Libya idi. TSK bu işin teorisini orada yazdı. Dolayısı ile operasyonlarda belki göreceli olarak(kamuoyuna yansımayanları da göz önüne almak gerekir) yavaşlama söz konusu olsa bile kurmay zekanın sahada herhangi bir boşluk bırakacağını zannetmiyorum.
  Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter