HMSB-MANYETİK MOTOR

Başlatan kimlikci, May 17, 2016, 05:03 ÖS

« önceki - sonraki »

aktifkarbon

Sayın @HAZERFEN iki mıknatısa kucakla para veren salaklar sadece yoldan geçen sazanlar değil. Dev gibi firmaların, hatta devlet kurumlarının yakıt tasarrufu yapıyor diye kazanlarının doğalgaz hatlarına, fuel oil hatlarına bu aletleri taktırdıklarını duydum, hatta o yakıt tasarrufu yaptıran mıknatısları satın alan üniversiteler bile vardı.(200bin USdolar veren devasa teknoloji şirketleri vardı bunların arasında, bir ara elimde listesi vardı bu firmaların)

Aslı astarı olmayan bu şeylerin teknikle bilimle alakası yoktur. Ve sayın @Baltica da, enfes bir benzetme ile köfte ve ekmekle termodinamik kurallarını gayet güzel anlatmış. Keşke termodinamik dersini anlatan hocalarımız da böyle anlatsalardı, daha kolay öğrenirdik :D
Termodinamik kuralları modern bilim ve teknolojinin gelişmesinden beri yıkılmamıştır, bunu yıktığını söyleyen ya yalan söyler ya da ölçüm hatası yapmıştır. Ama bundan para kazanmaya çalışıyor ise istisnasız dolandırıcıdır ve uzak durulması gerekir.

...öyle sıkıştıklarında "ne yani bir Türk/müslüman buluş yapamaz mı" diye duygu sömürüsüne girdiklerinde de yumruğumu dirseğime kadar ağızlarına sokasım geliyor. Acaba doğrumudur diye aklınızı yormayın, bu çakal mucit cinsleri ile birçok ortamda tartıştım, tanıştım, ürünlerini inceledim, hepsi boş şeyler.

Bu gibi girişimciler genelde güzel bir reklam çalışmasından sonra saf ama çuvalla parası olan kişilerin paralarını toplayıp büyük yatırımlar yapacağız diye dolandırmayı düşünen tiplerdir. Mesajı Paylaş
_________________
Erhan DOĞUDAN
AC-GC Karbon Ürünleri ve Teknolojileri
İZMİR
edogudan@aktifkarbon.com
http://www.aktifkarbon.com

SosyalMedya:
http://twitter.com/aktifkarbon
http://www.facebook.com/aktifkarbon

HüsamettinErTürk

Elektrik devreleri II dersini alırken @aktifkarbon üstadın anlattığı kaçakçılığı bende düşünmüştüm acaba prizden aktif güç niyetine reaktif güç çeksek bizim sayaçlarımızda bunu okumasa geri bu reaktif güçü aktif güce nasıl çeviririz diye
Ama benden önce düşünenler çıkmış. Mesajı Paylaş

aktifkarbon

Sayın @HüsamettinErTürk kullandığınız elektrik V ve A değerleri ile size iş yapar. Aktif kullanım veya reaktif kullanım ise sadece faturalandırmada, ölçme tekniğinde önemlidir.

Kısacası şu anda tasarruflu cihazlarda yapılan şu:
Bir bobin veya kondansatör ilavesi ile alternatif akımda faz kaydırıp evdeki aktif sayacın az yazmasını sağlıyorlar. Öyle inventördü, tasarruflu motordu, kimyasal elektrofüzyon rezonans gibi her disiplinden karıştırılmış kelimelerle süslü teknolojilerin temelinde yatan bu.
Elin gavuru yüzyıllara dayanan teknolojik birikimleri, astronomik bütçeler ve teknik ekiplerle bir motorda % 0.5 verim artışı yapınca havalara uçuyor, bizde %50den az verim artışı yapan yok!!!

Hele ki dünyanın en az tüketen kliması dünyada ilk önce Türkiyede dendiğinde iyice uyuz oluyorum. Ne güzel bir ülkeymişiz de elin Almanı, İtalyanı veya Japonu geliştirdiği teknolojiyi kendi ülkesinden önce bizde hizmete sunuyor.

Kanunen Cos(fi) dediğimiz güç faktörü saptırma 0.86 dan az olamaz, ama denetim olmayınca bu değeri 0.08 değerine kadar düşürebiliyorlar. Elektroheat firmasının elektrikli kat kaloriferini açıp inceledim suyu bir kondansatör mantığı ile ısıtıyorlar, yani su ile ayrılmış iki iletken plakaya enerji veriyorlar.

Bu tip cihazlarda KOMPANZASYON YAPARAK tüketimi azaltıyoruz diyenler de var ama gerçekte kompanzasyon yapmıyorlar, KOMPANZASYONU BOZUYORLAR.
Enerji çektiğiniz hatta sayaçtan sonra bir bobinle veya kondansatörle faz kaydırma yaparsanız para mara ödemezsiniz. Bunu enerji bakanlığına da tedaşa da defalarca ilettim ama kazımadılar. Kaç kongrede tartışmaya açtım, bildiri sundum, cihazlardan birini LANG diye kürsüye koydum... akademisyenler de destek olmadı.
....çünkü o sert mücadele verdiğim dönemde İTÜ Makina Fakültesi o firma için olumlu rapor vermişti, 1kw tüketime karşılık 1.5kw ısıtır şeklinde açık ifade ile.

20kVAR'lık kondansatörü yüz liraya bulabilirsiniz, gerisi klemens izolebant gibi kıldır kıpçık şeyler. Alın size LEGAL(!) bir devridaim makinası veya TASARRUF CİHAZI. Nasılsa kayıp kaçaktan sizin yerinize ödemeye hazır koca bir halk var. Bunu bir bobin devresi ile de yapabilirsiniz ama hem ağır hem de daha pahallıya mal olur.
Ahlaki mi? KESİNLİKLE DEĞİL!!!
Ama bakanlığın düşük güç faktörü olan floresan temelli tasarruf ampullerini tavsiye etmesi daha mı ahlaki?
...aklın olmadığı yerde ahlaktan bahsetmeye gerek yok. Mesajı Paylaş
_________________
Erhan DOĞUDAN
AC-GC Karbon Ürünleri ve Teknolojileri
İZMİR
edogudan@aktifkarbon.com
http://www.aktifkarbon.com

SosyalMedya:
http://twitter.com/aktifkarbon
http://www.facebook.com/aktifkarbon


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter