Çin Silahlı Kuvvetleri

Başlatan kimlikci, May 16, 2016, 09:16 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

kimlikci

May 16, 2016, 09:16 ÖS Last Edit: Ağu 20, 2016, 05:27 ÖS by kimlikci


kimlikci

Çin'de askeri reformları Kara Kuvvetleri engeliyor


Çin ordusunda devrim niteliğinde reform girişimi hazırlığı yapıldığı ancak bu girişimin bir çok mercii tarafından öne sürülen engellere takıldığı bildirildi.
Rus Nezavisimaya (Bağımsız) gazetesinde Vladimir Skosirov imzasıyla yayınlanan makalede, dünyanın en büyük ordusunda yapılmak istenen reformlar ele alındı.
Çin Komünist Partisi bir açıklama yaparak orduda reformların engellendiğini açıkladı ancak bunun kimin tarafından yapıldığını belirtmedi. Uzmanlara göre, reformlara en büyük engel, ordudan atılması beklenen kara kuvvetleri personeli.
Çin devlet başkanı Xi Jinping, Silahlı Kuvvetler üzerindeki kontrolünü genişletmek için Merkezi Askeri Konseyin yanında askeri operasyonların komutanlığını da kendi üstlendi.
Komünist Partisi liderlerine göre, 2020 yılında ordunun yönetim ve kontrol sistemlerinde ve ortak operasyonlar mekanizmasında büyük değişikler yapılması gerekiyor.
Rusya'nın aksine, Çin hükümeti şu anda hiçbir yerde askeri operasyonlar yapmıyor. Ancak ordu her zaman iktidar partisinin en önemli gücü olmaya devam ediyor. Xi Jinping'e göre, öncelikle Çin'in Halk Kurtuluş Ordusu ABD ordusunu aşacak bir güç haline gelmeli. Bunun için ise eski Sovyet modeline kopyalanan Çin ordusunun yapısı yeniden inşa edilmeli. İkinci olarak da ordudaki klan sistemi ile birlikte yolsuzlukların da kökü kazılmalı.
Financial Times gazetesinin haberine göre, bugüne kadar orduda kendi adamlarını ilerletmek isteyen iki general ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Toplamda ise 37 generaller hapis cezasına çarptırıldı.

http://www.dunyabulteni.net/dunya/372378/cinde-askeri-reformlari-kara-kuvvetleri-engeliyor

Farklı kaynaklarla Çin ordusunda reform

http://www.c4defence.com/Arsiv/dunyanin-en-buyuk-ordusunda-reform/179/1

http://turkish.china.com/home/comment/1441/20160104/540275.html Mesajı Paylaş

Destiny

Konu başlığını Çin Silahlı Kuvvetleri olarak değiştirebilirmiyiz.? Öylesi daha iyi gibi. Biraz aktif tutmaya çalışıcam konuyu önemli bir başlık bence. Mesajı Paylaş

Destiny

001A uçak gemisinin güncel hali, Liaoning'e kardeş yapmışlar belliki. Tonaj farklılıkları olduğu söyleniyor ama yinede aynı klasman belli. Ancak burdan kazandıkları tecrübelerle daha büyük bir uçak gemisi yapacaklarınıda söylemeyi ihmal etmiyorlar kamuoylarında birde süper uçak gemisi fantazisi varki.., ki yapacaklar gibide baya baya araştırıyorlar karaya uçak gemisi inşa ettiler, karadan farklı tip uçakları katapultla fırlatıyorlar çalışmalar yapıyorlar yine bir kaç seneye evvel savunma bakanlığı sitelerinde yakaladığım milyarlarca dolar aktardıkları adını tam hatırlayamadım ama ''Nükleer Tahrik Teknolojilerinin Gemilerde Kullanımı'' tarzında bir şeydi cidden yapacaklar gibi.

Mesajı Paylaş

Destiny

Çin 6.Nesil Savaş Jeti tasarımı/projeleri. ABD Uzay ve Füze Savunma Konferansından.

6.Nesil İnsanlı konsepti..
Dark Sword İHA tasarımı..

Mesajı Paylaş

Destiny

Dakikada 10.000 atım yapabilen Type1130(11namlux30mm) CIWS silahı.Mesajı Paylaş

Destiny

Type091 55.000tonluk İkmal Tankeri.

Mesajı Paylaş

Destiny

Çin Type-055 Destroyerinin inşasına başlandı. Ortaya ne çıkacağı en merak edilen gemilerden biri Çin'in ana vurucu gücünü oluşturacak destroyeri.Bittiğinde muhtemelen alttaki tasarıma benzeyecek.

Mesajı Paylaş

kimlikci

#9
Eyl 06, 2016, 01:44 ÖÖ Last Edit: Eyl 06, 2016, 09:14 ÖÖ by kimlikci


J20 savaş uçağı Tibet özerk bölgesinde bir sivil havaalanında

Twitterde dolaşan güncel J20 resimleri Mesajı Paylaş

kimlikci

#10
Eyl 06, 2016, 09:07 ÖÖ Last Edit: Eyl 06, 2016, 09:10 ÖÖ by kimlikci

"Shenyang H-18 long-range stealth bomber, #China #PLAAF CG artwork, part1."

https://twitter.com/baiweinov/status/771602073360080896

Bu bana sayın Destiny nin 6. Nesil savaş uçağı hakkında paylaştığı görselin bir benzeri gibi geldiJ15 savaş uçağı

China's aero-engine development industry sets lofty goals for next decade
http://en.people.cn/n3/2016/0905/c90000-9110931.html

Yapılan Uçak gemisinin son resimleri
Mesajı Paylaş

Destiny

Benzeri değil Sn.Kimlikci aynısı. Amerikalılar muhtemelen temsili resim olarak bu görseli alıp kullanmışlar. O resimdeki tasarım AirShow'larda standlarda yerini almış bir konsept. Ama benim anladığım kadarıyla kesinleşmiş bir konseptte değil bir kaç farklı konsept daha var. Öğrenmemiz çok uzun sürmeyecek gibi ama.

Tibetteki üs dünyanın en yüksek hava üssüdür, J-20'yi o şartlarda denemek için göndermişler. Mesajı Paylaş

kimlikci

The Indian Air Force must prepare for Chinese fighters in Tibet
http://www.defencenews.in/article/The-Indian-Air-Force-must-prepare-for-Chinese-fighters-in-Tibet-7946

Konuyla ilgili haberlerde çıkmaya başladı... Mesajı Paylaş

Destiny

Yeni tanıtılan CK-20 Supersonic İHA tasarımı.

Uzunluğu : 9.3m, kanat açıklığı 7.3m, yükseklik 2.3m. Tek motorlu, 5.5ton ağırlığa sahip olacak İHA 18.000m yükseklikte yaklaşık 1.8mach ve üzerinde hıza çıkabilecekmiş.


Mesajı Paylaş

Observer

Çin Kuzey Denizi filosuna ilk Type 52D muhribini envanterine aldı.

Bugüne dek 5 adet imal edilen Type 52D muhriplerinin ilk 4 adedi Çinin Güney Denizi filosuna verilmişti. Xining adlı gemi 7500 ton. Her biri 32 hücreli iki dikey atış sistemine sahip. Bu dikey lançerlerden ilki önde köprü önünde, ikincisi ise arkada helikopter hangarının üzerinde yer alıyor. Gemi kullandığı HHQ-9A füzeleri ile bölgesel hava savunma yeteneğine sahip.

Geminin dikey atış sistemleri ayrıca kara hedeflerine de etkili gemisavar füzelerini de atabiliyor. Gemi 'Dragon Fly' adlı faz dizinli Type 346A radarına da sahip. Gemi ayrıca gövdeye monteli ve çekili sonarları ile büyük bir anti-denizaltı gücüne sahip. Bu amaçla dikey lançerlerden içlerinde torpido olan roketler de atabiliyor.

Gemi ikiz hangarlarında, Harbin Z-9 ve Kamov Ka-28 ASW ve Kamov Ka-31 erken uyarı helikopterlerini de kullanabiliyor.

http://www.janes.com/article/67151/china-s-north-sea-fleet-receives-first-type-052d-destroyer Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter