Çin Silahlı Kuvvetleri

Başlatan kimlikci, May 16, 2016, 09:16 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Anatolia

Sari Deniz (Yellow Sea) tatbikatindan.


Mesajı Paylaş

Atılgan

Çin yeni uçak gemisinin güç sistemini test etmeye başladı


Çin, inşa ettiği ilk uçak gemisinin güç sistemlerini test etmeye başladığını ve önümüzdeki ay ise güverte sistemlerinin testlerine başlayacağını duyurdu.
Çin gemi inşa endüstrisi şirketinin yöneticisi tarafından yapılan açıklamada; testlerin planlanan tarihlerden önce başladığı, güç sistemleri testlerinin makine sistemleri ile yardımcı makinelerin düzgün çalışmasına yönelik ilk adım olacağı ve güverte sistemleri testlerinin ise geminin deniz kabul testlerine başlayıp başlayamayacağını göstereceğini bildirildi.

İnşa edilen gemi, Çin'in 1998 yılında Ukrayna'dan aldığı ve daha sonra aktif hale getirerek kullanmaya başladığı Liaoning uçak gemisinden sonra sahip olacağı ikinci uçak gemisi.

http://www.denizhaber.com.tr/cin-yeni-ucak-gemisinin-guc-sistemini-test-etmeye-basladi-haber-75849.htm Mesajı Paylaş

Defence

Çin, yeni lojistik gemisi Hulun Nur'u donanmasına kazandırdı


Dünyanın en güçlü orduları arasında yer alan Çin, yeni lojistik gemisini hizmete soktu.
Çin'in Guangzhou şehrinde 1 Eylül tarihinde yapılan törenle hizmete giren Hulun Nur (965) isimli gemi, uçak gemisi görev grupları ile açık denizlerde görev yapan filoları desteklemek üzere görev yapacak.

Geminin hizmete giriş töreni, Çin Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Shen Jinlong tarafından askeri bayrağın toka edilmesi ve sertifikasının sunulması şeklinde icra edildi.

http://www.denizhaber.com.tr/cin-yeni-lojistik-gemisi-hulun-nuru-donanmasina-kazandirdi-haber-76253.htm Mesajı Paylaş

nokta

Çin Yedinci Casus Gemisini Suya İndirdi


Çin Halk Kurtuluş Ordusu Donanması (PLAN) için inşa edilen yedinci geliştirilmiş Dongdiao Sınıfı (Tip 815A) yardımcı genel istihbarat (auxiliary general intelligence/AGI) gemisi 8 Eylül'de Şanghay'da suya indirildi.

Dongdiao Sınıfı gemiler 6 bin ton deplasmana sahip ve yaklaşık 20 knot'luk azami hıza ulaşabiliyor. 130 metre uzunluğunda ve 16,4 metre genişliğindeki gemiler, bir adet 37 mm top ve iki adet 25 mm top olmak üzere iki ana silah sistemi ile donatılıyor.

Geliştirilmiş Dongdiao sınıfına ait tüm gemiler, orijinal Tip 815'ler gibi, Hudong-Zhonghua Tersanesi'nde inşa ediliyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/yedinci-casus-gemi-suya-indi/4851/1

Mesajı Paylaş

HDS

Bunlar Almanya'da Siemens, Amerika'da GE'nin yüreğini hoplatan işler.

Aynı şekilde, Rus-Çin yolcu uçağı geliştirme anlaşma ve projeleri Avrupa'da Airbus ve Amerika'da Boeing'i şimdiden ve fazlası ile rahatsız eden şeyler.

Bunlar çok karlı ve net ihracat kalemleri. Atlantik'in iki yakasının en sert rekabetine sahne olan alanlar bunlardı. Fakat Çin'in bu "özel" alanlarda elini kolunu sallaya sallaya at koşturamaması için ellerinden geleni yapacaklardır. Mesajı Paylaş

Anatolia

Denizcilerin kamuflaji berbat ama araclar cok guzel ve uyumlu. Mesajı Paylaş

Yakın

Çin, büyük uçak gemisi tasarlama gücüne sahip

Çin Komünist Partisi (ÇKP) 19. Ulusal Kongresi bugün sona erdi. Kongrenin kapanış töreninden sonra 21 temsilci, toplu basın toplantısına katılarak yerli ve yabancı muhabirlerin sorularını yanıtladı.

Çin Gemi Yapımı Sanayi Şirketi'ne bağlı 701 Araştırma Enstitüsü Başkanı Wu Xiaoguang, Çin'in orta büyüklükte ve büyük uçak gemisi ve büyük çaplı destroyer tasarlama ve geliştirme gücüne sahip olduğunu belirtti.

Çin'in uçak gemisi geliştirme projesinin başmühendis yardımcısı olan Wu, geçen 5 yılda Çin'in gemi yapımı alanında büyük başarılar elde ettiğini dile getirdi.

Wu, bu alanda dünyanın ön sıralarında yer alacaklarını sözlerine ekledi.

http://turkish.cri.cn/1781/2017/10/24/1s186217.htm Mesajı Paylaş

Destiny

Sanıyorum bu liaoning klasmanında 1 adet daha gemi gelecek ama ski jump olmayacak buhar veya manyetik fırlatıcı olacak. Sonra büyük gemilere yönelecekleri tartışılıyor ağırlıklı. Mesajı Paylaş

KarabasanYeni yapılan uçak gemisinin son uydu görüntüleri
https://twitter.com/RupprechtDeino/status/924986930453991424Resim de inşa edildiği görünen 2 tane Tip 55 destroyeri var. Haziran 2017 de ilk destroyer denize indirilmişti.
Bu destroyerleden toplamda 4 adet inşa edilmesi bekleniyor
Destroyerlerin ağırlığı 10 bin ton
https://twitter.com/RupprechtDeino/status/924988277228298241
Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Karabasan10 DF15 füzesi aynı anda ateşlenirken Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Karabasan


3x j-20 3x j-16


Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

nokta

Çin'in Yeni İHA'sı Görücüye Çıktı

Çin'in insansız hava sistemleri üreticisi Beihang, 13 Kasım'da Taizhou'daki tesislerinde taarruz kabiliyetine sahip yeni insansız hava aracını (İHA) ilk kez tanıttı. TYW-1 olarak adlandırılan İHA, 9,85 metre uzunluğunda ve 2,5 metre yüksekliğinde bir platform; kanat genişliğiyse 18 metre. Çin medyasında çıkan haberlere göre, TYW-1, 7,5 kilometrelik azami irtifaya, 40 saat havada kalış süresine ve saatte 200 kilometre azami hıza sahip. İHA'nın faydalı yük taşıma kapasitesi ise 370 kilogram. Platformun 5 bin metre irtifadan 50 kilometre uzaklıktaki bir plakayı okuyabilecek kapasiteye sahip elektro-optik sistemler ile uydu navigasyon ve kontrol sistemleriyle donatılıyor

http://www.c4defence.com/Gundem/cin-in-yeni-iha-si-gorucuye-cikti/5148/1 Mesajı Paylaş

Karabasan

Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Karabasan

Çin, halihazırda 80 uçaklık stratejik bombardıman filosuna yeni model 100 uçak daha eklemeye ve 'görünmez' kıtalararası bombardıman uçağı geliştirmeye hazırlanıyor.
https://tr.sputniknews.com/haberler/201711271031170700-cin-stratejik-hava-filosu/ Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

nokta

Çin denizde sürpriz peşinde

Çin'in üzerinde çalıştığı uçak gemisinde J-20  ve J-31 beşinci nesil savaş uçakları görev yapacak. Çin'in milli olarak geliştirdiği gemi  yakında deniz denemelerine başlayacak.  Havalanma rampası bulunan güvertede uçaklar elektromanyetik katapult ile havalanacak. J-15 savaş uçakları bu sistemi kullanacak ilk uçak tipi olacak.  J-15'ler 2012 yılından bu yana denemelerde görev alıyor. Çin'de yayınlanan Military Time dergisine konuşan kıdemli araştırmacı Yin Zhuo'ya göre J-20 ve J-31'ler uçakta görev yapacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/cin-surpriz-pesinde/5256/1 Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter