Bulgaristan Silahlı Kuvvetleri

Başlatan nokta, May 27, 2017, 09:10 ÖÖ

« önceki - sonraki »

HARZEMŞAH

Bulgaristan F-35 almıyor, ABD'den ücretsiz hibe etmesini istiyor...
Yani boş iş. Mesajı Paylaş

nokta

Bulgaristan, F-16'lar gelinceye kadar MiG-29'ları modernize ediyor

Bulgaristan Hükümeti, yeni Amerikan F-16 savaş uçaklarının teslimatı yerine getirilinceye kadar sekiz MiG-29 uçağının motorlarının değiştirilmesi ve gövde ömrünün uzatılmasını arttırmak için ek olarak 8 milyon Euro ayıracak.

Hava Kuvvetlerinin havacılık kontrol kabiliyetlerini sürdürmesi ve NATO'nun toplu savunma mekanizmalarının ve AB'nin ortak güvenlik ve savunma politikasının uygulanması ve hava egemenliğini (Air Policing) garanti etmek için gereken fonların 2019 merkezi bütçede planlanan giderlerden tahsis edileceği bildiriliyor.

http://www.kokpit.aero/bulgaristan-mig-29-yenileme Mesajı Paylaş

nokta

Bulgar Bilmecesi Çözüldü

Tam bir bilmeceye dönüşen ve çok sayıda adayın ismi zikredilen Bulgar jet tedarikinde, nihai karar çıktı.

Bulgaristan, bitmek bilmeyen jet tedarik sürecinde tercihini yaptı. Sofya, Lockheed Martin ile F-16V Blok 70 tedariki için 512 milyon Amerikan Doları tutarında anlaşma imzaladı. Yabancı Askeri Satışlar (Foreign Military Sales / FMS) kapsamında Sofya, toplam sekiz adet uçak teslim alacak. Henüz motor seçiminin belirtilmediği süreçte Bulgar envanterine girecek olan tüm platformlar tek sandalyeli olacak. Pilot eğitimleri ise Amerikan Hava Kuvvetleri (US Air Force / USAF) veya NATO bağlısı çift sandalyeli uçaklarda icra edilecek.

İlk Bulgar F-16V'sinin 2023'te teslim edileceği sürece kadar MiG-29 (NATO Kodu: Fulcrum)'lar, görevlerini sürdürecek.

https://c4defence.com/Gundem/bulgar-bilmecesi-cozuldu/9652/1 Mesajı Paylaş

Hard-Kill


FeÇe

UMH ye alalım hemen :) Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter