Rusya Silahlı Kuvvetleri

Başlatan kimlikci, May 16, 2016, 12:18 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

nokta

Kuzey Kutbuna Nükleer Kırıcı

FSUE ATOMFLOT firması, nükleer tahrik sistemine sahip buzkıran gemisi tedarik etmeye devam ediyor. Firma, Rusya merkezli Baltık Tersanesi (Baltiysky Zavod) ile Nükleer İtkili Buzkıran Gemi Projesi kapsamında inşa edilen Proje 22220 sınıfı platformların dördüncü ve beşinci gemilerinin inşası için yaklaşık 1,5 milyar Amerikan Doları değerinde anlaşma imzaladı. Platformların, 2024 ve 2026 yıllarında teslim edilmesi planlanıyor.

Projenin ilk gemisi olan Arktika'nın inşasına 2013'te başlayan Baltık Tersanesi, 2015 ve 2016 yıllarında ikinci ve üçüncü platformlar olan Siberia ve Ural'ı kızağa koymuştu. 2020'nin Mayıs ayında Arktika'nın hizmete girmesi planlanırken, Siberia'nın 2021'de, Ural'ın ise 2022'de teslim edilmesi hedefleniyor.
Her biri 33 bin 450 ton deplasmana ve 173 metre uzunluğa sahip olan Proje 22220 sınıfı gemiler, 175 MW'lık iki adet RITM-200 nükleer reaktörü ile tahrik ediliyor. Rusya'nın Kuzey Kutup bölgesindeki Kuzey Deniz Rotası için geliştirilen platformların maksimum buz kırma kapasitesi üç metre.

http://c4defence.com/Gundem/kuzey-kutbuna-nukleer-kirici/8508/1 Mesajı Paylaş

nokta

Askerler için Yeni Muharebe Teçhizatı

Rus askerleri, yeni muharebe teçhizatıyla korunacak. Samara ve Orenburg bölgelerinde konuşlandırılan yaklaşık iki bin askere Ratnik muharebe teçhizatı temin edildi. Muharebe alanındaki askerlerin yeteneklerini geliştirmek için tasarlanan bir projenin parçası olan Ratnik, yeni nesil muharebe teçhizatı olarak askere modern koruma, haberleşme, silah ve mühimmat desteği sunuyor.

Askerin muharebede kullanacağı teçhizat Ratnik: Kask, vücut zırhı; tek parça tulum; işitme koruma tertibatı; koruyucu gözlük; dizler ve dirsekler için koruyucu set; bir adet bomba atar, hafif makineli tüfek; keskin nişancı tüfeği, mühimmat; gündüz ve gece görüş sistemi; küçük boyutlu bir dürbün; optik ve termal silah görüşünü içeriyor.

Yaşam desteği ve güç kaynağı unsurlarının yanı sıra keşif, kontrol ve haberleşme cihazlarına sahip olan muharebe teçhizatı, ayrıca çok işlevli bir adet bıçak, kış ve yaz için iki taraflı kamuflaj seti; bir adet sırt çantası, ayrı su filtresi; nefes koruma cihazı, radyolojik ve kimyasal kontrol aracı ve tıbbi bakım teçhizatını bünyesinde bulunduruyor.

http://c4defence.com/Gundem/askerler-icin-yeni-muharebe-techizati/8540/1 Mesajı Paylaş

nokta

Amiral Kasatonov için Son Testler

Rusya'nın Proje 22350 sınıfı Amiral Kasatonov fırkateyni önümüzdeki hafta tersane testlerinin son aşaması için Baltık Denizi'ne doğru yola koyulacak.

Rus Donanması Sözcüsü Kaptan Igor Dygalo'nun açıklamasına göre, Firkateyn mürettebatının ve Severnaya Tersanesi teslimat ekibi programın tamamladığına dair bir rapor hazırlayacak. Rus Donanması Baş Komutanı Nikolai Yevmenov'a verilecek raporun ardından geminin teslim edilmesi konusunda karar verilecek. Testlerin ardından Amiral Kasatonov'un Eylül ayında, envantere giriş testlerine tabi tutulması planlanıyor. Sözcü Dygalo, "Fırkateyn mürettebatı, Rus Donanması Entegre Eğitim Merkezi'nde, testin bütün aşamalarını yürütmek ve gemi teçhizatı ve silahlandırma sistemlerinin daha sonraki operasyonlarını gerçekleştirmek için kapsamlı bir eğitimden geçti" dedi.

Proje 22350 sınıfı fırkateynler, 4 bin 500 ton deplasman ağırlığa ve 29 knot sürate sahip. Platformlar Oniks, Kalibr füzeleri ve Poliment-Redut hava savunma füzesi sistemiyle donatıldı.

http://c4defence.com/Gundem/amiral-kasatonov-icin-son-testler/8543/1 Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter