Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri

Başlatan kimlikci, Ağu 25, 2016, 01:41 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Karabasan

Amerika'nın 4,000 Abrams M1A1 tankını çöle "terkettiği" söyleniyor.
https://twitter.com/nicholadrummond/status/1146526781664481281 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

petibor

Yunanlılar hibe M1 alacağız diyorlar. OH 58 den sonra ciddiye almak gerek Mesajı Paylaş

Karabasan

Irak savaşından yada Suriye'de olup bitenlerden gerekli dersleri almadıkları sürece problem yok Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

orko_8

EDA kanalından transfer edilecek 400 adet tank için 2011'de onay çıkmıştı. Tekrar faal duruma getirme ve sevkiyat maliyetini ödedikleri anda alabilirler. Mesajı Paylaş

Karabasan

ABD ordusu 30 eylüle kadar genel toplam 68 bin profesyonel piyade istihdam etmeyi planlıyor. Gelecek aylarda 3300 alım yapabilmek için 6 aylık 40 bin dolar kontrat öneriyorlar
https://www.military.com/daily-news/2019/07/03/army-now-offering-recruits-40000-join-infantry.html Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

İstiklalFM

@orko_8 Hocam 2011'deki onay hala geçerli mi? Bu onayların son geçerlilik tarihleri bulunmuyor mu? Mesajı Paylaş

Karabasan

Pentagon, Sanal Gerçeklik platformlarından yararlanarak askerlerini nükleer savaşa karşı eğitmeyi planlıyor.
https://www.defenseone.com/technology/2019/07/pentagon-looks-virtual-reality-prepare-troops-nuclear-war/158245/ Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

nokta

Donanma, "Northrop Grumman" Dedi

ABD Donanması, AN / SPQ-9B radarının tasarımı için Northrop Grumman ile anlaştı. Anlaşma kapsamında mevcut ve gelecekte gerçekleştirilmesi planlanan sistemlere destek sağlayacak olan Northrop Grumman, tasarım firması olarak eskiyen donanımların yeniden tasarım çalışmalarını gerçekleştirerek, temel sistemlere yeni özellikler ekleyecek. Ayrıca Northrop Grumman, devam eden mühendislik hizmetleri sözleşmesini sürdürmeye devam edecek. Gemilerde ve altı adet kara sahasında konuşlu olan 50 adet AN / SPQ-9B radar sistemine ve filoya teslim edilecek gelecekteki sistemlere çözüm aramaya devam edecek olan firma, filodaki gemisavar füzesinin donanım ve yazılım geliştirmesini gerçekleştirecek.

http://c4defence.com/Gundem/donanma-northrop-grumman-dedi/8418/1

Mesajı Paylaş

nokta

ABD'ye İsrail Koruması

ABD Ordusu, geçici olarak seyir füzesi savunma yeteneği için iki Iron Dome sistemi tedarik etmek üzere anlaşma imzaladı. İsrail'in Iron Dome Demir Kubbe olarak bilinen savunma sistemini ABD'li Raytheon ve İsrailli Rafael ortaklaşa geliştirdi. Sistem kısmen Amerika Birleşik Devletleri'nde üretildi.

İki Iron Dome bataryasını 373 milyon dollar bedelle tedarik etme konusu ilk olarak Ocak ayında gündeme geldi ve Pentagon incelemesinde kısa menzilli hava savunması için Norveç ve ABD'li alternatiflerinden daha başarılı bulunduğu bildirildi.

Iron Dome operasyonel birimlere yönlendirilecek ve muhtemelen şu anda İsrail'de gelen roket ve füzelere karşı savaşta kullanılmasına kıyasla IFPC ve hava savunma mimarilerinin bir parçası olarak nasıl kullanılabileceğini belirlemek için resmi ve gayrı resmi uygulamalara katılacak.

Iron Dome'un etkili olması durumunda, proje için ayrılan 1,7 milyar dolar ile daha fazla batarya tedarik edilebilir.

http://c4defence.com/Gundem/abd-ye-israil-korumasi/8535/1 Mesajı Paylaş

nokta

Trump ABD Uzay Kuvvetleri Komutanlığı'nı Tanıttı
 
ABD Başkanı Donald Trump ve Uzay Kuvvetleri Komutanı olarak atadığı General Raymond Beyaz Saray'da düzenlenen toplantıda Uzak Kuvvetleri Komutanlığını tanıttı.

ABD Başkanı Trump, Dünya'nın yörüngesinde ABD'nin çıkarlarını hedef alan saldırıları önlemek amacıyla orduya bağlı Uzay Kuvvet Komutanlığı'nın kurulduğunu açıkladı. Trump, "Uzay Kuvvet Komutanlığı, ABD'nin uzaydaki rakipleri tarafından gelen saldırıları cesurca caydıracak" diye konuştu.

Uzay Kuvvet Komutanlığı, uzayda faaliyet gösterecek askeri personelin eğitiminden, teçhizatlarının geliştirilmesinden ve icra edilecek görevlerin koordinasyonundan sorumlu olacak. Komutanlık Pentagona'a bağlı 11nci muharip komutanlık olacak.

Uzay Kuvvet Komutanlığı'nın faal duruma geçebilmesi için öncelikle kararı ABD Kongresi'nin da onaylaması gerekiyor.

http://c4defence.com/Gundem/trump-abd-uzay-kuvvetleri-komutanligi-ni-tanitti/8608/1 Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter