Rusya Silahlı Kuvvetleri

Başlatan kimlikci, May 16, 2016, 12:18 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

kimlikci

May 16, 2016, 12:18 ÖS Last Edit: Tem 01, 2017, 12:01 ÖS by Yönetim


Rus Nükleer Denizaltısı K-407Rus Admiral Kuznetsov Uçak Gemisinin modernizasyona tabi tutulduğu zamanlar Mesajı Paylaş

kimlikci

Putin 340 bin kişilik özel ordu oluşturuyor

Rusya'da, doğrudan Devlet Başkanı Vladimir Putin'in emrine bağlı olacak 340 bin kişilik ekip oluşturulacak.
Rusya Milli Muhafız Birliği (MMB) yeni başkomutanı Viktor Zolotov, Interfax haber ajansına verdiği röportajda, 2018 yılında direkt Devlet Başkanı Putin'e bağlı MMB sayısının 340 bine ulaşacağını bildirdi.
Viktor Zolotov açıklamasında, "Milli Muhafız Birliği oluşturma süreci üç aşamada gerçekleşecek. Bu yılsonuna kadar biz MMB'ye katılacak İçişleri Bakanlığı, özel kuvvvetler, hava kuvvetleri ve başka birimlerden alınacak güçlerin transferini tamamlayacağız. İkinci aşamada, yani 2017 yıl Ağustos ayına kadar MMB kapsamı, görevleri ve hukuki normları belirlenecek. Ve son olarak, üçüncü aşamada, yani 2018 yılına gelindiğinde MMB tek bir plan üzerinde hareket eden güvenlik birimine dönüşecek" dedi.
Daha önce Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Milli Muhafiz Birliği'nin görevinin, terör ve organize suçlarla, silah kaçakçılığı ile mücadele olacağını açıklamıştı.
Rusya Devlet Başkanına doğrudan itaat edecek askeri ve sivil personelden oluşacak Milli Muhafız Birliği bu yıl Nisan ayı başlarında oluşturmaya başlandı.

http://www.dunyabulteni.net/dunya/372652/putin-340-bin-kisilik-ozel-ordu-olusturuyor Mesajı Paylaş

Lotus

Ka-52'nin donanma versiyonu Ka-52K, AESA radar ile donatılacakmış.

Jane's Mesajı Paylaş

kimlikci


kimlikci


canıtez

RUS HAVA KUVVETLERİ UÇAK FİLOSUNU YENİLİYOR

Rusya Savunma Bakanlığı'nın Tu-154, Tu-134 ve İl-62М uçaklarını kullanımdan çıkararak uçak filosunu yenilemeye gideceği belirtildi. Rus Kommersant gazetesi, Savunma Bakanlığı'na ve havacılık şirketlerinin yönetimlerine yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde, Rusya Savunma Bakanı Sergei Shoigu'nun Rusya Savunma Bakanlığı'nın Tu-154, Tu-134 ve İl-62М uçaklarını kullanımdan çıkararak uçak filosunu yenilemeye gideceği belirtildi.

Rus Kommersant gazetesi, Savunma Bakanlığı'na ve havacılık şirketlerinin yönetimlerine yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde, Rusya Savunma Bakanı Sergei Shoigu'nun Rus silahlı kuvvetleri bünyesinde hala kullanılan Tu-154, Tu-134 ve İl-62М yolcu uçaklarının değiştirilmesi için çalışma yapılması talimatı verdiğini yazdı.

Gazeteye konuşan bir kaynak, hava sanayi şirketleriyle görüşmelerin başladığını ve en iyi alternatiflerin seçilmeye çalışıldığını, aynı zamanda da ilgili çalışmaların askeri uzmanlar tarafından yapıldığını bildirdi.

'ÜRETİMİN EŞİT DAĞILIMI İÇİN YOL HARİTASI OLUŞTURULACAK'

Edinilen bilgiye göre Tu-134'lerin yerine Sukhoi Superjet olarak bilinen SSJ 100 uçakları, Tu-154 ve İl-62'lerin yerine ise daha uzun uçuş mesafeleri için uygun olan Tu-214 uçakları geçirilecek.

Kommersant, Savunma Bakanlığı'nın havacılık şirketleriyle birlikte öncelikle hangi uçakların üretimine başlanacağını belirlemek ve fabrikalara eşit dağıtım için üretim programı oluşturmak için 'yol haritası' oluşturacağını kaydetti.

SOÇİ'DEKİ KAZA PLANLARI HIZLANDIRDI

Haberde, geçtiğimiz aralık ayında Suriye'nin Lazkiye kentine gitmek üzere  Soçi'den havalanan ve içerisindeki 8 mürettebat ve 84 yolcuyla birlikte Karadeniz'e düşen Tu-154 kazasının Rusya Savunma Bakanlığı'nın uçak filosunu yenileme planlarını tetiklediği ifade edildi.

http://www.airlinehaber.com/rus-hava-kuvvetleri-ucak-filosunu-yeniliyor/ Mesajı Paylaş

kimlikci

www.youtube.com/watch?v=gAeMcET5MVM

Rusya'nın Erken Uyarı Radar İstasyonu Mesajı Paylaş

southwater

Başlığı görünce, ekşi sözlük stili tanım yapasım geldi;
RUSYA
PYD'nin yeni hamisi, Kürtçe'nin resmi dil olarak Suriye'de olması gerektiğini savlayan yeni stratejik ortağımızdır.

OdaTv en şahane kaynak olmayabilir ama şahsi kaygılarımı bu bacım yazmış işte.

http://odatv.com/erdogan-ve-hulusi-akar-arasinda-derin-ayrilik-2701171200.html

Trump veya Putin senin Mehmedinin hesabını sormaz, senin yerine gidip o girmez.
Elin gavuru senin sırtından sopayı, ağzından havucu eksik etmez.

(Sopa giderse nikah da bozulur çünkü. S.M.'i paketle veya yok et, çarşı karışsın.)


Lo and behold, "zeka" insanları, buna rasyonel dış politika falan deniyor.
Mesajı Paylaş

Energy

İkinci 'Yasen' Suya İndi

Yasen sınıfı (Proje 885) nükleer güçle çalışan çok amaçlı taarruz denizaltılarının ikincisi olan Kazan, bugün Sevmash Tersanesi'nde suya indirildi. 2009 yılından beri yapımı devam eden Kazan, aynı zamanda ilk modernize Proje 885M denizaltısı. Kazan'ın 2018 yılında Rus Deniz Kuvvetleri Kuzey Filosu'na teslim edilmesi planlanıyor.

Yasen sınıfı denizaltıları, Malakhit Merkez Tasarım Bürosu (Malakhit Central Design Bureau) tasarladı. Bu sınıfa ait denizaltılar, 25-30 yıllık çekirdek ömrüyle yakıt ikmali gerektirmeyen dördüncü nesil bir nükleer reaktörle donatılan ilk Rus nükleer güçle çalışan güdümlü füze denizaltılarıdır.

http://www.c4defence.com/Gundem/ikinci--yasen--suya-indi/4105/1 Mesajı Paylaş

Merkator

Rusya'nın yeni nükleer denizaltısı suya indirildi

Rusya'nın yeni nesil nükleer denizaltısı suya indirildi. Kazan isimli denizaltı, gerekli testlerin tamamlanmasının ardından 2018'de Deniz Kuvvetlerine teslim edilecek.

Rusya'nın "Yasen" sınıfı dördüncü nesil nükleer denizaltısı Kazan suya indirildi. Severodvinsk şehrinde, 2009'da yapımına başlanan nükleer denizaltı, Rusya'nın deniz filosunu modernize etmek ve güçlendirmek amacıyla son yıllarda yürüttüğü projenin ikinci ürünü.

Önceki Rus denizaltılarına göre daha yüksek muharebe ve daha sessiz motora sahip Kazan, gerekli testlerin tamamlanmasının ardından 2018'de Rus Deniz Kuvvetlerine teslim edilecek.

Dördüncü nesil saldırı denizaltısı Kazan, 13 bin 800 ton ağırlığında ve 119 metre uzunluğunda. 520 metre derinliğe inebilen denizaltı, saate 31 deniz mili hıza ulaşabiliyor.

64 personelin görev yapacağı denizaltı, anti-gemi ve seyir füzesi taşıyabiliyor. Yasen sınıfı ilk denizaltı Severodvinsk, 2014'te hizmete alınmıştı.

http://www.denizhaber.com.tr/rusyanin-yeni-nukleer-denizaltisi-suya-indirildi-haber-73525.htm

Mesajı Paylaş

nokta

Rusya yeni nükleer denizaltısı ile gövde gösterisi yapıyor

520 metre derinliğe inebilen 'Kazan' isimli denizaltı, saatte 31 deniz mili hıza ulaşabiliyor. Ağırlığı 13 bin 800 ton, uzunluğu ise 119 metre

Rusya'nın Yasen sınıfı dördüncü nesil nükleer denizaltısı Kazan suya indirildi. 2009'da Severodvinsk şehrinde yapımına başlanan nükleer denizaltı, Rusya'nın deniz filosunu modernize etmek amacıyla son yıllarda yürüttüğü projenin ikinci ürünü.

Yasen sınıfı ilk denizaltı Severodvinsk, 2014'te hizmete alınmıştı.

http://www.denizhaber.com.tr/rusya-yeni-nukleer-denizaltisi-ile-govde-gosterisi-yapiyor-haber-73609.htm Mesajı Paylaş

Merkator

Rusya, kara gücüne ağırlık verecek

Rus haber internet sitesi Sputnik ülkenin 2018-2025 silahlanma programını inceledi. Site, 2017 haziranda ele alınacak söz konusu dönem devlet silahlanma programının (DSP-2025) nihai taslağına ilişkin gelişmeleri açıkladı. Söz konusu belge önümüzdeki sekiz yıl içinde Rus ordusunun hizmetine girecek silah ve teknolojileri belirliyor.  Siteye göre DSP-2025'in detayları şimdilik gizli tutulsa da Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Yuriy Borisov, programın genel hatlarını geçtiğimiz şubatta belirledi. Borisov, Rus savunma sanayiinin başlıca görevinin 2020'ye kadar ordudaki donanımların yüzde 70 oranında yenilenmesi olduğunu söyledi. Öncelik geleneksel olarak caydırma amaçlı nükleer silahlara ve hava-uzay savunma araçlarına verildi.

DSP-2025'te ordu için büyük önem taşıyan S-500 hava ve füze savunma sistemlerinin, beşinci nesil PAK FA avcı uçağının ve Armata gibi Ana Muhabere Tanklarına öncelik verse de siteye konuşan bazı askeri uzmanlar, azalan finansman koşullarında birçok iddialı projenin belirsiz süreyle ertelenebileceğini savunuyor.

Siteye göre özetle şu gelişmeler yaşanacak;

Moskova merkezli Eksport Voorujeniy (Silah İhracatı) dergisinin genel yayın yönetmeni Andrey Frolov, mali kısıtlamaların, mevcut silahlanma programında daha fazla kaynak tahsis edilmiş olan deniz kuvvetlerini en çok etkileyeceğini savundu. Stratejik denizaltılarının inşasının devam edeceğini söyleyen Frolov, Ştorm nükleer uçak gemileri ve Lider destroyer projelerinin ertelenebileceğini, ancak  'Petr Velikiy' ve 'Admiral Nahimov' nükleer kruvazörlerinin ve Rusya'nın tek uçak gemisi olan Amiral Kuznetsov'un modernizasyonunun gerçekleştirilebileceğini anlattı.

Öte yandan Oboronno-Promışlennıy Potentsial (Savunma Sanayii Potansiyeli) dergisinin genel yayın yönetmeni Viktor Nikolaev, Arktik bölge için gemi inşa programında kesintiye ihtimal vermediğini kaydetti.

Uzmanlar, hava ve uzay kuvvetlerinin azaltılan finansmandan fazla etkilenmeyeceğini savundu. Kara kuvvetlerinde kullanılan silahları modernize etme temposunda düşüş beklemediklerini belirten uzmanlar, 2020'ye kadar ordudaki modern tank oranının yüzde 70'lere çıkabileceğini aktardı. Frolov, genel olarak modernize edilen T-72 tanklarının ordudaki kullanımının artacağını, Armata tankının bazında tasarlanan yeni T-14'lerin de sınırlı da olsa seri üretime geçirilebileceğini, az miktarda üretimle fazladan masraflardan tasarruf sağlanabileceğini aktardı.

Öte yandan askeri uzman Viktor Murahovskiy, kara kuvvetlerinin hava savunma sistemlerinin önemli derecede artırılacağını iddia ederek, "Özellikle Buk-M3, Tor-M2, S-300B4 sistemleri söz konusu. Nükleer güçlerimizin karadaki unsurlarına gelince, Sarmat termo-nükleer balistik füzelerinin ve Barguzin nükleer trenlerinin geliştirilmesine ve kullanımda olan silahların modernizasyonuna ağırlık verilecek" dedi.

http://www.c4defence.com/Gundem/rusya-karaya-agirlik-verecek/4155/1 Mesajı Paylaş

The Thing

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan bir ilk: 'Arktik Yoncası'na yolculuk

Rusya Savunma Bakanlığı, Arktik bölgesindeki Kuzey Filosu´na bağlı 'Arktik Trilistik´ (Arktik Yoncası) isimli askeri üssünü ilk kez görme imkânı veren interaktif 3D bir tur hazırladı.

Ülkenin en kuzeydeki askeri üssüne yolculuğa çıkma imkânı veren 3D interaktif tur, Rusya Savunma Bakanlığı'nın internet sitesinde meraklıların beğenisine sunuldu.

'Arktik Trilistik' isimli üssün tanıtımını amaçlayan proje ile ilgili bakanlığın yayınladığı açıklamada "Savunma Bakanlığımızın sitesine başvuran ziyaretçiler, Arktik bölgesinin en zorlu doğa ve iklim koşullarında askeri görevlerimizi yerine getirmemizi sağlayan üssü, interaktif olarak görme imkânı bulacak" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamaya göre, üssün 3D tur kapsamında 'kamuoyuna açılan' bölümlerinde, görevli personelin odaları ve yaşam koşulları görülebiliyor. Proje kapsamında aynı zamanda personel kantini, spor salonu ve sinema-konser salonu da 'ziyaret edilebiliyor.'

'Arktik Yoncası'nda 3 uçlu yıldız şeklinde farklı amaçlarla kullanılan bölümler de bulunuyor. 14 bin metrekareye yayılan üste kontrol noktaları, askeri teçhizatlar için garajlar, depolar ve enerji üniteleri yer alıyor.

http://www.kaptanhaber.com/haber/45949/rusya-savunma-bakanligindan-bir-ilk-arktik-yoncasina-yolculuk.html Mesajı Paylaş

nokta

Granit Gidecek, Kalibr Gelecek

Bu yıl uçak gemisi Amiral Kuznetsov'un modernizasyon ve onarım çalışmalarına başlayacak olan Rusya, gemiyi mevcut Granit füze sisteminin yerine Kalibr-NK füze kompleksiyle donatacak. Çalışmalar, aynı zamanda tüm elektrikli ve mekanik parçalarının tamirinin yanı sıra pist modernizasyonunu da kapsayacak.

Rusya'nın tek uçak gemisi 1990'da hizmete alındı ve 1996-1998 yılları arasında gerçekleştirilen bakım çalışmalarının dışında önemli bir modernizasyondan geçmedi. Çalışmaların, geminin hizmet ömrünü 25 yıl uzatması bekleniyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/granit-gidecek-kalibr-gelecek/4249/1 Mesajı Paylaş

Merkator

Rusya, 2025 yılına kadar 4 fırkateyn alacağını duyurdu

22350 nolu proje kapsamında Rus Donanması 2025 yılına kadar dört adet fırkateyn alacak.
Rusya Donanması Gemi İnşaatı Bölümü Başkanı Vladimir Tryapiçnikov, "Ivan Hurs" iletişim gemisinin suya indirilmesi töreninde donanmaya alınacak gemilere ilişkin açıklamada bulundu.

Tryapiçnikov açıklamasında, 22350 nolu proje kapsamında Rus Donanmasının 2025 yılına kadar dört adet fırkateyn alınacağını ifade etti. Tryapiçnikov, 22350 projesi kapsamında dört firkateynin alınmasının ardından projenin yenileceği ifade edildi. Modernizasyonun çok ciddi boyutta olacağını belirtse de detaylı bir açıklama yapmadı. Tryapiçnikov, bugün suya indirilen "Ivan Hurs" iletişim gemisinin son derece modern ekipmanlar ile donatıldığını ifade etti. Filonun diğer gemileri arasındaki iletişimi sağlayacak olan Ivan Hurs gemisi, 'sıcak bölgelerde' servis yapacağını dile getirdi. Proje kapsamındaki "Amiral Gorshkov" adlı fırkateyni Kasım ayında deniz kuvvetlerine katılacak. "Amiral Kasatonov" adlı gemiyi üreten "Severnaya Verf" adlı fabrikasının teknik koşulları yerine getirmesi halinde 2018 yılında filoya katılması mümkün.

Moskova'ya yaptırımlar

Tryapiçnikov, Ukrayna'nın Moskova'ya yönelik yaptırımları nasıl değerlendirdiğine dair soruya "Kiev, kendi vatandaşlarını etkilemek için çeşitli güç tedbirlerini uyguluyor. Müzik ve edebiyatı yasaklayıp sonra kendi halkına askeri gücü kullanıyorlar" dedi.

http://www.denizhaber.com.tr/rusya-2025-yilina-kadar-4-firkateyn-alacagini-duyurdu-haber-74272.htm Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter