PD170 Yeni Anka Motoru

Başlatan 7Skies, May 06, 2016, 07:12 ÖS

« önceki - sonraki »

Topgun

Hocam ilk uçuş önümüzdeki günlerde değil, halen testler devam ediyor. Uçuş seneye inşallah. Motor emsallari içerisinde en üst performans hedeflenerek üretilmiş, bunun kıvancı içerisindeler. TS1400 jet motoru içinde işler yolunda gidiyormuş, 2020 hedef. Bu tasarımın üzerinden gidilerek, motor ailesi kurulması planlanıyor.

Mesajı Paylaş

delidumrul

Maşaallah.Tüy gibi görünüyor namıssız. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Putty'den önce Putty'nin sözünü ben söyleyeyim: "Gümbür gümbür geliyoruz"...

Sırada ne vardı? :) Mesajı Paylaş

sadalone

Ne yalan söyleyeyim artık bu haber beni heyecanlandırmıyor bile bizleri heyecanlandırabilmek için çok daha büyükleri gerekiyor. :D

Mesajı Paylaş

omerv

Bu damı gol değil ha! Mesajı Paylaş

Kabardey

Emeği geçenlere tebrikler. Şahane bir görüntü. Mesajı Paylaş

malpsoy

Ama pervanesi yerli değile gelmiştir şimdi sıra. Sonrasında pervaneyi bağlayan somun yerli değil .....

Rabbim utandırmasın inşAllah Mesajı Paylaş

malpsoy

İlginç bir not

Mesajı Paylaş

HDS

Adamı ne diye buzluyorsunuz yahu? Şükrü Bülent Toker TAI'den. Mesajı Paylaş

saladin

Gonderen kullanici kim  diyecektim ki HDS sagolsun yazdi :)

Cift motorlu ANKA'nin ruzgar tuneli test resimleri yayinlanmisti bu arada.
Mesajı Paylaş

malpsoy

Yok üstadım, zaten buzlu geldi bana da. Kim olduğunu da sizin sayenizde öğrendim. Mesajı Paylaş

BATTLESTAR

Anka'nın montaj mühendisi yeni geliştirilen çift motorlu iha'nın akıncıdan daha yüksek faydalı yük kapasitesine sahip bir iha olacağını söylemişti. Akıncının görev yükü bayağı iyi acaba bunda daha ne kadar yükselebilirler. Mesajı Paylaş

dmc

Türkiye için aşağı yukarı benzer kabiliyette 2 farklı çift motorlu İHA'ya ihtiyaç var mı? Direkt turbofan motorlu hatta stealth özelliklere sahip bir iHA'ya odaklansa hem daha verimli hem de MMU'ya bir hazırlık oluşturmaz mıydı? Mesajı Paylaş

NoLoven

TAI'nin bu çift motorlu İHA'sına çok sevindim.  Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter