Leonardo Falco Xplorer İHA

Başlatan nokta, Oca 21, 2020, 11:45 ÖÖ

« önceki - sonraki »

nokta

Falco Xplorer Gökyüzüyle Buluştu

Leonardo'nun ilk olarak Paris Air Show 2019'da tanıttığı Falco Xplorer insansız hava aracı (İHA), geçtiğimiz hafta önemli bir kilometre taşını geride bıraktı.

Leonardo'dan yapılan açıklamada, İHA'nın 15 Ocak'ta ilk uçuşunu gerçekleştirdiği duyruldu. Sicilya'da konuşlu Trapani Hava Üssü'nde yapılan tecrübe uçuşu, yaklaşık 1 saat sürdü. Platfom, yeniden havalandığı üsse dönerek uçuşu sorunsuzca tamamladı.

Orta İrtifa Uzun Havada Kalış (MALE / Medium Altitude Long Endurance) sınıfı bir İHA olan Falco Xplorer, 24 saat havada kalacak şekilde geliştirildi. 350 kilogram faydalı yük kapasitesine sahip olan platform, 30 bin fit irtifada görev yapabilecek. 9 metre uzunluğundaki sistem, 18,5 metre kanat açıklığına sahip ve gücünü bir adet Rotax üretimi motordan alıyor. Gabbiano T-80UL çok modlu sentetik açıklıklı radar (SAR) sayesinde haritalandırma ve hareketli hedef takibi gibi görevleri icra edebilen Faloc Xplorer, LOASS stabilize elektrooptik tareti ve SAGE sinyal istihbaratı (SIGINT) süiti ile donatılacak.

https://c4defence.com/Gundem/falco-xplorer-gokyuzuyle-bulustu/9215/1
Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter