Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri

Başlatan kimlikci, Nis 09, 2016, 09:29 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

ocay

İlgintir Ermenilerin elle tutulur bir hava kuvveti de yok Mesajı Paylaş

Bozok

Ama İranin var sayın Ocay. Mesajı Paylaş

Terra

"TASMUS" Azerbaycan Ordusunun hizmetinde

Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerine teslimatı yapılan Uydu Kontrol Merkezi ve Haberleşme Laboratuvarının açılışını Savunma Bakanı Zakir Hasanov ve Genelkurmay Başkanı Korgeneral Necmettin Sadıkov yaptı.

Açılışa ASELSAN Yönetim Kurulu üyesi Bayram Gençcan, Genel Müdür Yardımcısı Yavuz Bayız ve Askeri Haberleşme Sistemleri Programlar Direktörü Hüsnü Coşkun da katıldı.

Azerbaycan Radyolink Haberleşme Sistemi (AZRA) sözleşmesi kapsamında 2016 ve 2017 yıllarında Taşınabilir Radyolink Haberleşme Sistemi teslim edildi. Bu teslimatlardan sonra sözleşme değişikliği ile Azerbaycan TASMUS sistemi ve Uydu Haberleşme Sistemi ikinci faz olarak sözleşmeye ilave edildi.

Bu şekilde Azerbaycan Ordusunun envanterine ilk defa TASMUS Haberleşme Sistemi ve Uydu Sistemleri girdi. Bağlantılı olarak Azerbaycan Ordusu MEBS Başkanlığına Uydu Şubesi açıldı.

http://defenceandtechnology.com/2018/12/03/tasmus-azerbaycan-ordusunun-hizmetinde/ Mesajı Paylaş

Yalquzaq

Ara 05, 2018, 01:55 ÖS Last Edit: Ara 05, 2018, 01:58 ÖS by Yalquzaq
Kommersant'ın yazdığına göre Rus Savunma Bakanlığı Bal-E gemisavar füze sisteminin Azerbaycan'a satışını engellemiş.

http://tass.com/pressreview/1034364

Mesajı Paylaş

delenda_est_carthago

Gabriel'in suyu mu cikmis? Mesajı Paylaş
Dum spiro, spero

malpsoy

ADEX te gösterilen uzaktan kumandali silah sistemi

Mesajı Paylaş

petibor

Ara 29, 2018, 01:15 ÖS Last Edit: Ara 29, 2018, 01:22 ÖS by petibor
Hep bu işi şöyle bir genel maksatlı tamamen bu ihtiyaca özel ölçülendirilmiş bir araç üstü militarist endüstriyel üniversal robotun yapması hayalim var ara sıra hatırlatacağım bıkmadan . Mermi bitince kupolaya silahı uzatıp mermi yükletecek işi bitince silahı içeri verecek lazım olunca alacak tüfeği bırakıp bomba atarı alacak belki CNC gibi bir özel aparattan temel şeyler ialacak koyacak filan. İşi bitince katlanacak araçla bütünleşecek. Sütre gerisinde ise bir teleskobik ara adaptörü ekleyip yükselip etrafı gözleyecek 2. katın camından kamera ile bakacak caddede filan. Belki yangın söndürecek hepsi basit yazılımlar sonuçta gücünün yettiği her işi yapar. Tüfek piyade tüfeği bile olur o zaman nasılsa mühimmat yüklemek kolay ve güvenli kupolaya uzat asker şarjörü taksın yada minimi gibi belki daha iyisi. Sıfırlaması filan dert our ama mühendisler çözer onu belki piton gibi silah üstü termaller ile silah kullanılır. Bir kaslı güçlü mini robotu militarist olarak bu işe uygun halde ölçülendirmek gerek denmek gerek. Ben yapacak halim yok bak kamikaze dronu SSF de asker yanında dörtköşe prizma pod olarak taşıyacak filan dedim gülmüştünüz ama yaptılar fenamı oldu. Bu hantal çeşit çeşit silah kuleleri hiç hoşuma gitmiyor daha universal her işe koşulabilecek görevi değişebilecek yeri değişebilecek universal bir asker dostu kişiliği olan bir alet gerekiyor. Asker her işte xxxx i kullanmalı yüz çeşit stamp kamera o bu değil hep bu aleti kullanmalı yönlenebilir hareketli platform gerektiren görevlerde

Belkide bu yani  mühendise bırakıyorum doğruyu bulmayı

Mesajı Paylaş

malpsoy

@petibor

Sizin istediğinizi ABB robotic yaptı. Endüstriyel alanda kullanıma başlandı. Adı da YUMİ

https://www.youtube.com/watch?v=_d5dgNkDEgI Mesajı Paylaş

petibor

Endüstriyel robotu ilham almak için gösteriyorum tabiki robot dediğin bir milyon çeşidi var boyu gücü ekseni işe özel boyutlandırırıp tedarik edilen bir şey bu. Dediğim iş içinde belkide dünyadaki hiç bir endüstriyel robot yetmeyecek bir kere biraz korunaklı olacak yağmura kara darbeye dayanacak tıknaz ama güçlü olacak filan. Ben endüstriyel robotu ilham almak için gösteriyorum yoksa bir KUKA seçip kullanalım diye değil. Belki de bulunur yani sivil robot oda çok muhtemel bu iş artık hiç bir ihtiyacın cevapsız olmadığı yerleşik bir teknoloji. Ama demek istediğim her işe bir stamp stop la bu iş biraz kargaşa gibi geliyor bana. Oda makine buda makine ne farkı var al kullan herkes kullanıyor uçuk kaçık bir iş değil o kadar. Çok daha iyisini çok daha ucuza maletmekte ayrıca mümkün bir ihtimal oda var. Aselsan bu basit beşik gibi aletleri kaça veriyor dibimiz düşer öğrensek kesin. Mesajı Paylaş

Yönetim

Sayın Petibör,

Son mesajlarınızı "Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri" yerine "Tasarımlar" başlığına taşımanız daha uygun olacaktır.

Sayın üyelerimiz,

Lütfen paylaşımlarınızı ilgili başlıklarda gerçekleştiriniz.

Saygılarımızla. Mesajı Paylaş

Yalquzaq

Mig-29 ile Su-25 üzerinde Belarus üretimi Talisman ECM podu.

Mesajı Paylaş

Yalquzaq

Şub 13, 2019, 05:21 ÖS Last Edit: Şub 14, 2019, 07:20 ÖÖ by Yalquzaq
ELM-2084 radarı. Bu radar Barak-8 hava savunma sisteminde kullanılıyor, ama görüntü topçu birliğinden. Yani ayrıdan topçu tespit radarı olarak da topçu birlikleri için alınmış.

Mesajı Paylaş

Yalquzaq

Zaten şöyle bahsedilmiş:

Universal radiolokasiya kompleksi düşmənin atəş açan taktiki raketlərinin, reaktiv qurğularının, haubitsaları və minaatanlarının kəşfiyyatını aparmağa və öz artilleriya bölmələrimizin atışına xidmət etmək üçün təyin edilib.

https://azertag.az/xeber/Beyleqan_rayonu_erazisinde_yeni_insa_edilmis_herbi_hissede_yaradilan_seraitle_tanisliq_YENILANIB_VIDEO-1245465 Mesajı Paylaş

Yalquzaq

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter