Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri

Başlatan kimlikci, Nis 09, 2016, 09:29 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Yalquzaq

#45
Haz 07, 2017, 04:25 ÖS Last Edit: Haz 07, 2017, 10:27 ÖS by Yalquzaq
Heron

Mesajı Paylaş

Yalquzaq

#46
Haz 24, 2017, 09:17 ÖÖ Last Edit: Ağu 10, 2017, 03:27 ÖS by Yalquzaq
Azerbaycan Khrizantema-S tanksavar sisteminin yeni partisini teslim aldı. Khrizantema-S'lerin ilk sevkiyatı 2015 yılında yapılmıştı.

https://youtu.be/MqdJ7HGanlE


Mesajı Paylaş

Yalquzaq

#47
Ağu 05, 2017, 04:13 ÖS Last Edit: Ağu 10, 2017, 03:30 ÖS by Yalquzaq
Savunma Bakanı Rus "RIA" haber ajansına verdiği röportajda Rusya ile imzalanan 5 milyar dolar değerindeki sözleşmelerin %90 oranında tamamlandığını, ayrıca yeni silah sistemleri ile ilgilenildiğini belirtti.

https://ria.ru/interview/20170713/1498376245.html

Bu arada, ADEX-2016 sırasında Rus KTRV şirketi ile yeni nesil hava-hava & hava-yer füzelerinin ortak üretimini kapsayan bir ön sözleşme imzalandı.

Mesajı Paylaş

Yalquzaq

Tekerlekli hafif zırhlı araçların bakım-onarım merkezinin açılışı yapıldı. Merkezde ayrıca bu tip araçlar için sürücü, nişancı ile operatörler hazırlanacak.

Fotoğrafta Sand Cat aracı.Sand Cat'lerin tatbikattan bir görüntüsü.Bu araç üç konfigürasyonda tedarik ediliyor: Personel taşıyıcı, tanksavar (2 adet ateşlenmeye hazır Spike-LR füzesi + araç içinde 6 adet yedek füze) ve keşif-gözetleme aracı.

Mesajı Paylaş

HDS

Bir de devrilme ve araç terk simülatörü koysunlar da burada bileklerimizi keselim. Mesajı Paylaş

Yalquzaq

Karakol botundan atılan Spike NLOS füzesinin karadaki hedefi imha edişi.Mesajı Paylaş

Yalquzaq

Sahil Güvenlik tatbikatı görüntülerinde yeni bir detay gün yüzüne çıktı: Hermes 900 alımı.

Sol alt köşede "HERMES900" yazısı görülüyor.
1:08

https://youtu.be/ROH7bxl9t2U Mesajı Paylaş

HeleBiDinle

Bizde de ilk başta ekrandaki teknik detaylar açık seçik veriliyordu... Sonraları bu bilgileri karartarak görüntüyü servis etmenin elzem olduğu anlaşıldı.

Bence Azerbaycan'lı yetkililer de bunun bir an önce farkına varsa iyi olur... Azerbaycan'ın elinde Hermes 900 olduğunu veya daha başka gelişmiş ekipmanlar bulunduğunu başkalarının bilmesine ne gerek var?..

Her an savaş çıkması muhtemel olan Azerbaycan'ın sürpriz faktörünü daima kendi yanında bulundurması, çok önemli bir güç çarpanıdır.

Azerbaycan'ın stratejisi caydırıp korkutmak üzerine değil, savaş patlak verdiğinde yıldırım gibi çöküp, daha insanlar ne olduğunu anlayamadan, işgal altındaki topraklarını kurtarmak üzerine kurulu olmalıdır.

Bu hedef gerçekleştirildikten sonra caydırıcılık üzerine stratejiler devreye alınabilir. Mesajı Paylaş

Defence

Azerbaycan, İsrail'den Hermes 900 tipi insansız hava aracı satın aldı


Ermenistan ile yaşanılan çatışmalarla birlikte ordusunu modern sistemlerle donatmaya devam eden Azerbaycan, İsrailli Elbit Systems firması tarafından geliştirilen Hermes 900 insansız hava aracını tedarik etti.

AzeriDefence'de yer alan haberde,"İsrail'den satın alınan Hermes 900 ilk kez Azerbaycan Devlet Sınır Hizmetine bağlı birlikler tarafından 11-14 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen tatbikatta ortaya çıktı. Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Sınır Koruma Hizmeti tatbikata ait yayınladığı videoda İHA tarafından çekilen görüntüler yer aldı."
Hermes 900 insansız hava aracı ilk uçuşunu 4 Aralık 2009 tarihinde gerçekleştirdi. 36 saat havada kalabilen İHA, uzun menzili ve 300 kg'ın üzerindeki taşıma kapasitesi, 9000 m'nin üzerindeki irtifalarda uçuş kabiliyeti ve modüler yapısıyla öne çıkıyor.

Hermes ailesinin diğer üyelerinde de yer alan gelişmiş görev yönetimi, otomatik taksi, uçuş, iniş ve kalkış kabiliyetlerine sahip olan uçak, gelişmiş elektro optik sistem, lazer işaretleyici ve elektronik bilgi alma sensörü ile donatıldı.

https://www.airlinehaber.com/azerbaycan-israilden-hermes-900-tipi-insansiz-hava-araci-satin-aldi/ Mesajı Paylaş

Sihirbaz

Azerbaycan'da bir cephanelikte patlama meydana geldi


Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye 70 km. mesafede, Hızı bölgesi Gilazi köyünde bulunan bir askeri birlikte cephanelik patladı.

Yaşanan şiddetli patlamada 6 kişinin yaralandığı bildirildi. Cephanelik etrafındaki 4 köy boşaltıldı. Olayda iki kişinin yaşamını yitirdiği bilgisi ulaşırken, resmi makamlar ölü sayısına ilişkin bir açıklamada bulunmadı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, patlamanın sebebine ilişkin de soruşturma başlatıldığını açıkladı.

http://www.euronews.com/2017/08/27/mysterious-fire-rips-through-azeri-ammunition-dump Mesajı Paylaş

AlkyoneAzerbaycan'ın aldığı JF17 lerden ilk resim Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Yigido

Fotoşop bu!
Yalan ve saçma haber.

İran için yapılmış modeli   ;D

Mesajı Paylaş

murattekin

Orijinali burada:
Mesajı Paylaş
Murat Tekin

Defence

Azerbaycan ordusu geniş kapsamlı tatbikat yapacak


Azerbaycan ordusunun, 15 bin askerin katılacağı geniş kapsamlı bir tatbikat yapacağı bildirildi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in onayladığı plana göre, 18 Eylül'de geniş kapsamlı tatbikat düzenleneceği bildirildi. Dağlık arazilerde yapılacak tatbikatta, 15 bin asker görev yapacak.

Tatbikatta ayrıca 150 tank ve zırhlı araç, 120 çeşit füze ve top sistemi, 20 uçak ve helikopter, yeni nesil radyoelektronik keşif araçları ve insansız hava araçları da yer alacak.

Tatbikat, 22 Eylül'e kadar devam edecek.

http://www.dunyabulteni.net/manset/407790/azerbaycan-ordusu-genis-kapsamli-tatbikat-yapacak Mesajı Paylaş

putty

İşgal diye bir şey vardır birde kazanılmış topraklar diye bir kavram vardır. Bir yeri işgal edersen işgaldir o ama onu elli yıl kadar geçer ise, elinde tutarsan orası artık gönüllerde kazanılmış toprak olmaya başlar senin adledilir. İstanbul böyle bizim oldu kimse ilk sahibini konuşmuyor. Karabağ da işgal edileli 27 yıl oldu elli olmasına şurada ne kaldı ona göre. Biraz fazla oyalandı Azerbaycan bu konuda. Zaman Ermenilerden yana işliyor ona göre gün gelecek hem algıda orası Ermenistan ın görülecek hemde Ermeniler bir avuç toprağı koruyacak güce tehdide kavuşacaklardır. Adamların kendi füzelerini yapmalarını idare eder bir ekonomiyi kurmalarını mı bekliyorlar savaşmak için. Üstünsen git al artık yarının ne getireceği belli mi. İki uçak dolusu füze alsa Fransa dan bir daha zor alırsın Karabağ ı. Birazda şerefsizlik yani demeyim demeyim diyorum şarkı şiir ile olmaz bu iş. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter