Milli Güdümlü Bomba ve Kit Projeleri

Başlatan ocay, Nis 07, 2016, 05:01 ÖS

« önceki - sonraki »

Alkyone

20+ adet Teber-82 ve 100 adet Hassas Güdüm Kiti'nin kabulü gerçekleştirildi.
https://twitter.com/SavunmaSanayii/status/1076527360164417537 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

ocay

Güzel.. bir kaç güne harcanır bunlar :)

HGK, LGK, TEBER, KGK binler mertebesinde siparişler verilmeli. Mesajı Paylaş

NoLoven

KGK ile 500 librelik bir bomba F-16 için azami irtifada 10.000 metre ve maksimum hız, ile atıldığında 100 km. + menzile sahip diye hatırımda kalmış. Bu F-4 ile 150 km. lere yaklaşır.  Ama bu menzillere ulaşımı atmosferik şartlara bağlı oluyor.  
https://www.aselsan.com.tr/tr-tr/basin-odasi/Brosurler/Gudum-ve-Insansiz-Sistemler/KGK_TR.pdf Mesajı Paylaş

petibor

Spice gibi IIR güdümlü kanatlı güdüm kiti nin sırası geldi artık. Tamda bize göre bir iş bir hafta sonu bile yapabiliriz istesek Mesajı Paylaş

malpsoy

Teslim edilen HGK lar

Mesajı Paylaş

bnb

1- Aktarım Yönlendirme (İng. Transfer Alignment) yeteneği ile ANS başarımı eniyilenmektedir.

2- KKS olmadığında ANS sistemine barometrik altimetre ile yükseklik desteği sağlanmaktadır.

Bunlar bizim bulduğumuz çözümlermi yoksa normalde de olan şeyler mi, bilgisi olan? Mesajı Paylaş

Search and rescue

ANS = INS

KKS = GPS

Eniyileme = optimizasyon

Mesajı Paylaş

bnb

Kısaltmalar değil, "aktarım yönlemndirme" ve "yükseklik desteği sağlanması" merak ettiğim. Mesajı Paylaş

Search and rescue

INS'de bir irtifa ölçme yok. İhtiyaç olan yükseklik girdisini barometrik altimetre ile sağlamışlar.

Başarım eniyileme dediği de işte INS optimizasyonu. Mesajı Paylaş

bnb

100 küsür hgk da teslim edilmiş birkaç gün önce. Mesajı Paylaş

ocay

dmc

"Minyatür Bomba"  SDB'nin yerlisi. Mesajı Paylaş

petibor

Şub 23, 2019, 07:02 ÖÖ Last Edit: Şub 23, 2019, 07:07 ÖÖ by petibor
Şu İsrail silahını paylaşmak istedim. Bu modern mühimmat havadan yere katı yakıtlı IIR güdümlü bir roket yada füze. Biraz popeye tadında bir mühimmat. İsrail itkili katı yakıtlı mühimmatlar dan vazgeçemedi ABD süzülen çözümleri tercih ediyor yada itki için türbin motorları tercih ediyor. Bizde öyle ama İsrail katı yakıtlı itkili mühimmatları hala çok seviyor. Daha öncede topçu roketini uçağa denediler. Bizimde bence bu şekilde katı yakıtlı bir mühimmat ailesine ihtiyacımız var. Süzüleni 100 km ye yakın süzülüyor iken ne gerek var sorusuna cevabım yok ama canım istiyor bir tane katı yakıt füze ailesi. Popeye boyuna kadar katı yakıtlı bir ürün gamı olsa keşke. İsrail i burada ikna eden şey sanıyorum mühimmatın ulaşabildiği rakipsiz hız olabilir. Bunları bir değerlendirmek gerek. Popeye için tabi bu hız pek geçerli değil. Özetle katı yakıtlı itkili sistemleri demode kabul edip geç başladık diye süzülen yada türbin motorlu itkili sistemlere esir olmayalım. Katı yakıtın modası geçmeyeceğine inanıyorum. Tamam çok ağırlar ama ne olmuş yani atacak dönecek uçak ağırsa ağır

Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter