Önemli Bir Konu ve Oylama

Başlatan Moderasyon, Nis 04, 2016, 09:45 ÖÖ

« önceki - sonraki »

HüsamettinErTürk

Şimdi Sn BETONBEY ve Sn Kabardeyin söylediklerine katılmamak imkansız şuan forumdaki kaliteli kitle üst seviyede bir siyasi muhabbet çevirebilecek kişiler olsa dahi forumun bilinirliği arttıktan sonra gelen kendi siyasi fikrinin zaarlığını yapan tipler emin olunuz ki o seviye sahibi kişileride bıktıracak ve forumdan soğutacaktır.
O yüzden şimdiki üslupla devam etmek en iyisi olacaktır.
Din meselesinede gelirsek forumda ilahiyat okuyan kişi sayısı belki bir belki iki hadi çok çok olsun 3-5 her konuda uzman fikirlerine önem verirken din konusunun da 3-5 yazı okuyan kişilerce konuşulması üzerine ahkam kesilmesi mantıksız ve gereksiz olacaktır
Saygılar... Mesajı Paylaş

mehmet

Siyasetin hiç konuşulmaması fikrindeyim. Maalesef ülkemizde fikrine uymayanları tahrik etmek ve aşağılamak siyaset zannediliyor. İnsanların tahrik olması ve kırıcı olması artık çok kolay. Siyasi lügat çok bozulmuş durumda. Şahsen benim forumu takip amacım; savunma sanayii'nin gelişimi, diğer ülkelerin gelişimi, stratejik analizler. Siyaset  zaten her yerde, sosyal medyada, paçamızdan akıyor zaten. Burada gerek yok.   saygılar Mesajı Paylaş

kara mehmet

Siyaset deyince aklımıza ne geliyor?

Bu meseleye partiler gözü ile bakılacaksa oldukça sıkıcı sonuçlar ortaya çıkacaktır. Zira herkesin tarafını tuttuğu veya en azından oy verdiği bir parti var.

Konuya daha geniş bakılıp ülkeler arası ilişkilerle ilgili siyasi yorumlara izin verilmeli.

Bunun dışında konu partiler, iktidar veya muhalefet çizgisine gelmemeli.

Son olarak savunma sanayi siyasetle alakalı bir meseledir. Mesajı Paylaş
SAVAŞMA SEVİŞ

delidumrul

Üstadlarım belirtmiş özellikle; Sadfor kesinlikle çatı olmalı,çıtayı gelen kişilerin siyasi görüşleri veya saçma sapan görüşleri değil bizzat forumda zikredilen doğrular belirlemeli.Kendimden örnek vereyim 5 e yakın savunma forumunu takip etmeye çalışıyorum.Birini bırakıp, birine onu bırakıp ötekine böyle böyle buraya kadar geldim.Sırf diğer forumların dokusunu bozan şey Siyasetten başka bir şey değil.Aslında yadırgamamak lazım.Biz siyasetin ne olduğunu ,nasıl yapıldığını toplum olarak aşağı yukarı 150 yıldır maalesef ki öğrenemedik.... Mesajı Paylaş

Yönetim

50 Üyemiz oy vermiş olup, oylama devam etmektedir. Mesajı Paylaş

HAZERFEN

Nis 10, 2016, 01:33 ÖS Last Edit: Nis 24, 2016, 09:11 ÖÖ by HAZERFEN
Yukarıda @HüsamettinErtürk çok önemli bir noktaya temas etmiş. Bizde maalesef iki konuda herkes alimdir. Birincisi tıp, ikincisi ise ilahiyat. Okuma-yazması olmayan adama bile sorsan bilmiyorum demez.  Kesin ya bir reçete yazar yada fetva verir. Halbuki birincisi insanın dünyasını, ikincisi ise ahiretini berbat etmeye vesile olacak en mühim ilimlerdir. Ve maalesef bu halimiz de toplum olarak cahilliğimizin en güzel göstergesidir.

Siyaset meselesini de bu çerçeveden halis tutamıyorum. O sebeple en güzeli forumun apolitik bir konseptle devam etmesidir diyorum. Hürmetler. Mesajı Paylaş

anafor2016

Mümkün olduğunca teknik meselelerin konuşulduğu ve analiz edildiği, kafa patlatıldığı bir forum olmasını şahsen isterim.  Çok değerli üyelerimiz var, kendilerinden çok şey öğreniyorum. Politik meseleler çok enerji kaybettiriyor, elimize de geriye pek bir şey geçmiyor. Mesajı Paylaş

Yönetim

Oylama kapanmıştır. Çizgimizi bozmadan yola devam ediyoruz arkadaşlar. Karar ezici bir çoğunlukla verilmiş ve sizlerden gelmiştir. Gösterdiğiniz ilgi ve destek için teşekkür ederiz. Mesajı Paylaş

ayibarishi

Madem katılımcı ve demokratik kararlar alarak formu yönetmeye başladınız, bu eğilimin devamını da bekleriz. Saygılarımla... Mesajı Paylaş

Yönetim

Din, mezhep, vs. konulardan ve bu tip tartışmalardan uzak olduğumuzu bir sefer daha hatırlatmak isterim. Bu konuda amacı aşan tüm başlık ve iletiler silinecektir. Saygılarımızla. Mesajı Paylaş

putty

Ben yönetimin  baskın çoğunluğun kararlarına içtenlikle katılacağımı belirtmek isterim Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter