Türkiye -Pakistan Savunma Sanayii İlişkileri

Başlatan kimlikci, Nis 01, 2016, 04:19 ÖS

« önceki - sonraki »

Vostok

Pakistan Donanmasına STOP teslimatı yapılacaktı. Sözleşme açıklaması ile aynı zamana denk getirilmiş anlaşılan. Mesajı Paylaş

saladin

Tem 26, 2016, 02:58 ÖÖ Last Edit: Tem 26, 2016, 03:14 ÖÖ by saladin
Pakistan Turkiye'nin buyuk miktarda Super Mushshak alacagini aciklamis.

http://www.modp.gov.pk/gop/index.php?q=aHR0cDovLzE5Mi4xNjguNzAuMTM2L21vZHAvZnJtRGV0YWlscy5hc3B4P29wdD1ldmVudHMmaWQ9MjU1

Diger bilinen ve kesinlesmis projelerden bahsedilirken Aselpod aciklanmamis. Ayrica baska bir kaynakta STM tasarimi lojistik gemisinin Agustos'da  suya indirilecegi, yuksek duzeyde katilimin beklendigi yazilmis. Fakat bu haber darbe girisiminden onceydi. Son durumda tarih veya katilim seviyesi degisebilir. Mesajı Paylaş

kimlikci

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif "Pakistan, Katar ve Türkiye askeri teçhizat üretiminde ortaklık kurabilir" dedi.
http://savunmaveteknoloji.com/turkiye-pakistan-ve-katar-askeri-ortaklik-kurabilir/ Mesajı Paylaş

ocay

ASELSAN Altay'da kullanılan alt sistemleri Pakistan'ın yeni nesil Al-Khalid tankına öneriyornuş; eğer gerçekleşirse Al-Khalid--2  tankında epey bir Türk katılımı olacak. Maddi açıdan da büyük bir getirisi olacaktır; çünkü ilk etapta 200 tanktan söz ediliyor. Mesajı Paylaş

HDS

Hatta neden bu çalışmayı Aselsan Kazak iştiraki üzerinden yapmayalım ki? Mesajı Paylaş

ocay

ocay

MSI Dergisi IDEAS ile ilgili haberinde adı geçen projeler:

1.Pakistan'da inşa edilen  Denizde İkmal Tankeri ve Agosta modernizasyonuna ilave olarak; Milgem satışı için ciddi ilerlemeler kaydedildiği 2017 yılında bir kontrat beklendiği
2. Mevcut Yonca Onuk botlarının modernizasyonu ve MRTP-20 ve MRTP-34 Satışı; ilginç olan MRTP-33'deki ROKETSAN Füzeleri?
3. Cep Denizaltısı için STM'nin teklif hazırlaması ve 2017'de imza beklenmesi
4. MPT-76 piyade tüfeklernin testleri sürecekmiş, 80 adet BORA satışı gündemdeymiş; GİRSAN CM4 5.56mm Piyade Tüfeği üretimi için POF ile görüşüyormuş
5. ASELSAN KORKUT Sistemini Pakistan'a öneriyormuş, Pakistan bu tip proje için şartname hazırlıyormuş
6.Al Khalid tankı modernizasyonu ve Al Khalid -2 geliştirilmesi gündemde 2017'de modernizasyon ile ilgili imza gelecek muhtemelen
7.ASELPOD teslmi ardından ek siparişler gelecek; görüşmeler sürüyormuş
8. T129 kış testlerine de çıkacak; ROKETSAN UMTAS ve Cirit ile beraber öneriliyor
9. HAVELSAN DOOB C2 Sistemini Pakistan Ordusunun kullanımına sunmuş
10. ROKETSAN Pakistan Eğitim Uçakları (K-8 ve Super Mushak) Cirit ve UMTAS entegrasyonu için görüşüyormuş
11. ROKETSAN'ın zırh çözümleri AK-1 ve AK-2 Projelerinde öneriliyormuş
12. Pakistan Ordusunun güdümlü 122 ve 300mm füzelere ilgisi varmış
13.MAAT ve MİGYEM  tesislerinin Pakistana kurulması için çalışmalar sürüyormuş
Mesajı Paylaş

turkdefence

TSKGV Group diye pakistan'da bir şube açsalar diyesim geldi :) Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Pakistan ile Türk Eximbank kredili T129 ATAK ve Milgem satışları kesinleşti gibi. İmza töreni için her iki taraf için de uygun bir gün aranıyor. Eğer bir son dakika golü olmaz ise her iki anlaşmada yürürlüğe girecek. Pakistan'dan Süper Mushshak alımı da öyle... Mesajı Paylaş

ozann

Mar 23, 2018, 01:24 ÖS Last Edit: Mar 23, 2018, 01:32 ÖS by ozann
HARZEMŞAH Ustadim; Amerika motor konusunda bize bir son dakika golu atmaz umarim. Veya soyle sorayim, boyle bir ihtimal var mi? Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Türkiye'nin Pakistan'a Milgem korvet ve T129 ATAK helikopter satışı ile ilgili olarak anlaşma sağlandı. Satış, bir kısmı nakit, bir kısmı da offset olmak üzere genel olarak Türk-Eximbank tarafından finanse edilecek. Offset kapsamında Süper Mushshak başlangıç eğitim uçağının alımı da kesinleşti.

İmza töreni her iki Cumhurbaşkanının katılımı ile gerçekleştirilecek. Her iki liderin de ortak bir takvimde buluşması için zaman ayarlaması üzerinde çalışılıyor.

Ülkemizin en büyük silah ihracatı hayırlı olsun... Mesajı Paylaş

farabi

Anlayabildiğim kadarıyla , Milgem korvetlerin teslimatında bir de hızlı gönderim opsiyonumuz var. :) Suudi Arabistan'a önerdiğimiz planda ilk geminin 9. ayda dördüncü geminin ise 36. ayda suya inmesi planlanmış. Pakistan için Türkiye'de inşa edilecek ilk iki gemi için ilk kaynaktan itibaren kaç aylık bir takvim var bilemiyoruz fakat , artık seri üretim sürecinde olan bir platform.

Diğer tarafta , Sedef'in de bir kaç ay içerisinde TCG Anadolu'nu blok imalatlarını tamamlaması planlanmış.

Bu iki örnek, Milgem programının ileride özel sektör eliyle ulaşabileceği seri üretim imkanları hakkında fikir veriyor.
Mesajı Paylaş

FeÇe

Pakistan savunma bakanı bizim jf-17 alımını gözden geçirdiğimizi söylemişti bi aralar da.Acaba atak satışına karşılık bizim jf -17 almamız doğru olmaz mı.Zaten uçak ihtiyacımız belli.F 16 lar kırıma uğruyo.5 yıla elde f 4 kalmıcak.F35 gıdım gıdım girecek envantere.Böyle bi ara çözüm bana çok mantıklı geliyo.Hem belli oranda yerlileştirerek tai de üretimini yaparız.Tfx için bilgi birikimi olur.Hem de pakistanın durumu belli.Böyle bi kazan kazanı bizim yetkililerimiz de düşünüyodur umarım. Mesajı Paylaş

Yakın

Türkiye artık F-16'dan daha az yetenekli bir uçak almaz. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter